Ali Ronay

Ali Ronay Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ali ronay 1
Tam adı: Ali Ronay
Doğum tarihi: ??. ??. 1982
Doğum yeri: Bakü, Azerbaycan
Boyu: 1,8 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Lale Ronay
Çocuk (ları): İki oğlu var.
Mesleği: Aşçı
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi
Başlıklar

Hakkında

Ali Ronay Kimdir? Ali Ronay, Türkiye’nin en başarılı aşçılarından bir tanesidir.

Ali Ronay, 1982 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü‘de dünyaya gözlerini açmıştır. Nispeten varlıklı bir ailede büyümüştür.

1995 yılında Amerika’ya gitti. Amerika’ya gittiğinde ufaklığından beri hayalini kurduğu aşçılık mesleğine yöneldi. Yeni nesil aşçılığın öne çıkan simalarından bir tanesi olan Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü‘nden mezun oldu.

Aşçılık ve gastronomi alanında yaklaşık 20 yıllık bir deneyimi vardır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında tecrübelere sahiptir. 27 yaşında iken baş aşçı unvanı almıştır. Anadolu mutfağını dünyaya tanıtmak için 10 senedir Anadolu Mutfak Kültürü üzerine pek çok araştırma çalışması yürüttü.

Ronay, modern tarzını geleneksel tatlar ile buluşturmayı, yeniliği ve klasiği birbirine harmanlayarak ortaya zengin bir yemek çıkarmayı sevmekledir. Gençlere olan güvenini de her seferinde dile getirmektedir. Kendi yanına gelen öğrencilerine ekibi ile birlikte bütün becerileri öğrenmesi ve çalıştıkları yerde uygulaması için büyük çaba sarf etmektedir.

Ünlü şef, Lale Ronay ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden iki oğlu dünyaya gelmiştir.

Ali Ronay, 15 Haziran 2021 günü FOX TV’de başlayan “Şef Akademi” isimli yemek yarışma programının üç jürisinden bir tanesidir. Diğer iki jüri üyesi ise Ayhan Sicimoğlu ve Arda Türkmen‘dir. Aynı zamanda İstanbul Swissotel The Bosphorus Hotel’de de baş aşçılık yapmaktadır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=YmhaMMeEmRg

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu