Yerli Erkek Ünlüler

Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ayhan sicimoglu 2
Tam adı: Ayhan Sinan Sicimoğlu / Ayhan Sicimoğlu
Doğum tarihi: 25 Ağustos 1950
Doğum yeri: Niğde / Türkiye
Ailesi: Şahap Sicimoğlu, Şükriye Sicimoğlu
Eşi: Zeynep Sicimoğlu
Çocuk (ları): Ayşe Sicimoğlu
Mesleği: Müzisyen, gezgin, tv programcısı, iş adamı
Aktif Yılları: 1970 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabifacebook-sayfasitwitter-hesabi

Hakkında

Ayhan Sicimoğlu kimdir? Ayhan Sicimoğlu, 25 Ağustos 1950 yılında Niğde’de dünyaya gelmiş Türk müzisyen, programcı ve gezgindir. Tam adı Ayhan Sinan Sicimoğlu’dur. Çocukluğu İstanbul’da Moda’da geçen Sicimoğlu, Talas Amerikan Okulu’nda ve ardından Tarsus Amerikan Koleji’nde eğitim görmüştür. Daha sonra üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünde tamamlamıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra fotoğraf ve film bölümleriyle ilgilendiği için eğitimlerini almak için için İngiltere‘ye gitmiştir. Eğitiminin ardından fotoğrafçılık yapmak için Roma’ya gitmiştir. Orada müzisyen Toni Esposito ile tanışan Ayhan Sicimoğlu, müzikal kariyerine de Esposito isimli müzisyenin gruplarına katılarak başlamıştır. 4 yıl Roma’da yaşadıktan sonra 1981 yılında Türkiye’ye geri dönerek askerlik görevini yapmıştır.

Daha sonra New York‘a yerleşen Sicimoğlu, orada 6 yıl yaşayarak babasına ait olan tekstil işinde çalışmıştır. 2006 yılında yeniden İstanbul’a dönmüştür.

İlginizi çekebilir: Ayhan Sicimoğlu’yla, Marmaris Çam Balı Şenliği

Üniversite yıllarından arkadaşları olan Mazhar, Fuat, Özkan üçlüsü ve Galip Boransu ile 1970’li yıllarda kurdukları bir müzik grupları vardır. Heyecanlı, Hop Otur Hop Kalk gibi parçalarla ses getirmişlerdir.

Tekstil işiyle uzun yıllar uğraşan Ayhan Sicimoğlu’nun son dönemlerde gezerek televizyon programlarında yer aldığı görülmektedir. Son dönemlerde ‘Ayhan Sicimoğlu ile Renkler‘ isimli gezi ve kültür programını yapan Sicimoğlu aynı zamanda Latin All Stars isimli müzik grubu ile perküsyon performansları gerçekleştirmektedir.

Sicimoğlu, ülkemizin en önde gelen perküsyon sanatçılarından birisidir. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Portekizce dillerini bilmektedir.

2006 senesinde ilk solo albümünü “Friends & Family” ismi ile çıkarmıştır

2011 yılında ise ikinci albümü “En Estambul”u yapmıştır. Bu albümde çok sayıda yabancı müzisyeninde imzası bulunur.

Önemli kitapları ve albümleri bulunan Ayhan Sicimoğlu son dönemde sosyal meydanın ve yeni medyanın en aktif kullanıcılarından da birisidir.

Ayhan Sicimoğlu Kitapları

  1. 2018 – Hastasıyım
  2. 2013 – Renkli Masallar
  3. 2012 – İstanbul

Albümleri

  1. 2011 – En Estambul
  2. 2006 – Friends & Family

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu