MaksatSporYerli Erkek Ünlüler
Trend

Ali Koç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ali Koc Kimdir Foto Galeri 7
Tam adı: Ali Yıldırım Koç / Ali Koç
Doğum tarihi: 2 Nisan 1967
Doğum yeri: İstanbul/ Türkiye
Boyu:
Ailesi: Rahmi Koç, Çiğdem Simavi
Eşi: Nevbahar Demirağ
Çocukları: Sadberk Leyla Koç, Kerim Rahmi Koç
Mesleği: İş adamı
Aktif Yılları:
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Daha dün (03.06.2018 -Pazar) Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı seçilen Ali Yıldırım Koç’un biyografi sayfasındasınız. Ali Koç‘u Fenerbahçe dışında, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ford Otosan ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olarak da tanıyoruz. Peki Ali Koç Kimdir? Yakından tanıyalım!

Tam adıyla Ali Yıldırım Koç, 2 Nisan 1967 ‘de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası ünlü iş adamı Rahmi Koç’tur. Annesi ise Çiğdem Simavi’dir. Ali Koç’un eşinin adı ise , Nevbahar Demirağ‘dır. Aynı zamanda Sadberk Leyla Koç, Kerim Rahmi Koç adında çocukları vardır.

Koç eğitimini ,Londra’da Harrow School’dan mezun olmasının ardından ,  Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak tamamlanmıştır. Bu sayede , ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştı . Koç Holding A.Ş. yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı seçildi.

Koç, 2009 yılından beri, Tüpraş Yönetim Kurulu üyesi.

Fenerbahçe Spor Kulübünde iki dönem yöneticilik yapmıştır.

Koç, 21 Ekim 2005 yılında Nevbahar Demirağ ile dünya evine girdi. Sadberk Leyla Koç (doğum tarihi :2006) ve Kerim Rahmi Koç (doğum tarihi :2008) adında bir kızı bir oğlu dünyaya geldi .

Koç , Forbes Türkiye’nin “En Zengin 100 Türk ” listesinde 50. sırada yer alıyor.

Ali Koç ve Fenerbahçe

Ali Koç , 3 Haziran 2018 Fenerbahçe Olağan Genel Kurulunda Yapılan Başkanlık seçiminde, Aziz Yıldırım’a rakip olarak başkanlık için yarıştı. Resmi sonuçlara göre geçerli oy sayısı 20 bin 736 olarak açıklandı. Buna göre de oyların 16 bin 92‘sini Ali Koç, 4 bin 644‘ünü ise Aziz Yıldırım almış oldu ve ezici bir üstünlükle , Ali Koç Fenerbahçe’nin yeni başkanı seçilmiş oldu.

Bu sonuç hiç kuşkusuz kimsenin beklemediği bir sonuçtu. Tamam, başkan olabilir , seçilebilir. Ama bu oy farkı; herkesin beklemediği bir farktı. Bu yüzden de Ali Koç’un Fenerbahçe’nin başkanlığına gelişi de efsane oldu. Aynı zamanda da 20 yıllık bir başkana, 4 katı kadar bir oy farkı atmak da başka bir marifet olsa gerek.

Videoları

Ali Koç hakkında bilmeniz gereken 3 gerçek! (Ali Koç Kimdir?)

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu