Alexander Wang

instagram takipçi hilesi

alexander wang 7
Tam adı: Alexander Wang
Doğum tarihi: 26 Aralık 1983
Doğum yeri: Kaliforniya, ABD
Boyu: 1.77 m
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Modacı
Aktif Yılları: 2005 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Alexander Wang kimdir? Alexander Wang, 26 Aralık 1983 tarihinde Kaliforniya’da dünyaya gelen Amerikalı modacıdır. Tayvanlı üç çocuklu bir ailenin oğlu olarak doğmuştur. Eğitimine Harker Okulu’nda başlayan Wang, liseyi Drew Okulu’nda bitirmiştir. 2005‘te New York‘ta Parsons The New School For Design okulundan mezun olmuştur.

İlk koleksiyonunu 15 yaşındayken kardeşinin düğününde tanıtmıştır. 2002’de New York’un en prestijli tasarım okulu olan Parsons School of Design’da eğitim alırken okulunu dondurup Marc Jacobs, Teen Vogue, Derek Lam ve Amerikan Vogue‘u gibi moda sektörünün devleriyle çalışmaya başlamıştır.

2004 yılında çıkardığı ilk unisex koleksiyonunda ailesinin çok emeği bulunmaktadır. Finans danışmanlığını abisinin üstlendiği, ablasının hukuki konularla destek verdiği ve aile bağlantıları sayesinde Çin‘de gerçekleştirilen üretim süreci sonucunda bu koleksiyon çıkmıştır. 2 yılın ardından Alexander Wang’in New York Moda Haftası’nda Sonbahar-Kış 2007 kadın koleksiyonunu tanıtarak markasını ve adını duyurmuştur. Anna Wintour‘un keşif radarına giren Wang, 20 bin dolardan oluşan Vogue-CFDA Fashion Fund ödülünü kazanarak, kariyerinin dönüm noktasını yaşamıştır.

İlk resmi kadın giyim koleksiyonunu 2008‘de tüm dünyaya sunmuştur. Ardından kadın giyimiyle kalmayarak erkek giyim koleksiyonları da yaratmıştır. Genç yaşına rağmen Alexander Wang kendi adıyla oluşturduğu markasını dünya çapında bilinen lüks bir marka haline getirmiştir. 2009‘da İsviçre Tekstil Ödülü’nün sahibi olmuştur.

İlk mağazasını 17 Şubat 2011 tarihinde New York’un SoHo bölgesinde Aşağı Manhattan’da açmıştır. Şimdi dünyanın dört bir yanında nerdeyse tüm büyük ülkelerde mağazası bulunmaktadır.

Eşcinsel olduğu bilinen Wang’in 2020 yılının sonunda çıkan mankenlerine yaptığı taciz haberleri iddia edilerek gündeme gelmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu