Film & Dizi Önerisi

Alev Alev Dizi Konusu ve Oyuncuları

Alev Alev Dizisi Hakkında Her Şey

instagram takipçi hilesi

Ay Yapım’ın yeni dizisi Alev Alev yayın hayatına 5 Kasım 2020′de başlamaktadır. Yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız’ın oturduğu yeni dizinin senaryosu Burcu Görgün Toptaş tarafından kaleme alınmıştır. Show Tv ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan dizinin oyuncu kadrosu ise büyük merakla beklenmektedir. Dram türünde olan Alev Alev dizisi, 2019 yılında Fransa’da yayınlanan Le Bazar de la Charite isimli Fransız yapımından uyarlanmıştır. Dizinin orijinali Netflix platformunda yer almaktadır.

alev alev

Alev Alev Dizisinin Konusu

Dram türünde bir yapım olan yeni dizinin konusu, farklı dünyalara ve yaşamlara sahip olan üç kadının hayatının bir yangın sebebiyle birbirine bağlanmasını anlatmaktadır. Kocasından şiddet gören bir kadın olan Cemre’nin kızıyla birlikte kaçma çabasıyla başlayan hikayede kızı Rüya, hayatın gerçekleriyle tanışmaya başlar. Rüya  varlıklı bir ailede büyümesinin ardından hayatının bambaşka bir yöne evrilmesiyle kaderi onu farklı bir yola sürüklemeye başlar.

Diğer yandan Çiçek ismindeki karakterin ise tek isteği evlenip mutlu bir yuva kurmaktır. Ancak bu üç kadının kaderi büyük bir yangınla kesişir ve hayatlarının sonsuz kadar değişmesine zemin hazırlar. Cemre, Rüya ve Çiçek o güne kadar yaşadıkları her şeyi geride bırakarak sıfır noktasına gelir ve oldukça zorlu bir yaşam mücadelesinin içinde kendilerini bulurlar.

alev alev

Alev Alev Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Güçlü oyuncu kadrosuyla iddialı bir şekilde ekranlara çıkmaya hazırlanan dizinin başrolünde Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz ve Hazar Ergüçlü yer almaktadır. Kızıyla birlikte hayatlarına sıfırdan başlayacak olan Cemre ve Rüya karakterlerini Demet Evgar ve Dilan Çiçek Deniz canlandıracaktır. Cemre karakterine can verecek olan isim ise Hazar Ergüçlü olacaktır.

alev alev 3 685x456

Bu güçlü kadın karakterlere eşlik edecek olan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer başarılı isimler arasında ise Cem Bender, Cihangir Ceyhan, Berkay Ateş, Berker Güven, Zuhal Olcay yer almaktadır.

Dizinin kadrosunda bulunan oyuncular ve karakterlerinin tam listesi ise şu şekildedir:

 • Demet Evgar, Cemre
 • Hazar Ergüçlü, Çiçek
 • Dilan Çiçek Deniz, Rüya
 • Cem Bender, Çelebi
 • Berkay Ateş, Ozan
 • Cihangir Ceyhan, Ömer
 • Berker Güven, İskender
 • Zuhal Olcay, Tomris
 • Toprak Can Adıgüzel, Ali
 • Fatih Çetintaş, Taner
 • Batuhan Büke, Balkan
 • Yiğit Sertdemir, Başkomiser

Fransız bir yapımdan uyarlanan Alev Alev’in tanıtımları yayınlandığından beri güçlü kadrosu ve konusu izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüş ve merakla beklenmeye başlamıştır. Hikayenin merkezinde yer alan can alıcı yangın sahnesinin çekimleri de bir hayli beklenti yaratmıştır. Yangın sahnesinin hazırlıklarının tam 2 ay sürdüğü bilinmektedir.

Alev Alev’i 5 Kasım 2020 Perşembe akşamı Show Tv ekranlarında izleyebilirsiniz. Bol reytingler dileriz…

Dizinin fragmanı

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu