Yerli Erkek Ünlüler

Berkay Ateş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

3 1 1

Tam adı: Berkay Ateş
Doğum tarihi: 19 Şubat 1987  
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.80 m
Eşi / Sevgilisi:
Mesleği: Oyuncu, tiyatrocu, tiyatro yazarı
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana

imdb-logo

Sosyal Medyada
 instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Berkay Ateş kimdir? Berkay Ateş, 19 Şubat 1987’de İstanbul’da doğmuştur. Tiyatrocu, oyuncu ve oyun yazarıdır. Annesi Malatyalı, babası Ardahanlıdır. Semaver Kumpanya’da tiyatro kariyerine başlamıştır. 

Üniversitede Mimar Sinan’da İstatistik- Matematik bölümünü kazanarak eğitimine başlamış olsada, sonradan Mimar Sinan Tiyatro Bölümüne geçerek oradan mezun olmuştur. Semaver Kumpanyasında tiyatro ve oyunculuk kariyerine adım atan Berkay Ateş, aynı dönemde sınıf arkadaşları olan Emir Çubukçu ve Can Kulan ile birlikte D22 Tiyatrosunu kurmuştur. Mottoları İnsanın Kaderi İnsandır, şeklinde yolan çıkan ekip Galata’da kurdukları bu tiyatroyla güzel işlerin başlangıcını yapmıştır. Maddi koşullar ve dış faktörler sebebiyle Galata’daki tiyatro sonradan Kadıköy’de bulunan bir köşke taşınmıştır.

D22 Tiyatrosunda oynanan Kuş Öpücüğü, Karabatak, Yirmi Beş ve Hak oyunlarının yazarlığını yapan Berkay Ateş başarılı oyunculuk kariyerinin yanına oyun yazarlığını da eklemiştir.

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri‘nde tiyatro dalında 2017 yılında “Hakikat, Elbet Bir Gün” isimli oyunla ödül almıştır.

İlginizi çekebilir: Hay Sultan Dizi Konusu ve Oyuncuları

Sinema kariyerine başlaması 2013 yılında yapılan Yarım Kalan Mucize isimli filmle olmuştur.

2015 yılında başrol oynadığı Abluka filmiyle dikkatleri üzerine çekmiş Umut Veren Genç Erkek ödülünü 22. Altın Koza Film Festivali‘nde kazanmıştır.

Televizyon kariyerine 2016 yapımı Star Tv’nin Anne dizisiyle başlamıştır. Cengiz karakterini canlandıran Berkay Ateş, Cansu Dere ve Vahide Perçin gibi birçok başarılı isimle birlikte rol almıştır. Karadayı, İstanbul Sokakları gibi dizilerde de boy gösteren Ateş, 2018 yılında Gülizar isimli dizide Farah Zeynep Abdullah ve Ömer Berk Cankat’la beraber yer almıştır. Reytinglerden dolayı uzun soluklu bir dizi olmasa bile Berkay Ateş başarısını orada da göstererek kitlesini arttırmıştır.

Yine 2018 yılında başlayan Çukur isimli diziye ikinci sezonunda Mahsun karakteriyle dahil olan Ateş, çok sevilen bir kötü karakter olarak yer etmiştir. 2019’da halen devam etmekte olan diziden sezon başı ayrılsa bile kısa bir süre sonra yeniden diziye girecek oluşuyla gündeme gelerek hayranlarını sevindirmiştir.

Berkay Ateş  Filmleri ve Dizileri

  1. 2018 -2019– Çukur (Mahsun)
  2. 2018 – Gülizar (Fettah)
  3. 2016 – İstanbul Sokakları
  4. 2016 – Anne
  5. 2015 – Abluka
  6. 2013 – Yarım Kalan Mucize

Tiyatro Oyunları

  1. 2014/15 – Karabatak
  2. 2015/16 – Yirmi Beş
  3. 2015/16 – Bent
  4. 2016/17 – Kuş Öpücüğü

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu