Cihangir Ceyhan

instagram takipçi hilesi

Cihangir Ceyhan biyografisi foto galerisi 18

Tam adı: Cihangir Ceyhan
Doğum tarihi: 15 Ekim 1989
Doğum yeri: Adana / Türkiye
Boyu: 1.77 m
Ailesi:
Eşi: yok
Burcu: Terazi
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2015’den bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Cihangir Seyhan, en son Çukur’da Azer Kurtuluş karakterine hayat vererek adından artık haykıra haykıra bahsettiriyor. Daha önce Blu TV‘de yayınlanan Sıfır Bir’in Cio’su olarak biliyoruz. Cihangir Ceyhan Kimdir? Biyografisini burada en güncel ve en bol içerikle bulabilirsiniz. Başka yere gitmenize gerek yok (tıpkı MaksatBilgi’de yer alan diğer biyografiler gibi)

Cihangir Ceyhan, 15 Ekim 1989 yılından Adana, Türkiye’de dünyaya geldi. Aslen anne tarafından Diyarbakır’lıdır. babası tarafı ise Elazığ’lıdır. Ceyhan ailesinin en küçük çocuğudur.

Cihangir Ceyhan eğitimini, Açıköğretim üniversitesinde İşletme bölümünde okuyarak devam ettirmektedir. Oyunculuk kariyerinin eğitimini ise , kamera önü eğitimi olarak 2 buçuk sene İstanbul’da görmüştür. Bu eğitimini tamamladıktan sonra da memleketi Adana’ya geri dönmüş.

Adana’nın getto yani kenar mahallelerinde geçen, suç dünyasını anlatan bir film yapma hayaliydi . Hatta bu hayalini arkadaşlarıyla birlikte kurgulardı. Sıfır bir dizisinin yönetmeni Kadri Beran Taşkın ile uzun yıllardır arkadaşlardır. Ceyhan, sonunda yönetmen arkadaşı Kadri Beran Taşkın ile birlikte hayal ettikleri filmi olmasa da diziyi ekranlara taşıdılar.

Sıfır Bir dizisini, Türkiye’nin ilk online dizi platformu olan Blu TV yayın haklarını satın almış ve tüm Türkiye tarafından en çok konuşulan internet dizisi haline gelmiştir. Şahsi fikrim: Hakan Muhafız ilk Netflix dizisi olarak başımızın tacıdır ama Sıfır Bir ise gerçek kurgusuna ve akışına göre , Hakan Muhafız’dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bence yalnız da değilim!

Cihangir Ceyhan, Sıfır bir dizisindeki Cio karakteriyle, kendi hayran kitlesini oluşturmuştur.

Cihangir Ceyhan, Türkiye’nin tartışmasız en çok beğenilen ve izlenen dizisi olan Çukur’un 2.sezonunda Azer Kurtuluş rolüyle karşımıza çıkmıştır. Bu rolle şimdiden hayran kitlesini arttırmıştır.

Cihangir Ceyhan’ın Filmleri ve Dizileri

  1. 2015- Yusuf  / Serdar
  2. 2016-2018 – Sıfır Bir / Cio
  3. 2019- Çukur / Azer Kurtuluş (3.Sezonda)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=Aw7aRx1v9cU

Fotoğrafları

Kaynak
Google AramasıYoutube araması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu