İlişki Konuları

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? 3 Adımda Kurtulun!

instagram takipçi hilesi

Dünyadaki en kötü hisler arasında aldatılmak yer alır. Genellikle sevgililik ya da evlilik sürecinde yaşanan aldatılmak, insanın kalbinde derin yaralar açar. Aldatılmanın acısı nasıl geçer sorusu hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için psikoloji uzmanlarının değerli bilgilerini derledik.

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer?

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? 3 Adımda Kurtulun!

Aldatılan insanlar için her şey kocaman bir boşluğu andırır. Birçok insan kendini kocaman dünyanın içinde kaybolmuş gibi hisseder. Aldatılan insanların yapması gereken şey ise aslında oldukça basittir: Kendini sevmek ve sahiplenmek.

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? İlk Adım Fark Etmek:

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? 3 Adımda Kurtulun!

Duygularınızı fark edin. Evet bir yıkım yaşadınız. Güvendiğiniz, her şeyinizi paylaştığınız, sevdiğiniz, sırtınızı dayadığınız insan sizi aldattı. Bu yaşadıklarınızı düşünerek, duygularınızı gözden geçirin. Üzüntüyse üzüntü, sinirse sinir, acıysa acı…

Yaşadığınız duygu her ne ise bunun farkına vararak işe başlayın. Bastırdığınız duygular daha büyük problemleri beraberinde getirir. Bu duygularla yüzleşerek sağlıklı şekilde kurtulabilirsiniz. Duyguları ne kadar bastırırsanız kendinize o kadar büyük eziyet edersiniz.

Bağırın, çağırın, anlatın… Karşı tarafla görüşmeye devam ediyorsanız sorular sorabilirsiniz. Aklınıza gelen her şeyi sorun. Tamamen yatışana kadar sormaya devam edin. Hiçbir soru işareti kafanızda kalmasın.

Eğer çok büyük bir öfke duyuyorsanız önce kendinizi sakinleştirin. Öfke patlaması ile karşı tarafa aşırı büyük tepkiler vermeyin. Bir süre sakinleşmeyi bekleyin. Bu noktada acele kararlar vermemeye dikkat edin. Aksi takdirde ilerde daha büyük pişmanlıklar yaşayabilirsiniz.

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? İkinci Adım Analiz Et

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? 3 Adımda Kurtulun!

Bu noktada neden böyle bir şey yaşandığının farkına varmak gerekir. Genellikle aldatılan insanlar durumun nedenleri hakkında düşünmek istemez. Ancak durumu analiz etmek oldukça önemlidir. İkinci adımda neden sorusuna cevap vermek gerekir.

Yaşanan olayın analizi oldukça önemlidir. Aldatılma acısının arkasındaki perdenin aralanması iyileşme sürecini hızlandırır. Ancak bu aşamadan kendinizi suçlamadan ilerlemeniz gerekir. Ortada bir sorun olduğu aşikardır. Bu aşamada kendinizi suçlamadan düşünmeye odaklanmalısınız.

Sürekli suçlama yapmak bir çözüm değildir. Bu yaşadığınız durumdan da öğrenmeniz gereken bir şeyler vardır. Farklı pencerelerden bakabilmeyi bilmek gerekir. Eğer ilişki tamamen bittiyse neden sorusunun sorulması, yeni bir ilişkiye başlandığında aynı sorunları yaşamamak için ideal bir yöntemdir.

İlgili bilgi: Erkekler Neden Aldatır?

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? Üçüncü Aşama: İyileşmek

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? 3 Adımda Kurtulun!

Artık iyileşme süreci başlamalıdır. Belirli kararlar alınmalı, hayata duygusal açıdan yeniden başlanmalıdır. Bir daha aldatılmamak için çeşitli önlemler alınmalıdır. Artık yola yalnız mı yoksa partnerinizle beraber mi devam ettiğinizi düşünerek hareket edin.

Bu aşamada verilen karar oldukça önemlidir. Eğer partnerinizle devam etmeniz size iyi gelmiyorsa artık yollarınızı ayırmanız gerekebilir.

Kıskandırma çabası ve cezalandırma gibi olaylara yeltenilmemesi tavsiye edilir. Bu tarz hareketler daha çok size zarar verir. Karşı tarafın yaptığı hatanın aynısını sizin de yapmanız sizi onunla aynı seviyeye düşürür.

Verdiğiniz karar size en iyi gelen karar olmalıdır. Ayrılık acısı hakkında çok etkili bir videoyu daha buraya bırakıyoruz.

Aldatılma Acısı Nasıl Geçer? Konusu Hakkında Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu