İlişki Konuları

Erkekler Neden Aldatır?

Erkeklerin Aldatma Sebeplerinin Neler Olabileceğini Açıklıyoruz

instagram takipçi hilesi

Aldatan erkek psikolojisi üzerine birçok kitaplar ve makaleler yazılmıştır. Özellikle aldatılan kadınlar için sıklıkla merak edilen bu konunun sebeplerinin ya da sebepsizliğinin bilinmesi oldukça önemlidir.

1- Heyecan Arayışındadır

Evliliği monoton giden ya da sevgililik sürecinde rutin giden muhabbetten sıkılan erkek aldatmaya meyillenir. Özellikle, yakalanma korkusu, erkeklerin aldatmasında önemli bir rol oynar. Yani, erkek hem yakalanmaktan deli gibi korkar, hem de aldatmaya devam eder.

2- İlişkisindeki Sorunlardan Kaçmak İstemiştir

surekli-kavga-etmek

Uzun ilişkilerde sıklıkla kavga edilebilir. Ya da evliliklerde durmadan küçük konular kavgaya dönüşebilir. Erkeğin iç dünyasında bu ve bu gibi sorunlar varken dışarıdan tanıdığı bir kadın ona sevgi ve şefkatle yaklaşır. Erkek ise bu durum karşısında etkilenir ve kendisine iyi yaklaşan kadına doğru gider.

3- Kendini Şaşırmıştır

Erkekler maddi açıdan yükselişe geçtiğinde, yanında birden fazla kadın yaklaştığında kısacası pozisyon açısından kademe atladığında kendini şaşırabilirler. Özellikle sıradan bir işte çalışan bir erkek, iş hayatında yükseldiğinde kendine yanaşan kadınlara karşı kayıtsız kalamayabilirler.

4- İlişkisi Monotondur

her ilişkide kavgalar olur

Bir erkek heyecanla eve gelir. Eve geldiğinde karısına aldığı çiçeği verip,onu yemeğe çıkarmayı hayal eder. Kapıyı açan karısı suratı on karıştır. Çiçek karşısında tepki vermez ve yemeğe çıkmak istemez. Erkeğin kalbi kırılır. Tüm hevesini kaybeder. Bir tane olaydan dolayı aldatır mı? Tabiki aldatmaz,fakat durmadan bu ve bu gibi birçok kalp kırıklığı yaşadığında bir süre sonra ilgisini başka kadınlar çekmeye başlar.

5- Eşi İle “Aile” Olmayı Beceremez

Evlenmek sadece imza atmakla olmaz. Bir hayat kurmak için iki kişi o imzayı attıktan sonra dış dünyadan biraz uzaklaşması gerekir. Özellikle kadınların; anne ve babalarına aşırı bağımlılığı, durmadan eşi ile ailesi arasında kalması ya da eşinin tüm özel detaylarını ailesine anlatması evlilikleri bitiren etkenler arasındadır.

6- Kadın İlgisiz ve Bakımsızdır

bakımlı saçlar nasıl olmalıdır

Kadınlara dayatılan durmadan bakımlı ve güzel olma durumu can sıkıcı gelebilir. Fakat kadınlık da hep böyle değil midir? Bakımlı saçlar, güzel bir yüz ve tatlı sözler kadın olmasın en temel göstergeleridir. Öncelikle kendiniz için sonra da eşiniz için bakımlı olun. Ve eşinizle ilgilenin, sorunlarını dinleyin, sevgi ve şafkat gösterin.

7-Anaç Davranmanızdan Sıkılmıştır

Erkeklere anne gibi davranmak hiç hoş değildir. Durmadan erkeği yönetmek, annesi gibi üzerine titremek erkeği sizden uzaklaştırır. Çünkü siz artık onun sevgilisi ya da eşi değil annesi gibi olmuşsunuzdur. Üstelik sizi annesi gibi gören bir erkeğe cinsel anlamda da çekici gelemezsiniz.

8- Kendisine Saygısı Yoktur

sinirli erkek 800x449

Aldatan erkeğin, sizden önce kendisine saygısı yoktur. Kendine aldatan erkek olmayı yakıştırmıştır. Ne kadar mükemmel bir kadın olursanız olun, onun karakterindeki eksik noktayı siz değiştiremezsiniz. Yukarıda sayılanlar sadece birer bahanedir. Böyle bir karakterdeki kişiye  karşı yapılabilecek hiçbir şey yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu