İlişki KonularıMaksatModaYaşam

Aile Tanışmasında Ne Giyilir?

instagram takipçi hilesi

Aile tanışmasında ne giyilir? Evet çoğumuz bu sorunun cevabını merak ediyoruz galiba..! Giyim; bir insanın dış görünüşünü estetik hale getirmesinin yanı sıra, çevreye vereceği ilk izlenim açısından da oldukça önemli ve hassas bir noktadır. Her ortama ve duruma uygun farklı giyim seçeneklerinin benimsenmiş olması da işte bu yüzdendir.

aile tanışmasında ne giyilir

Bir genç kızın ve genç erkeğin ilişkilerini taşıdıkları önemli seviyelerden biri de aile tanışmasıdır. Birbirini seven iki insan evlilik yolunda bir karar aldıktan sonra, sıra aile ile görüşmeye gelir. Ve o gün hayatınızın en özel günlerinden bir tanesidir. Tabi bu günde nasıl davranacağınız ya da ne konuşacağınız kadar, ne giyeceğiniz de önemlidir.

İşte biz de bu yazımızda sizlere; sevdiğiniz insanın ailesi ile ilk buluşmanızda yapabileceğiniz kombin önerilerinden söz ediyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

Aile Tanışmasında Ne Giyilir?

Eveeett belki de aylardır hazırlandığınız veya heyecan içerisinde hayalini kurduğunuz büyük gün geldi çattı..! Sevgilinizin ailesi ile ilk kez görüşeceksiniz. Peki şimdi ne giymelisiniz? Hem resmi hem de samimi olmak mesele..!

Öncelikle belirtmeliyiz ki; tanışacağınız yer, mekan ve zaman bu konuda belirleyici ilk faktördür. Evde, dış mekanda, açık mekanda ya da kapalı ortamda yapılacak görüşmeler için farklı kombin seçenekleri mevcuttur. Öyleyse bunlara bir bakalım..

Ev Ortamında Tanışma İçin Kombinler

Eğer tanışma evde gerçekleşecek ise bu genellikle kız tarafının evinde olur. Dolayısıyla gelin adayının ev sahipliğinde süre gelen bir görüşme yapılır. Bu noktada aile tanışmasında ne giyilir sorusunun cevabı; aslında gün boyu ikramda bulunulacağından dolayı, hem şık hem de rahat giysiler şeklinde olmalıdır.

evde aile tulum

Elbise her zaman ilk seçenek olarak düşünülebilir! Salaş, hareket imkanı sağlayan, masumiyeti simgeleyen açık renkli bir elbise ile günü şık bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Örneğin; bej, ekru ya da beyaz bir elbise giyebilirsiniz.

Bunun dışında ağır, zarif ve asil bir görünüm elde etmek istiyorsanız; siyahtan ya da lacivertten vazgeçmemelisiniz.

Elbise sevmeyenler için de aile tanışmasında ne giyilir sorusuna yönelik bir yanıtımız var elbette! Havuç paça siyah bir pantolon üzerine açık renk bir tişört ve oversize model, yine açık tonlarda bir ceket giyerek, karşı tarafta hem resmi hem de samimi bir intiba bırakabilirsiniz.

evde aile

Kombinlerinizi hafif topuklu bir stiletto ve çok gösterişli olmayan, narin görünümlü takılarla tamamlamanız da mümkün! Ayrıca saçınız ve makyajınız da yine abartıdan uzak, sade ve açık tonlarda olmalı.

Fark yaratmak isteyen hanımlara aile tanışmasında ne giyilir dediklerinde cevabımız; tulum olacaktır. Bu hem sportif hem klasik, hem şık hem sade ve oldukça da sıra dışı bir alternatiftir. Konforlu, rahat, bütünlük sağlayan bir tasarımdan söz ediyoruz. Ancak burada koyu renklere yönelmeniz şıklığınıza şıklık katabilir.

Dış Mekandaki Aile Tanışmasında Ne Giyilir?

Aile ile evde değil de bir cafe ya da restoranda tanışılacak ise genellikle bunun için şık ve nezih mekanlara yönelinir. Dolayısıyla bu ortamda sizin de şık ve asil bir görünüm elde etmeniz gereklidir.

aile tanismasi siyah elb

Siyah elbiseler böyle mekanlarda yapılacak görüşmeler için muhteşem bir kurtarıcı niteliği taşır. Tül, boncuk, işleme veya kemer gibi detayları olan siyah bir elbiseyi; mini bir çanta, birkaç parça takı ve topuklu ayakkabı ile kusursuz bir biçimde kombinleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra mevsimine göre açık renk ve büyük desenli cıvıl cıvıl bir elbise giymeniz de yerinde bir tercih olabilir. Ancak bu tür elbiseler zaten yeterince gösterişlidir ve tamamlayıcılar kullanmanız önerilmez.

Yine elbise giymem diyenlere bir öneri daha sunacak olursak; midi boy blazer bir ceket içine badi ve ton sür ton yapabileceğiniz renklerde bir pantolon seçiminde bulunabilirsiniz.

Açık Mekanda Aile Tanışmasında Ne Giyilir?

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında havuz kenarında, kır bahçesinde veya cefelerin açık alanlarında yapılan aile tanışmalarında, daha açık renklere ve salaş kıyafetlere yönelmeniz uygun olacaktır.

etek gomlek

Böyle ortamlarda etek ve gömlek kombinleri yapılabilir. Açık renk ve salaş bir gömlek ile desenli bir etek giyebilir, bunu yine mini boy bir çanta ve uzun çizmeler ile kombinleyebilirsiniz. Bunun dışında mevsimin ve mekanın ruhunu yansıtan sıcak renkte ve desende elbiseler tercih edebilirsiniz.

Ayrıca böyle ortamlarda açık renk bir pantolon üzerine giyeceğiniz omuz detaylı şık bir tunik de yine; hem ağır, hem de sade görünmenizi sağlayacaktır.

Aile Tanışmasında Ne Giyilir İle İlgili Video 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu