Ahsen Eroğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ahsen eroglu 6
Tam adı: Ahsen Eroğlu
Doğum tarihi: 27 Ekim 1994
Doğum yeri: Çorlu, Tekirdağ / Türkiye
Boyu: 1.65 m
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Ahsen Eroğlu kimdir? Ahsen Eroğlu, 27 Ekim 1994 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğmuş Türk oyuncudur. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda tamamlayarak mezun olmuştur. Ardından oyunculuk kariyerine yönelerek bu alanda eğitim almaya başlamıştır.

Oyunculuk üzerine Sahne 3MOTA’da eğitim gören Eroğlu, kariyerini ilk olarak 2015 yılında profesyonel alana taşımıştır. 2015 yılında yayınlanan Modern Habil Kabil isimli dizide oynayarak televizyon dünyasına adım atan genç oyuncu hemen ardında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde rol almıştır. Burada Meleki Hatun’u canlandırmıştır.

2016 yılında ise yayınlanmaya başlayan dram dizisi Anne isimli yapımda canlandırdığı Duru Güneş karakteriyle adını duyurmayı başarmıştır. Bu dizinin bitmesiyle bir sonraki yıl Kızlarım İçin isimli projede yer almıştır. Bu dizilerle birlikte kendisini her geçen yıl geliştirerek 2018 yılında popüler yapımlardan olan İstanbullu Gelin dizisinde Yaz karakterini canlandırdıktan sonra yardımcı karakterdeki rollerini geride bırakmıştır.

2019 yılı yapımı Ay Yapım’ın projesi olan Kuzgun isimli dizide oynadığı Kumru Cebeci rolüyle kariyerinin en başarılı dönemine adım atmıştır. Bu dizide Barış Arduç‘un üstlendiği Kuzgun karakterinin kardeşini canlandırmıştır.

Ahsen Eroğlu, son olarak ekranlara yine bir Ay Yapım projesi olan Fransız bir diziden uyarlanan Menajerimi Ara isimli dizide başrol olarak dönüş yapmıştır. Dicle isimli karakteri canlandırdığı dizide, Deniz can Aktaş, Barış Falay, Canan Ergüder ve daha birçok başarılı isimle birlikte çalışmaktadır.

Dizileri

  1. 2020 –  Menajerimi Ara ( Tv Dizisi)
  2. 2019 – Kuzgun (Kumru) (TV Dizisi)
  3. 2018 – İstanbullu Gelin (Yaz) (TV Dizisi)
  4. 2017 – Kızlarım İçin (Suna) (TV Dizisi)
  5. 2016 – Anne (Duru) (TV Dizisi)
  6. 2016 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (TV Dizisi)
  7. 2015 – Habil Kabil Hikayesi (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu