Cinsel Sağlık

Adet Söktürücü Mucizevi Bitkiler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

adet 1

Regl, sağlıklı kadınların yaşamış oldukları periyodik bir dönemdir. Söz konusu dönemler, dış etkenler ile birleştiğinde ortaya sancılı bir süreç çıkabilir. Adetin gecikmesini önlemek, adet söktürmek ve adet ağrısını geçirmek için başvurabileceğiniz ilk seçenek ağrı kesici olmamalı. Regl öncesinde ve regl sırasında tüketeceğiniz şifalı bitkiler ağrınızı söktürmede ve azaltmada size yardımcı olacaktır. Adet düzensizliğinizi tedavi etmenize yardımcı olabilecek ve yaşamış olduğunuz acıyı hafifletmenizi sağlayacak olan adet söktürücü doğal yöntemler!

1-) Maydanoz

adet 7

Maydanoz bünyesinde barındırdığı etken maddeler ile rahmi uyarıcı bir bitkidir. Antioksidan bulundurması nedeniyle tükettiğinizde bedeninizi arındırarak kan akışını hızlandırır ve bu sayede adet söktürücü etkisini de ortay koyar. Adet söktürmesi için maydanozu kaynatarak içebilir veya direkt olarak çiğ şekilde yiyebilirsiniz. Suyunu içmeyi tercih ediyorsanız 30 dakika bekledikten sonra gün boyunca aralıklı sürelerce tüketebilirsiniz.

2-) Dereotu

adet 5

Dereotu ile regl sancılarınızı belirgin oranda düşürebilirsiniz. Bununla beraber adet söktürücü etkisi ile de o en zor gününüzde yanınızda olur. Çiğ şekilde tükettiğiniz dereotunun etkisini ise kısa zaman içinde alabilirsiniz ve demleyip çay şeklinde de içebilirsiniz. Demlenmeden içmemek oldukça önemli.

3-) Boy Otu (Çemen Otu)

adet 4

Çemen otu adı ile de bilinen bu bitki bünyesinde barındırdığı antioksidanlar ile kan akışını düzenler ve bedeni arındırır. Adet dönemindeki krampları ve sancıları azaltır. Çemen otunu toz şekline gelene dek ezin. Ardından da 1 tatlı kaşığı tozun üzerine su ekleyerek demlenmesine olanak sağlayın. 10 dakika bekledikten sonra da süzerek içebilirsiniz.

4-) Alıç

adet 2

Alıç da maydanoza benzer biçimde rahmi uyaran birtakım etkiye sahiptir. Eğer ki adet zamanınızda dengesizlik yaşıyorsanız adet görmeden bir hafta kadar öncesinden alıç tüketmeye başlamanızın etkisini hissedeceksiniz. Bitkiyi kaynamış suyun içinde bir süre bekledikten sonra içmeniz önemli bir etki yaratacaktır.

5-) Zencefil

adet 9

Karşı konulmaz adet ağrılarına sahip olan kadınların en çok ihtiyacı olan doğal çözüm: Zencefil. Zencefil, eski dönemlerden bu yana adet sancılarını ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Adet sancısına neden olan prostaglandinler, tüketilen zencefil sayesinden ortadan kaybolur. Bununla beraber zencefil, ağrı kesicilere göre çok daha hızlı bir şekilde ağrıları kesmektedir.

6-) Baldırıkara Otu

adet 6 1

Pek çok hastalığa iyi gelmekte olan ve özellikle de öksürük kesici etkisi olan baldırıkara otu, adet ağrılarını yok etmeye yardımcı olur ve düzensiz adet döneminizi düzene sokmaktadır.

7-) Çörek Otu

adet 6

Çörek otu adet döneminizde ağrıları azaltır ve düzensizleşen dönemi toparlamaya yardımcı olur. Bu doğal mucizevi maddeyi hem yemeklerinizde hem de içeceklerinizde kullanabilirsiniz.

Kaynak
listelist.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu