90'lar

90’ların Unutulmayan Çizgi Filmleri

instagram takipçi hilesi

Geçen doksanlarla ilgili ” Doksanların unutulmayan dizileri ” bilgi yazımız çok ilgi gördü. Hatta duygulandığını beyan eden kişileri de dinledim. Doksanlar bölümümüzü Magazine editörü ile birlikte hazırlıyoruz.Yani sürekli güncellenebilir bilgi yazılarımızdır. Unutulanlar sürekli eklenmek üzre güncellenecektir. Bu arada bilmeyenlere , biz öyle resim ve yazı yazmayız bir de dizilerden bölümler içeren videolar da paylaşırız.

Durmuyoruz ve doksanlara devam ediyoruz! Bu bilgi yazımızda doksanlarda hafızalarımızda yer etmiş ve evet izlemiştim diyeceğiniz çizgi filmleri yazıyoruz.

Doksanları yaşayanlar bilir. Biz anlamayız öyle “pepe ” filan. Bize doksanların çizgi dizileri paklar ancak.

Başlıyoruz!

90’ların Unutulmayan Çizgi Filmleri

1. Temel Reis

temel-reis-doksanlarin-cizgi-filmleri

Ispanak tüketimini arttırmak için yaratılmış sonra yürümüş gitmiş çizgi film. Temel Reis ve Kabasakal adlı yiğitler safinaz adındaki bir yaratık için birbirlerini yerdi. Temel Reis her sıkıştığında ıspanak yer Kabasakal’ı yerden yere vururdu.

2. AğaçKakan Woody

doksanlarin-cizgi-dizileri-agackakan-woody

Yaramaz hayvanın tekiydi. Milletin başına tebelleş olur kaçarken de kafalarını gagalardı. Tuhaf bir gülüşü vardı.

İlginizi çekebilir: 90’ların En Sevilen Şarkıları!

3. Ayı Yogi

ayi-yogi-doksanlarin-cizgi-dizisi

İşi gücü piknikti. Bizim yazları piyasaya çıkan mangalcı dayılar gibi. Balı da çok severdi. Milletin bağına bahçesine girip balını, pastasını çalardı. Bir bölümünde kara basma iz olur türküsünü söylemişti.

4.^Şirinler

doksanlarin-cizgi-dizileri-sirinler

Mantardan evlerde yaşayan mavi yaratıkların iyi bir çocuk olursak görülebileceği söylenirdi. Baş düşmanları Gargamel ve kedisi Azman’dı. Devamlı yakalanıyorlar ama kaçmayı başarıyorlardı. Gargamel bunları yemek istiyordu deli gibi. Demek, daha önce yemiş ki saplantı yapmış bu kadar. Tatlarını sevmiş.

5. KAPTAN TSUBASA

KAPTAN-TSUBASA-doksanlar-cizgi-filmleri

En sevilen futbol konulu animeydi. Nankatsu’da forma giyen Tsubasa ile en büyük rakibi Hyuga’nın çekişmeleri çok heyecanlı olurdu. Ana karakter Tsubasa olsa da Hyuga’nın seveni daha çoktu. Bu arada o saha koş koş hiç bitmiyordu. 🙂

6. Müfettiş Gadget

Mufettis-Gadget-doksanlar-cizgi-filmleri

Yarı robot yarı insan bir dedektifin maceraları anlatılırdı. Her yerinden bir zımbırtı çıkardı. Elleri kolları uzardı. Kafasından helikopter pervanesi çıkardı.

7. Red Kit

Doksanlar-cizgi-filmleri-Red-Kit-

Gölgesinden hızlı silah çeken kovboy. Vahşi Batı’nın en hızlı silahşörüydü. Neredeyse her bölüm hapishaneden kaçan Dalton Kardeşlerle uğraşırdı. Daltonlar olmasa adamın yaşama amacı yoktu resmen.

8. Richie Rich

Richie-Rich-doksanlar-cizgi-filmleri

Bizi zengin olmayı teşvik eden bir çizgi filmdi.ardon. Zengin çocuğu Richie’nin maceraları anlatılırdı. Babasında para ganiydi. Hizmetçileri robottu. Köpeğin üstünde bile dolar işareti vardı. Bahçesinde çalının yaprakları bile paraydı. Cimriydi ama biraz. Hiç bir fukaraya yardım ettiğini, bir aç doyurduğunu görmedik o kadar izledik de.

İlginizi çekebilir: 1990’lı Yılların 20 En İyi Türk Filmi

9. Sevimli Hayalet Casper

Sevimli-Hayalet-Casper-Doksanlar-cizgi-filmleri

Kendisini sevimli sana ve dost edinmeye çalışan bir hayaletin başına gelenler anlatılırdı. Millet bundan korkup kaçınca üzülürdü utanmadan. ulan, ne bekliyorsun. Hayaletsin. Millet tabii Besmele’yi çekip kaçacak.

10. He-Man

He-Man-doksanlar-cizgi-filmleri

He Man gölgelerin gücü adına kılıcını havaya kaldırdığında işin şekli değişirdi. Eternya’yı arkadaşlarıyla birlikte kötü kalpli İskeletor’dan korurlardı.

11. Vikingler

Vikingler-doksanlar-cizgi-film

Vicky adındaki bir çocuğun viking reisi babasıyla birlikte serüvenlere atılmasını anlatırdı. Başlangıç jeneriğinde “Gemilerde talim var, vikingli bir yarim var” ve “Kapıldı gidiyorum bahtımın rüzgarına.” şarkıları söylenirdi.

12. Taş Devri

tas-devri-doksanlar-cizgi-filmleri

Fred Çakmaktaş, Barney Moloztaş ve ailelerinin taş devrinde geçen hayatları anlatılırdı. Komik bir çizgi filmdi. Her yer dinozor kaynardı. eşyaların yerinde tarih öncesi hayvanlar olurdu. Mamut hortumuyla bulaşık yıkarlardı.

13. Jetgiller

Jetgiller-doksanlar-cizgi-filmleri

Gelecekte geçen bir çizgi filmdi. George Jetgil ve ailesini konu alırdı. Robottan bir hizmetçileri vardı.

Devamı çook yakında…

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu