Alternatif TıpYaşam

Zihinsel Enerjiye İyi Gelen Doğal Taşlar Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Çok fazla enerji barındıran doğal taşlar milyonlarca süren bir zaman diliminde oluşurlar. Günümüzde pek çok zihinsel ve fiziksel hastalığın tedavisinde kullanılan bu taşlar pozitif enerjileri çektiği gibi ruhsal gelişime de yardımcı olur.

Peki, zihinsel enerjiye iyi gelen doğal taşlar nelerdir?

1- Dumanlı Kuvars taşı

Doğal taşlar arasında elinizde bulunması gereken en önemli taşlardan birisidir. Bu taş insanın iç dünyasını ve kendisini kuvvetlendirmeye yaramaktadır. Kişinin kendisini güvende hissetmesini sağlar. Bazı ağrıların giderilmesine de yardımcı olur.

2- Lapis Lazuli

2 685x685

Lapis Lazuli, stres giderme ve zihin açma konusunda bulabileceğiniz en muhteşem doğal taş örneklerinden birisidir. Kişinin stres seviyesini en aza indirdiğinden daha huzurlu ve iyi hissetmesini sağlar. Dünya ile kişi arasındaki bağı kuvvetlendirmek için en önemli taşlardan birisidir.

3- Siyah Turmalin

3 685x685

Kişinin negatif enerjiden kurtulmak için yanında bulundurması gereken taşlardan birisidir. Siyah Turmalin taşı hayata daha pozitif ve olumlu bakabilmenizi sağlamaktadır. Kötü enerjilerden uzak kalmak için Siyah Turmalin edinmek gerekir.

4- Mavi Kyanit

4 685x513

Mavi Kyanit taşı insanın içinde bulunan iyi enerjiyi ortaya çıkarttığı bilinmektedir. Bu sayede kişi daha iyi iletişim kurarak daha sağlıklı bir şekilde kendisini ifade edebilir. Daha realist bir bakış açısıyla yaşamayı sağlar. Uyumlu ve rahat bir yaşam sürmeye sebep olur.

5- Ametist

Ametist doğal taşlar arasında en güçlü olanlardan birisidir. Stresin azalmasına ve  duyguların dengelenmesine yardımcı olur. Sezgisel açıdan beynin açılmasına en çok fayda eden taştır. Kuvars taşlarının doğada bulunan en saf halidir.

6- Mavi Topaz

6 685x384 1

Mavi topaz taşının bilgeliği ortaya çıkardığı bilinmektedir. Eğer kafanızı karıştıran konular varsa, o zamanlarda yanınızda mutlaka mavi topaz taşının bulundurulması gerektiği söylenir. Kişinin yüksek benliğiyle bağını kuvvetlendirdiği düşünülmektedir. Hayatının amacını ve en büyük arzunuzu keşfetmeye yardımcı olduğu bilinir.

7- Hematit

7 685x516

Hematit taşı çok dayanıklı ve güçlü bir taştır. Kişinin kendisine olan saygısını artırdığı bilinir. Bu taş yaşam mücadelesinde zorlukların üstesinden gelebilmeyi kolaylaştırmaktadır. Hematit taşını yanınızda taşımak pozitif enerjileri yaymayı sağlar.

8- Yeşim

8 685x428 1

En yaygın bulunan doğal taşlardan birisi de Yeşim taşıdır. Bu taş hayata sevgi getirir. Kişinin pozitif ve sevgi dolu olmasını sağlar. Bilinen diğer isimleri ise jade taşı ve nefrit taşıdır. Sihir ve büyüden koruyan bir taş olduğu bilinir. Yeşim taşı kişinin güzel rüyalar görmesine sebep olur.

9- Turkuvaz (Firuze) Taşı

Turkuvaz taşı öfkeye en iyi gelen taşlardan birisidir. Zihinsel konularda çakraları açma ve dengelemeyi sağlar. Kişinin kendisini daha huzurlu ve sakin hissettirir.

10- Malahit

10 685x685

Büyüleyici güzelliğe sahip taşlardan biri olan Malahit, kendi iç değişimlerini destekler. Duygu tıkanıklıklarına iyi gelir. Kişi gerçek bir arınma yaşamak isterse Malahit taşının enerjisinden faydalanmalıdır.

Faydalı Taşlar Hakkında ilgili videolar

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu