Alışveriş Rehberi

Zencefil Shot İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

Bazı bitkilerin vücuda olan faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Zencefil de o bitkiler arasında yer alır. Zencefil; zerdeçal, limon, portakal, elma, kırmızı biber, sirke ve bal gibi ürünlerle birleştiğinde ortaya çıkan içecek türüne zencefil shot denir. Bunlar taze bitkiler kullanılarak yapılan konsantre içeceklerdir. Tabi içeriğindeki malzemelere göre shot tarifleri de değişir.

Zencefil Shot Nasıl Yapılır?

Zencefil shot 768x512 1

Zencefil shot’un yapımında taze zencefilin ya kök kısmının suyu sıkılır ya da rendelenerek kullanılır. Limon ve portakal suları ile de birleştirilebilir. Shot hazırlarken kullanılacak olan limon suyunun taze sıkılmış olması önemlidir. Zencefilin tadı acı ve keskindir.

Bu yüzden shot yaparken içine bir miktar bal eklenebilir. Balı tercih etmeyenler bunun yerine hindistan cevizi suyu veya ananas suyu da ekleyebilir. Metabolizmayı hızlandırması ve kilo vermeye yardımcı olması için zencefil shot hazırlarken içine kırmızı biber de ilave edilebilir. Zencefil shot hazırlarken kullanılacak olan doğrayıcı ne kadar güçlüyse o kadar pürüzsüz bir içecek elde edilir.

Zencefil Shot Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

Zencefil alternatif tıpta sıklıkla kullanılan bitkilerden biri. Zencefil shot tüketmenin vücuda olan faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Şişkinlik, yanma, hazımsızlık gibi mide hastalıklarının ve sindirim ile ilgili sorunların giderilmesine yardımcı olur.
  • İçerisindeki antioksidan vücudunun bağışıklık sistemine etki eder ve güçlenmesine katkı sağlar.
  • Vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı olur.
  • Beynin işlevlerini iyileştirmeyi ve kalp hastalıklarının önüne geçmeyi sağlar.
  • Kan şekerini düzenleyici etkisi vardır.
  • Açlığı azaltma etkisinden dolayı zencefil shot zayıflama konusunda yardımcı olur.
  • Vücudu bazı kanser türlerine karşı korur.
  • Migren ağrılarını azaltıcı etkiye sahiptir.
  • Zencefilin detoks özelliğinin yanı sıra cildi temizleyici özelliği de vardır.

 Zencefil Shot Nasıl Tüketilir ve Saklanır?

Zencefil shot’u sade bir şekilde tüketebileceğin gibi smoothie’lere, meyve sularına ya da buzlu çayın içine karıştırabilirsin. Hazırlanmış olan zencefilin genellikle taze tüketilmesi tavsiye edilir. Ancak buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde dört güne kadar saklanabilir. İçindeki besinlerin birbirine tam olarak geçmesi ve homojen bir karışım olması için içmeden önce iyice çalkalanmalıdır. Uzun süreli saklama için buz kalıplarına döküp dondurulabilir ve diğer içeceklerin içine eklenebilir.

Zencefil shot tüketmek için en uygun zaman genellikle sabah saatleridir. Vücuttaki toksinleri atmak ve sindirim sistemini etkili bir şekilde çalıştırmak için kahvaltıdan yarım saat önce içilebilir. Kronik bir sağlık sorunu olmayan kişilerin günde iki veya üç defa tüketmesinde bir sakınca yoktur. Ayrıca kan sulandırıcı veya kan şekerini düzenleyici ilaç kullanan kişilerin zencefil shot tüketmeden önce bir uzmana danışmasında fayda var.

Zencefil shot; vücuttaki toksinlerin arınmasına, kilo vermeye ve sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olur ve düşük kalorilidir. Ayrıca kendini halsiz ve bitkin hissettiğin zamanlarda alacağın zencefil desteği sayesinde bağışıklığın güçlenecektir.

Juico’nun zencefil shotlardan oluşan Juico Shot Paketi ile tanışmaya ne dersin? Limon zencefil zerdeçal shot olan Alkalizer Juico’nun hazırlamış olduğu içecekler arasında. Özellikle soğuk havalarda hastalıklardan korunmak istiyorsan zencefilli Cold Killer tam sana göre. 3 günlük hazırlanan bu paketi günde üç öğün tüketerek vücudunu korumaya alabilirsin.

Ancak bu paketler asla tek başına bir kişinin alması gereken besin miktarını karşılamaz. Günlük beslenme programına destek amaçlı tüketilir. Vücudunu korumak için gerekli olan bütün sağlıklı ürünler Juico’da seni bekliyor. Sen de hemen Juico’dan zencefil shot satın alabilir ve deneyebilirsin. Eğer yoğun iş temposunda shot hazırlamak için vaktin yoksa Juico senin için hazırlayıp teslim eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu