Kişisel Bakım

En İyi 6 Ruj Markası

instagram takipçi hilesi

Ruj, makyajı tamamlayan en önemli malzemelerden biridir. Gün içinde sürekli tazeleme isteyen ruj, markası doğru seçildiğinde uğraştırmaz. Ruj rengi giyilen kıyafete, mevsime ve ten rengine göre değişiklik gösterebilir. Akmayan, uğraştırmayan ve kalitesi iyi olan ruj markalarını aşağıda sizler için listeledim. Rujlar, likit, mat, parlak, lipgloss ve kalem ruj olarak farklı kategorilerde değerlendirilebilir. En İyi 6 Ruj Markası..

en iyi 6 ruj markasi8

  • Klasik rujlarda, dudakta kalıcılığı kısa süren ve genelde her rengi bulunan türdür.
  • Mat rujlar, dudakları klasik görüntüden ziyade daha dolgun ve toplu gösterir.
  • Parlatıcı rujlar, ıslak ve parlak bir görünüm sağlar. Kuru ve pürüzsüz dudaklar için oldukça uygundur. Aynı zamanda klasik ruj kullandıktan sonra üstüne de uygulanabilir.
  • Balmlar, dudağı nemlendirmek ve canlandırmak için kullanılır. Genelde meyve kokuludur. Soğuk ve kurak havalarda, dudaklar için kullanımı uygundur.
  • Kalem rujlar, uzun süreli kalıcılığı olan, dudaklarda dolgunluk yaratan ve dudak çizgilerini keskinleştiren yapıdadır.
  • Nemlendirici rujlar, genelde rengi bulunmayan veya açık tonlarda olan ruj türüdür. Klasik ruj üstüne parlaklık katması için uygulanabilir.
  • Kutu rujlar, profesyonel makyaj için uygundur. Ruj fırçası yardımıyla uygulanır.

MAC

en iyi 6 ruj markasi2

Mac firması ruj konusunda oldukça başarılı olan firmalar arasında yer alıyor. Renk kartelası ve ürün çeşitliliği açısından tercih edilebilen rujlar arasında. Kalıcılık süresi oldukça fazladır. Fiyatları 100 TL ile 200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Piyasada satılan ‘’Mac Ruj 5 adet 50 TL’’ gibi replika ürünlerin MAC firmasıyla ilgisi yoktur. Özellikle kırmızı ruj konusunda sık tercih edilen MAC firmasının Retro Matte Liquid Lipcolor, ruju oldukça iyidir.

MAC Rujları İle İlgili Video

L’Oréal Paris

en iyi 6 ruj markasi1

Genelde nute ve mat tonlarında rujları bu kozmetik firmasından bulabilirisiniz. Dudakları kurutmayan yapısıyla, tazeleme kolaylığı ve kalıcılık süresiyle ruj konusunda başarılıdır. Renk çeşitliliği ve tür çeşitliliğine göre fiyatları 40 TL ile 100 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Loreal Paris Rujları İle İlgili Video

NYX Professional

en iyi 6 ruj markasi3

İddialı, keskin çizgili ve belirgin dudak sunan rujları seviyorsanız NYX tercihiniz olabilir. Genelde rujları yoğun pigmentli ve uzun süreli kalıcılık sunuyor. Nude tonları genelde çok tercih edilen markanın ruj fiyatları 50 TL ile 100 TL arasında değişiklik gösteriyor.

NYX Professional Rujları İle İlgili Video

Maybelline New York

en iyi 6 ruj markasi4

Kahverengi tonlarını kullananların en çok tercih ettiği kozmetik firması diyebiliriz. Yaz-kış, ten rengi, kıyafet farkı demeden her renk için üretim yapan kozmetik firması, rujlarında genelde mat renkleri tercih ediyor. Yoğun renkli olan bu rujlar aynı zamanda dudakların pürüzsüz görünümü de sağlıyor. Fiyatları 40 TL ile 60 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Maybelline New York Rujları İle İlgili Video

Farmasi

en iyi 6 ruj markasi5

Farmasi hemen hemen her kozmetik ürünü için üretim yapıyor. Rujlar konusunda da başarılı olan firmanın Mat serisi oldukça tercih ediliyor. Kolay sürülen ve pürüzsüz görüntü sağlayan rujun, kalıcılığı diğerlerine göre daha düşük. Gün içinde tazeleme gerektiren rujlar arasında yer alıyor. Fiyatları ortalama 20 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Farmasi Rujları İle İlgili Video

Rival De Loop

en iyi 6 ruj markasi6

Sadece Rossman’da satışı olan Rival De Loop markasının rujları hem fiyat anlamında cep yakmıyor, hem de oldukça kullanışlı. Serileri arasında yer alan mat ruj serisi, oldukça tercih edilmiştir. Fiyatları 20 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösteren rujların, gün içinde kalıcılığı düşüktür. Yenileme ister fakat pürüzsüz görünümü ve yüksek pigmentleri, ruju tercih edilebilir hale getiriyor.

Rival De Loop Rujları İle İlgili Video

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu