Kişisel Bakım

Yüzünüzü Yaşlı Gösteren 10 Makyaj Hatası

Cildinizi Genç Gösterecek Uygulamalar

instagram takipçi hilesi
cilt

Fondöten uyguladınız ise fazla olan fondöteni sünger yardımı ile cildinize dağıtın. Cildiniz duru olması daha genç olunmasını sağlar. Günlük olarak nemlendirici kremler kullanarak cildinizi daha genç gösterebilirsiniz.

Cildinizin renginden biraz daha açık renkte baz kullandığınız taktirde cildiniz olduğundan daha yaşlı görünür kırışıklık ve çizgilerin daha belirli durmasına neden olur . Yaşınız ileri yaşlardaysa açık tonlu baz yerine cildinizden bir ton koyu renkleri tercih ederek cildinizin daha iyi durmasını sağlayabilirsiniz.

3-Tüm Yüze Pudra Uygulaması

Parlak görünümü kapatmak için etkili bir ürün olan pudra yanlış kullanım sonucu kırışık bir görünüme neden olabilir. en çok kaçınacağınız bölge göz çevresidir. Uygulama yaparken elinizle değil fırça yardımı ile cildinize dağıtmanız gerekmektedir.

4-Gözaltı Morlukları İçin Uygulama

İleri yaşlara bağlı olarak deri tabakasında incelme meydana geleceğinden ağır kapatıcı kullanmaktan çekinin. Hafif renkte ve daha açık renkte kapatıcılar ile gözaltı morluklarını kapatabilirsiniz. Uygulamayı yaparken mutlaka fırça kullanmayı ihmal etmeyin. Fırça kapatıcıyı daha fazla cilde dağıtacağı için kırışıklıklarda belirginliğini yitirecektir.

5-Ruj Kullanımında Çabuk Yok Olan Rujlar

Daha genç görünümüz de yardımcı olacak ufak detaylara dikkat ederek makyajınızı daha etkili hale getirebilirsiniz.  Belirgin bir dudak kalemi ve ruj ile genç ve dinamik görünüme kavuşabilirsiniz.

6- Ruj Seçimi

Dudaklarınız inceyse koyu renkli rujlardan kaçınmalısınız. Doğal renkleri kullanarak daha hoş görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudak parlatıcısı ve kullanarak dolgun görünümlü dudaklar elde edebilirsiniz.

cilt1

7- Alt Kirpiklere Rimel Kullanımı

Kirpiklerin alt tarafına rimel sürmeniz helede ileri yaşlardaysanız kaz ayaklarının görünmesine neden olacaktır. Üst kirpiklere koyu siyah rimel kullanarak genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırarak daha güzel gözlere ve açık bir cilt görünümüne kavuşmanız mümkün.

8- Yanaklara Allık Kullanımı

Allık kullanırken elmacık kemiklerinin üst bölümüne sürmeniz gerekmektedir. Uygun bir fırça ile tüm elmacık kemik bölgenize allık uygulayabilirsiniz. Burna yakın uygulamadan kaçınarak daha genç ve zinde bir görünüm elde edebilirsiniz.

en sevilen makyaj uygulamasi

9- Göz altına Eyeliner Sürmek

Eyelener kullanımında alt bölüme sürmekten kaçınmalısınız. Alt bölgelere eyelener sürdüğünüzde gözaltı morlukları daha belirgin hale gelir. Ayrıca alt kısmına sürüldüğünde gözlerin daha küçük görünmesine neden olur.

10- Göz Kenarlarına Parlak Far Kullanımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu