İlişki Konuları

Erkeklerin İlişkiden Beklentileri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Erkeklerin ilişkiden beklentileri nelerdir? İlişki, doğası gereği, beklenti doğuran ve ilgiyle beslenen bir olgudur. Dolayısıyla hem kadınların hem de erkeklerin ilişki içerisindeyken birbirlerinden görmek istedikleri bir takım tavır ve davranışlar mevcuttur.

Sürekli ”kadınları anlamak zor, kadınlar ne ister erkekler ne anlar” gibi konular gündeme geliyor. Ancak her ne kadar düşünce yapıları farklı şekillerde işliyor olsa da erkeklerin de partnerlerinden beklediği pek çok şey var. Bu beklentilerin büyük bir kısmı karşılandığında ilişki çok daha keyifli ve uzun soluklu oluyor.

erkeklerin ilişkiden beklentileri

İşte biz de bu yazımızda sizlere erkeklerin ilişki içerisinde nasıl hissetmek ve partnerinden neler görmek istediği ile ilgili bir takım bilgiler aktarıyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

Erkeklerin İlişkiden Beklentileri!

Takdir Edilmek: Erkek, tabiatı nedeniyle koruyan, kollayan, problem çözen ve iş bitirici bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla ilişkisinde bu yönünün açığa çıkmasından hoşlanır. Kadının; ”her şeyi kendim hallederim, sana ihtiyacım yok” şeklindeki tavrı, erkeğin bu yönünü baskılar. Aksine ”sen olmasan bu problemle baş etmek çok zor olurdu” denmesinden ve yaptığı şeylerin övülüp takdir edilmesinden haz duyar. Bu onu ilişkisine ve partnerine sahip çıkmaya yönelten bir yaklaşım olacaktır.

Birlikte Eğlenebilmek: Erkekler, çocuklar gibidir sözünü pek çok kez duymuşuzdur. Yorucu ve stresli geçen bir günün ardından eve geldiğinde de sorunlarla boğuşmak, bir süre sonra onu ilişkiden uzaklaştıracaktır. Ama partneriyle gülüp eğlenebiliyor ve aynı dili konuşabiliyor olması üzerindeki yükü hafifleterek, ilişki içerisinde huzurlu hissetmesine yol açacaktır.

erkeklerin beklentilerii

Anlayış: Yapılan iyi şeylere değil, negatif durumlara odaklanılan ve sıklıkla şikayet edilen ya da eleştiri oranının çok yüksek olduğu ilişkiler ne yazık ki çok da uzun ömürlü olmayacaktır. Erkeklerin ilişkiden beklentileri aslında anlayış temellidir. Onu dinleyen, yargılamayan ve onunla empati kurabilen bir partner, neredeyse her erkeğin hayalidir. Eleştirilecekse bile yapıcı ve uygun üslup kullanarak eleştirmek çok daha etkili olacaktır.

Anne Gibi Değil Sevgili Gibi Olmak: Her ne kadar erkeklerin çocuksu yanlarından söz etsek de hiç biri karşısında bir anne görmek istemez. Çünkü onun zaten bir annesi vardır. Sevdiği kadından ise aşırı dozda anaç bir tavır gördüğünde, bir süre sonra ilişki içerisinde kavram kargaşaları yaşanacak ve boğulmalar başlayacaktır. Evde aile ortamını sağlamak muhteşem bir şeydir. Ancak buradaki hassas nokta çocuğunuzun annesi ve eşinizin sevgilisi olmanın ayrımına varabilmektir. Buna bakımlı olmanız ve dişil enerjinizin yüksek olması da dahildir.

Cinsel Yaşam: Erkeklerin ilişkiden beklentileri denince cinselliğin önemini vurgulamak gerekir. Erkekler yapıları gereği tensel temasa çok duyarlı ve sevgiyi de cinsellik üzerinden sağlamlaştırmaya meyillidir. İlişkinin büyük bir oranını ise cinsel hayatın oluşturduğunu kabul edecek olursak, birlikteliğinize özen göstermeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Farklılıklar ve küçük sürprizler içeren renkli bir cinsellik, onların partnerleri ile arasındaki bağı kuvvetlendiren en önemli olgulardan bir tanesidir. Çünkü bu onlara ilişki içerisinde aidiyet duygusu kazandıracaktır.

erkeklerin beklentii

Özgürlük ve Özel Alanlara Saygı: Erkeklerin özgürlüğüne ne kadar düşkün olduğun söylememize gerek yoktur! İlişkide sürekli birlikte zaman geçirmek, özel alanlarına müdahale etmek, her şeyi birlikte yapmaya çalışmak oldukça yanlış bir tutumdur. Öyle ki ayrılıkların çoğunlukla buradan temel aldığını da söylemek mümkündür. Erkeklerin ilişkiden beklentileri arasında mutlaka kendilerine zaman ayırma ihtiyacı yer alır. Arkadaşlarıyla vakit geçirmek, hobileriyle ilgilenmek ya da kimi zaman yalnız kalmak onun en doğal hakkıdır. Aksine bu onu ilişkiden kopartmak yerine çok daha fazla bağlanmasına neden olacaktır.

Rahat Hissetmek ve Güvende Olmak: Erkeklerin ilişkiden beklentilerinden biri de budur! Onlar, yanında kendisini kasmadığı, olmadığı birine dönüşmek zorunda kalmadığı, gereksiz ve aşırı nezaket göstermeye mecbur bırakılmadığı, her yaptığı hareketin sorgulanmayacağına inandığı kadınlarla çok daha mutlu! Çünkü erkek için doğal olmak çok önemli bir noktadır. Bunun için ilişki içerisinde korkusuzca özünü yansıtabilen erkek, partnerine karşı çok daha sevgi dolu ve samimi yaklaşacaktır. Ayrıca, partnerinin sevgisinden ve çıkarsızca kendisiyle birlikte olduğundan emin olmak da yine bir erkek için olmazsa olmazlar arasındadır.

Kıskanmadan Sahiplenilmek: Erkekler sürekli kendilerini ispat çabasında oldukları ilişkilerden zamanla soğurlar. Partnerlerinin kendilerine güvendikleri ve inandıkları bir ilişki içerisinde çok daha huzurlu hissederler. Aşırı kıskançlık erkekler için çok kısıtlayıcı ve partnerlerine karşı duydukları saygıyı da kaybetmelerine neden olabilecek bir durumdur. Erkeklerin ilişkiden beklentileri arasında elbette sahiplenilmek ve sevildiğini, beğenildiğini hissetmek önemli bir yere sahiptir. Ama bu, kıskançlıkla ilgili kavgalar çıkarmak yerine, güven duygusu çerçevesinde yapılmalıdır.

Erkeklerin İlişkiden Beklentileri Nelerdir İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu