Kişisel Bakım

Yüz Masajı ile Gençleşmek Mümkün mü ?

Yüz Masajının Faydaları Nelerdir ?

instagram takipçi hilesi

Cildin en önemli kısmı yüzdür. İnsan yüzünün her daim pak ve güzel görünmesini arzular. Yaşın geçmesi ile sarkan yüz kişiyi rahatsız eder. Aynaya baktığında kendini eskisi kadar güzel ve dinç bulmaz. Bu nedenle mutsuzluk sendromunun içinde yer alır. Yüzün bakıma ve masaja ihtiyacı bulunmaktadır. Yüze masaj yaparak cildin 10 yaş genç görünmesine katkıda bulunabilir hatta cildin yeniden hayat kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk kural yüze masaj yapma yöntemini doğru teknikler ile geliştirmektir.

Yüz Masajı Nasıl Yapılır ?

yuz masaji nedir 800x533

 

Yüz masajı uygulamasında kullanacağınız doğru teknik cildin yeniden canlanmasına olanak tanır.Cildi hırpalamadan masaj yapmak gerekir. Yüze masaj uygularken önce ilk üç parmağınızı burun kenarında yanak kısmına doğru uzatarak en az 10 dakika bu kısma masaj uygulamalısınız. 10 dakika kadar kan akışı iyice hızlanacak cilt daha diri olacaktır.

Daha sonra işaret parmağı ve orta parmak ile alın kısmına kaş etrafından başlayarak 10 dakika kadar masaj yapın. Bu işlem kaş arasında çatıklığı azaltacak ve kırışmaların en aza düşmesini sağlayacaktır. Çene kısmına da aynı şekilde masaj yaparak yüzün geneline sistemli bir şekilde masaj yapabilirsiniz. Her gün düzenli bir şekilde yüz masajı yaparsanız cildiniz inanılmaz genç görünür.

Yüze Masaj Yapmanın  10 Faydası

dfdggeeeeee

  1. Tembelleşen cildi onararak kısa sürede canlanmasına  yardımcı olur.
  2. Cilt dokusunu yenileyerek kan akışını hızlandırır. Böylece cilt nefes aldığını hisseder.
  3.  Yüz masajı cildi tazeler ve genç görünümü yakalamanıza katkıda bulunur.35 yaş sonrası cilt üzerinde gözlemlenen çökmeler ve kırışıklıklar yavaş yavaş yaşlanma belirtisi olarak ortaya çıkar. Yüzün alışkın olmadığı bu durumlardan tamamen arınmak için cildin onarılmasına destek olmak gerekir.İşte bunlardan biri düzenli yapılan yüz masajları‘dır.
  4. Ciltteki ölü hücreleri tespit ederek hücrelerin yenilenmesini sağlar.
  5. Yüz masajı yüz kaslarının da çalışmasına yardımcı olur. Yüzdeki kaslar ne kadar güçlü olursa hücrelerde bir o kadar canlı olur ve cilt her daim dinamik görünür.
  6. Güzellik iksiri olarak tanımlanan yüz masajı cildin tabakasını kötü bakterilere karşı korur. Cilde adeta antioksidan görevini sağlayarak cilt sağlığını koruma altına alır.
  7. Cilt üzerinde kullanılan bazı yüz kremlerinin  cilt tabakasında daha etkili olmasına yardımcı olur. Yüzünüze sürdüğünüz cilt bakım kremleri bir yandan fayda sağlarken diğer yandan yüze masaj uygulayarak kremleri kullanmak bu etkiyi ikiye katlar cilt daha dinç ve diri görünür.
  8. Akne ve sivilce oluşumunu engelleyerek daha temiz bir cilde sahip olmanıza katkıda bulunur.
  9. Ciltteki gözenekleri açar,her türlü kırışıklığın önüne geçerek pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza olanak tanır.
  10. Yüz masajı yapmak sadece cildi değil,göz torbalarının küçülmesini de engeller. Gözlerde çukurlaşmalar oluşmaz. Cilt kan akışını hızlandırdıkça adeta yenilenerek sizi 10 yaş genç ve bakımlı görünmeniz sağlar. Bunu alışkanlık ettiğiniz sürece cilt hemen toparlayacak ve asla yaşlanmaz hali alacaktır.Yüz masajının sayısız faydaları bulunmaktadır. Kaliteli bir cilt için yüz masajını her gün düzenli bir şekilde uygulamayı ihmal etmeyiniz. Sağlıklı günleriniz daim olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu