Kişisel Bakım

Yüz Gerdirme Sonrasında Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Yüz Gerdirme cildin yukarı doğru onarılmasını sağlama işlemine verilen isimdir. Estetik cerrahi, medikal uygulamalar veya cerrahi yöntemlerle yapılabilir. Yüz germe yaşlanma karşıtı bir yöntemdir. Gelişen estetik teknikler nedeniyle yüz germe için farklı uygulamalar oluşturulmuştur. Cildi kırışmaya başlayan herkes için uygundur.

Yüz germe uygulamaları kişinin cildindeki sarkma ve kırışıklıkların yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Aşırı sarkması olan kişiler için kozmetik cerrahi tavsiye edilirken, 30’lu yaşlardaki hastalarda geçici dolgu veya ip askılama gibi kozmetik işlemler daha doğal sonuçlar verebilir.

Yüz Gerdirme

Yüz germe ürünü seçerken cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre en doğal sonucu seçmelisiniz. Hangi programın size uygun olduğuna kesinlikle alanında uzman bir kişi ile çalışmalısınız. Yanlış seçimler geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir.

Yüz Gerdirme Sırasında Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?

Bileşik (Derin Düzlem) Yüz Germe

Bu yaklaşımda SMAS tekniği daha belirgindir. Oldukça etkili ve kalıcı olan bu teknikle daha düşük bir yüz germe sağlanabilir. Küçük kesi nedeniyle ödem pek oluşmaz ve iyileşme süreci çok hızlıdır. Bileşik (derin düzlem) yüz germe ameliyatı ortalama 3 saat sürer.

Bu işlemde kulak şakak bölgesinden, kulak çevresinden ve kulak arkasındaki saç çizgisine kadar kesi yapılır, derin doku düzlemi ile tüm yüz ve alt kısım üzerinde çalışılarak çok etkili ve uzun süreli sonuçlar elde edilebilir.

yuz gerdirme sonrasinda alinabilecek onlemler nelerdir2

Bu teknikte 50 yaş üstü hastalar, doğal cilt kıvrımları içinde yara izlerini gizlemek için kesi çizgileri oluştururken, yüz ve boyun bölgesindeki ciltte gözle görülür fazlalık ve sarkma ile ideal sonuçlara ulaşabilirler.

Yüksek SMAS Yüz Germe

Bu teknikle tüm yüz, orta yüzle birlikte gerilir. Yüzün alt ve ortasındaki çarpıklık da ortadan kalkar. Yüksek SMAS yüz germe ameliyatı 3-5 saat sürer.

Yüz Gerdirme Sonrasında Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

  • Estetik ameliyattan sonraki ilk gün hastaneye yatmanız gerekebilir. Ertesi gün hastaneden ayrılabilirsiniz.
  • İlk bir hafta yüzdeki morluklar ve şişlikler normaldir.
  • 4. haftanın sonunda yaranın iyileştiğini ve yüzünüzün daha genç görüneceğini fark edeceksiniz.
  • İple germe ve 3D yüz germe gibi cerrahi olmayan kozmetik prosedürler için iyileşme süresi neredeyse yoktur.
  • Ameliyattan sonra cildinizi güneşten korumanız ve doktorunuzun tavsiyelerine uymanız önemlidir.
  • 30’lu yaşların başındaki kişilere cilt bakımı ve kozmetik işlemler tavsiye edilirken, 60’lı yaşlardan itibaren ciltteki kolajen azaldığından cerrahi yöntemler daha etkili kozmetik sonuçlar üretecektir.

yuz gerdirme sonrasinda alinabilecek onlemler nelerdir1

Yüz germe, cildi kırışmaya başlayan herkes için uygundur. Yüz germe uygulamaları kişinin cildindeki sarkma ve kırışıklıkların yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Aşırı sarkması olanlar için kozmetik cerrahi tavsiye edilirken, geçici yüz dolgusu veya ip asma gibi kozmetik işlemler 30 yaşındaki hastalarda daha doğal bir sonuç verecektir.

Yüz Gerdirme İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu