Kişisel Bakım

Yüz Gençleştirme Yöntemleri Neler?

Yüz Gençleştirmede Son Yenilikler Neler?

instagram takipçi hilesi

Son zamanların en çok aranan sorgularından biri olan “yüz gençleştirme” ile ilgili detaylı, toplu bir araştırma yazısı yazmak istedim. Bu konuda işin uzmanlarından derlediğim “yüz gençleştirme yöntemleri” hakkındaki detayları aşağıda size aktarıyor olacağım.  Bunu yazarken ana kaynağım ise Prof. Dr. Joe Maria Serre Renom ve Prof. Dr. Jose Maria Serre Mestre tarafından yazılan “Yüz Gençleştirme Atlası” adlı kitabı ele aldım.

yuz genclestirme yontemleri

Bu kitabın Türkçe çevirisi de mevcut. Türkçe çevirisini yapan ise bu meslek ile alakalı biri olan, Prof. Dr. Yiğit Özer Tiftikçioğlu. Kitapta yüz gençleştirme konusunda bütün detaylar verilmiş. Okuyucuya akılda bir soru bırakmamış. Akla gelen bütün soruların da cevaplarını veriyor.  Buna göre bu kitapta anlatılan “Yüz Gençleştirmedeki Son 9 Yenilik” hakkında maddeler halinde aşağıda…

Yüz Gençleştirmedeki Son 9 Yenilik

1. Anti Aging Uygulamaları

Yuz Genclestirme Yontemleri Anti Aging

Yüz gençleştirme denilince, akla ilk gelen uygulama Anti Aging uygulamasıdır. Yüzdeki yaşlanma belirtilerine karşı radikal bir tedavi yöntemi olarak başı çekiyor.

2. Botoks

botoks 3

Botoks ameliyatsız estetik alanında kullanılan bir yöntem. Bununla birlikte dolgu, lazer-ultrason sistemleri, mezoterapi gibi işlemler ciltte kesi oluşturmadan, dinlenme süresine gerek duymadan hafif ve orta düzeydeki kırışıkları çözüm olarak sunuluyor. Cildin görülen yüzeyinde bulunan incelmelere, lekelenmelere ve mor halkalara da çözüm olarak da kullanılıyor.

Botoks hakkında detaylı bilgi için daha önce MaksatBilgi‘de yazdığımız “Botoks Nedir? Zararları Var Mı?” adlı içeriğimizi incelemenizi öneririm.

3. Bölgesel Yüz Germe

Organik iplerle kırışıklık tedavisi yüz germe yüz germe tedavisi cilt bakım1

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, bilimde gelişiyor. Bilimle birlikte, sağlık alanında yapılan her türlü müdahalelere olanak sağlayan cerrahi operasyonların da gelişmesiyle, yüz gençleştirme yöntemlerinin gelişmesine vesile oluyor. Her ne kadar yüz gençleştirmede birçok yöntem cerrahi yöntemlerle yapılmasa da etkisini görüyor. Yüz germe tekniklerinin gelişmesini buna bağlamak mümkün. Yüz gençleştirme yöntemlerine bir yenisi de bölgesel yapılan gençleştirme yöntemidir.

Yağ dokusu enjeksiyonlarıyla desteklenerek hacim verme ve sarkmalara ortak bir çözüm olarak sunuluyor. Bu konuda yapılan çalışmaların sonuçları da yapanlar ve yaptıranlar için iyi sonuçlar vermesi, herkese mutluluk veriyor.

4. Yağ Dolguları

volumetrik yuz germe 7513028

Son yılların en büyük plastik cerrahi yeniliklerinden biri yağ dolguları. Yukarıda da belirttiğim gibi bilimdeki yeni gelişmeler, bilimin her alanına yayılarak, iyi sonuçlar ve güzel seçenekler sunmasına olanak sağlıyor. Kök hücre tedavisindeki gelinen son durum sayesinde, plastik cerrahi yöntemlerde de etkisini gösteriyor. Kök hücre, yağ dokumuzda çok zengin bulunduğu ortaya çıktı.

5. Yağ Dokusu Değişimi

ameliyatsiz yuz germe 6218642

Vücudumuzda, bel karın gibi yerlerde biriken “istenmedik” yağ dokularını işlemden geçirerek, yüzde zamanla eriyen kemik ve yumuşak dokulara takviye için kullanılabiliyor.

6. Hyalüronik Asit Dolgular

Hyaluronik Asit Dolgu Uygulamasi Yuz Genclestirme Yontemleri

Yer yer görülen kocaman yüzler abartılı elmacık kemikleri, şişman yanaklar çoğunlukla yanlış veya eksik uygulanmış yağ dolgusu sonucudur.  Hyalüronik asit dolgular, erimeyen ve canlı kalma kapasitesi yüksek yağ dolguları, kilo alınırsa genişleyebiliyor. Özellikle de 50’li yaşlardan itibaren ideal bir yöntem.

7. Fazla Derilerin Alınması

yuz germe yontemleri fazla derilerin alinmasi

En ideal “en etkili yüz gençleştirme yöntemlerinden” çözümlerden biri de yüz gençleştirmek için fazla derilerin alınıp, yüzün kontürünün kazandırılmasıyla birlikte hacmi azalan kemik ve yağ dokusunun da desteklenmesi uygulamasıdır. Bu uygulama son zamanların yine en sık kullanılan yüz gençleştirme yöntemlerinden biri olarak görülüyor.

8. İple Yüz Germe

iple yuz germe

İple yüz germe ( işlemi en sık görünen yüz gençleştirme yöntemlerinden biri. Ameliyatsız lokal anestezi ile uygulanmakta olan bir cilt germe işlemi.

Bu yöntem hakkında daha önce MaksatBilgi’de yayınlanmış olan ” İple Yüz Germe Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?” adlı içeriğimizi okumanızı tavsiye ederim.

9. Hifu Tekniği

hifu

Hifu Tekniği, tıpta ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak adlandırılır. Bu yöntem hakkında detaylı bilgi daha önce MaksatBilgi’de “Hifu Tekniği Nedir?” içeriğimizde detaylıca yayınlanmıştı. Bu yazımızda bu yöntem ile ilgili detaylara sahip olabilirsiniz.

Yüz Gençleştirme Yöntemleri Ücretleri Ne Kadar?

Emin olun kitaptan kaynak alarak yazmak istesem de kitabın yayınlandığı tarihten bu yana, yeni yöntemler ortaya çıkıyor. Konu güzellik ve genç görünmek olunca, insanlar bu iş için ciddi paralar harcıyorlar. Hal böyle olunca da bu sektör sürekli yeni yöntemler, yeni çareler üretiyor. En doğrusunu, en iyisi ve en kalitelisini yapmak için yüzlerce marka bu iş için ciddi rakamlarda bütçe ayırıyor. Bazı markalar ise sadece bu iş için kuruluyor.

Konu genç görünme olunca, insanların bu işe çok tamah ettiğini ve yapılması istenilen yöntemin “uygulanması istenilen yöntemin” ücretinin pahalı olması umurlarında bile olmuyor. Uygulanan yöntemlerin ne kadar çok olması bir bakıma rekabeti de arttırıyor. Ancak ücretler yine asgari ücretler bir kişi için oldukça yüksek gibi duruyor.

Son zamanlar ortaya koyulan yöntemlere bir de daha çok kişinin (yöntemi uygulayanların artmasıyla) el atmasıyla, uygulanan yöntemdeki rekabete göre, ücretler ulaşabilir olabiliyor.

Yüz Gençleştirme Yöntemleri ile İlgili Videolar

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu