Bilim ve TeknolojiMaksatSpor

Yürüdükçe Para Kazandıran 10 Uygulama

instagram takipçi hilesi

Yürüdükçe para kazandıran 10 uygulama ile yürüdükçe para kazanmanızı sağlayacağız. Yürüdükçe para kazandıran uygulamalar ile hem spor hem de para kazanın. Yürüyüş yapmak, hareket etmek çağımız sorunlarının başında gelmektedir. Bizleri teşvik edici bir şeylerin olmasını isteriz. Günde en az 30 dk yürüyüş yapmamız gerektiğini bizlere doktorlar değil de elimizde tuttuğumuz telefonlar söylese. Bir de üzerine hesaplarımıza para gelse… Bugün sizlerle yürüdükçe para kazandıran uygulamalar hakkında paylaşımlarda bulunacağız. Bakalım içlerinden sizleri teşvik edecek uygulama bulabilecek misiniz ?

İşte uygulamalar;

Yürüdükçe para kazandıran 10 uygulama

Sweatcoin

logo 1

Yürüdükçe para kazandıran uygulama sektörünün ilk temsilcisi Sweatcoin’dir. Aynı zamanda  genel olarak bu sektörün ortaya çıkmasını sağlayan ana uygulamadır. Telefonunuzdaki IOS veya Android market aracılığı ile uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra çok basit bir kayıt formu bulunmaktadır. Bunu da doldurduktan sonra attığınız her adım artık uygulama tarafından sayılmaya başlıyor. Ayrıca ilk kayıt olunduğunda hesap cüzdanınıza uygulama tarafından 0,95 Sweatcoin verilmektedir. Adında da geçtiği gibi bu uygulama kripti para vermektedir.

Günün sonunda uygulamaya giriş yaparak adımlarınızı kripto paraya dönüştürebilirsiniz. Yaklaşık 1000 adım için 95 sweatcoin vermektedir. Biriktirdiğiniz kripto paraları nakit ya da hediye çeki olarak da kullanabilmektesiniz. 20.000 sweatcoine nakit para alabilirsiniz ama bu miktara ulaşmak biraz vakit gerektiriyor yaklaşık olarak 18 ay civarı.

Fakat 2022 yılı itibari ile farklı bir yöntem getirdiler bu da yarışma oldu. İstediğiniz bir şeyi almak için yarışa katılıyorsunuz ve kim yarış bitene kadar daha fazla coini olursa yarışı da o kazanıyor.

Eğer yürümeyi seviyorsanız sizin için oldukça cazip bir uygulama olacaktır. Tek yapmanız gereken GPS uygulamanızı açık bırakmak ve platforma gün içinde bir kere giriş yapmak olacak. Evin içerisinde ki adımlar yürümek olarak sayılmıyor bilginize. Ayrıca ek gelir olarak kullanmak isteyebileceğiniz bir uygulamadır.

Runtopia

logo 2

Runtopia uygulaması yürüdükçe para kazandıran bir başka platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlayan Runtopia’nın Türkiye’den de kullanıcı sayısı artmaktadır. Bu uygulama sizler yürüdükçe ve fitness programlarına katıldıkça size para kazandırmaktadır.

Runtopia uygulaması ödemesini kısa bir süre öncesine kadar PayPal üzerinden yapmaktaydı. Fakat PayPal Türkiye’de kaldırıldığı için kullanılamıyordu. Geçen seneise Sports Coin adında bi coin çıkartıldı ve ödemeler artık bu şekilde yapılmaya başlandı.

Yani kripto para borsalarında ücretsiz olarak açacağınız bir hesap ile cüzdan oluşturabilir ve kazandığınız paraları coin olarak alabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir ödeme almak istemezseniz de uygulama içerisinde ki marketten ürün satın alabilirsiniz. Sizlere kargo ile ulaşım sağlayacaklardır.

Evidation

logo 3

Yürüdükçe para kazandıran başka bir uygulama Evidation’dur. Platforma erişim Google Play ve Apple Store üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca bu uygulama bir sağlık uygulamasıdır. Evidation’da sadece yürüyerek değil; uyuyarak, fitness yaparak veya yemek yiyerek bile para kazanma şansına sahipsiniz. Genel manada anketler ve çıkan reklamlar ile elde edilen gelirlerde sizinle paylaşılmaktadır.

Son dönemlerde Evidation uygulamasının popülaritesinin arttığı görülüyor. Fakat genel olarak her işlemden ne kadar para kazandığı belirtilmiyor. Kullanıcının düzeyine ve işleme göre farklı gelir modellemeleri bulunuyor. Evidation uygulamasını kullanmak ve para kazanmak ise tamamen ücretsiz.

Evidation uygulamasında her 10 bin puan size 10 dolar olarak gelir sağlamaktadır. Uygulamayı aktif olarak kullanan kullanıcıların söylediği ise bu puana 7 gün içerisinde erişebildiklerini belirtiyorlar. Dolayısı ile bu açıdan Sweatcoin uygulamasında daha başarılı görülmektedir. Uygulama birçok aşamada sürekli olarak sizden etkileşim istemektedir. Tam anlamıyla pasif gelir sağlayan uygulamalar arasında yer almamaktadır.

MapMyFitness

logo 4

MapMyFitness uygulaması size diğer uygulamalardan farklı olarak yaklaşmaktadır. Yani sadece yürüyüş yaparak değil sizlere hedefler koyarak bu hedefleri başarmanız istenmektedir. Şöyle ki bu uygulama sizlere günlük görevler vermektedir. Örneğin; 3 km’yi 5 dk gibi bir sürede bitirmek veya sabah 7-8 saatleri arasında koşu yapmanızın istenmesi gibi.

Bu hedefleri gerçekleştirdiğiniz zaman puanlarınız birikmektedir. Ama uygulamanın nakit para ödülü bulunmamaktadır. Uygulama içerisinde ki marketten ürün alımı yapabilmektesiniz. MapMyFitness uygulamasını fitness yapanlar motive anlamında kullanmaktadır. Belki ilerleyen günlerde sistem üzerinde geliştirmeler yapılabilir.

Winwalk

logo 5

Winwalk uygulaması ismi gibi size yürüyerek para kazandırmaktadır. Ayrıca diğer uygulamalardan farklı olarak sizleri GPS üzerinden kontrol etmez sadece cep telefonunuzdaki adım sensörünü kullanır.

Aynı zamanda uygulamada sadece yürüyerek değil; anket doldurarak, yorum yazarak, video izleyerek ve takip ederek de para kazanma şansına sahipsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamada adımlarınızı paraya dönüştürüp hediye çeki halinde veya Bitcoin hesabı aracılığı ile çekebilirsiniz.

Winwalk uygulamasının günlük olarak 10.000 adım sınırlaması vardır. Adımları tamamladıktan son ek olarak bir adım atmanıza gerek yok çünkü bu size ödül kazandırmamaktadır.

Higi

logo 6

Higi uygulaması yürümeyi ödüllendiren bir uygulama olmaktan daha fazlasıdır. Şu an sadece ABD’ de hizmet vermektedir. Higi ABD de bulunan eczanelerde ölçüm istasyonu bulundurmaktadır. Kilo, tansiyon ve vücut yağı gibi ölçümlerin yapıldığı bu istasyonlarda kontrol yaptırdığınızda da para kazanabiliyorsunuz.

Uygulama önümüzdeki dönemlerde dünya çapına yayılmayı hedeflemektedir. Haftalık ve aylık olarak görevler vermektedir. Kazanılan paraları burada da nakit olarak alamıyorsunuz ama Amazon gibi sitelerde hediye çeki olarak kullanabiliyorsunuz. Ülkemize gelmesi durumunda kullanılması tavsiye edilir.

People Walker

logo 7

People Walker uygulaması diğer uygulamalardan değişik olarak yürüyüş arkadaşı bulma üzerine kurulan bir platformdur. Bu uygulamaya üye bir kişi ile birlikte yürüyüş yaptıkça sizlere puan kazandırmaktadır.

People Walker uygulamasına üye olurken geçmişinizi kontrol için küçük bir üyelik ücreti ödenmekte. Ama bu uygulamada Higi gibi şu an sadece ABD’ de yer almaktadır. Onunda kısa zamanda dünyaya açılması bekleniyor.

Lympo

logo 8

Lympo uygulaması diğer uygulamalar gibi sizleri yürüyüşe teşvik etmekte olan başka bir platformdur. IOS ve Android cihazlarda yer bulan her gün bazı görevler veren bir uygulamadır. Örneğin; sağlık beslenme, öğle aralarında 20 dk yürüyüş yapmak gibi.

Sonunda LYM kripto paraları kazanmanızı sağlayan bu uygulamada hediye çeki ya da spor ürünlerinde indirim alabiliyorsunuz.

Achievement

logo 9

Achievement uygulaması sizi hareket etmeye fazlasıyla teşvik edecek bir platform olarak yer almaktadır. Yürüyüş dahil olmak üzere birçok egzersiz yaparak para kazanma imkanı bulabiliyorsunuz. Yüzerek, koşarak, bisiklete binerek fark etmez para kazanabilirsiniz.

Yaptığınız her çeşit etkinliği Achievement uygulamasına giriyorsunuz. Uyanma ve uyuma saatlerinizi, yediklerinizi, kilo değişimlerinizi, sosyal medyada gezdiğiniz siteleri gibi. Ve bu işlemlerin her birinden 6 puan alıyorsunuz. Gün içerisinde ki egzersizlerinizden 80 puan kazanıyorsunuz.

Toplam olarak 10 bin puan biriktirdiğinizde ise 10 dolar kazanıyorsunuz. Ama bu puanı toplamak için en az 4 aylık bir etkinlik kaydınızın bulunması gerekmektedir. Daha sonrasında ise kazançlarınızı isterseniz banka hesaplarınız aracılığı ile alabilir ya da platform içerisinde ki hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz.

Stepbet

logo 10

Kendiniz ile bahse girip kazanmak ya da kaybetmeye hazırsanız Stepbet tam olarak size göre. Fitness konusunda kendinize güveniyorsanız para kazanmaya hazır olun. Öncelikle Stepbet uygulamasında ortaya bir hedef koyuyorsunuz. Örneğin; 2 haftada 4 kilo veririm gibi. Bu hedefi gerçekleştirirseniz para kazanırsınız yoksa siz ödeme yaparsınız.

Stepbet uygulamasında her hafta bir sonra ki 1,5 ay için hedef belirlemeniz gerekmektedir. Genel olarak ise iddialar 40 dolar civarında olmaktadır. Yani hedeflediğiniz başarıya ulaşırsanız 40 dolar kazanırsınız ya da kaybedersiniz. Motivasyon kaynaklarınızdan biri kaybetme korkusu ise Stepbet uygulaması sizi beklemektedir.

Yürüdükçe Para Kazandıran 10 Uygulama ile İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=UT3OjQOxk2g

Bir yorum

  1. Appstore’da Adım para denilen bir uygulama var onu da ben önereyim. Ya da yazınıza ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu