Keşfet

Yurtdışından Hasta Bulmak Nasıl Olur?

instagram takipçi hilesi

Yurtdışından hasta bulmak nasıl olur? Son yıllarda uygun maliyet avantajları, coğrafi konum, profesyonel sağlık ekibi, turizm bölgesi olma gibi avantajlara sahip olan ülkemizde sağlık turizmi oldukça rağbet görmektedir. Bununla birlikte hastanelerin uluslararası çalışma standartları gelişmiş ve hasta arayışına girmiştir. Farklı ülkelerdeki hastalar tarafından tercih edilme isteği doğmuştur.

yurtdisindan hasta bulmak

Bunun için belli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Her şeyden önce hasta yurtdışından hangi amaca getiriliyorsa ilgili prosedürler de değişecektir. Hasta hayati önem arz eden; acil bir ameliyat, organ nakli gibi durumlarda başka bir ülkeden getirilecekse ilgili hastanenin hava ambulans hizmetini hastaya sunması gerekmektedir. Yurtdışından hasta bulmak konusunda Türkiye’nin son zamanlarda oldukça avantajlı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Hayati risk teşkil etmeyen durumlarda da başka bir ülkeden gelecek olan hastaya birçok kolaylık sağlanması gerekmektedir. Hastanın ulaşımının kolay olması, geldiğinde kendisinin ve yakınlarının konaklama sorununun olmaması gibi sosyal olanaklar önem arz etmektedir. Birçok sağlık kuruluşu yurtdışından gelecek hastaları için otel hizmeti vermektedir.

Gelecek olan hasta için hastanenin araştırılması noktasında; hastanedeki bakım kalitesi, doktorların yeterlilikleri, hastanenin fiziki yapısı, tedavi ve bakım sonrası yaşanılabilecek herhangi bir komplikasyonda hastanenin sorunları çözmedeki hizmet kalitesi gibi konular mutlaka araştırılır. Buna uygun uluslararası bir hizmet kalitesine sahip olunması gerekir. Hasta aynı zamanda daha önce hastanede benzer bir tedavi görüldü mü? Bu konudaki başarı oranları gibi konuları da araştıracaktır. Bunu genelde internet üzerinden araştıran hastalar için aydınlatıcı, yeteri kadar bilgilendirici bir internet sayfası hazırlamak hastanın gelmesi için etkili olacaktır.

Hastanede bulunan personelin mutlaka hasta yakınlarına ve hastaya karşı yeterli düzeyde dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da; hastanın geldiği ülkeye vize uygulamamamız olup olmadığıdır. Vize isteniyorsa hastanın bulunduğu ülkeden gerekli işlemleri sağlaması gerekmektedir. Bu noktada hastanenin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi, hastanenin sağlamakla yükümlü olduğu evrakları gecikmeden hazırlaması gerekir.

Ticaret Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı arasında imzalanan ”Sağlık Vizesi İş Birliği Protokolü” ile vize uygulamasında yaşanan aksaklıkların da önüne geçilmiş oldu. Farklı bir ülkeden gelecek hastalar için vize almak artık çok daha kolay hale getirilmiştir.

Ülkemize gelen hastaların tedavi görme noktasında en çok tercih ettikleri alanların başında; kanser tedavisi, burun ve diğer estetik ameliyatları, saç ekimi, diş tedavileri gelir. Sağlık kuruluşları özellikle bu alanlarda kendilerini uluslararası platformlarda daha ön plana çıkarabilirler.

Coğrafi yakınlık nedeniyle en çok Türki Cumhuriyetler ve Avrupa’dan ülkemize hasta transferi gerçekleşmektedir. Bu nedenle bu bölgelerdeki reklam, tanıtım çalışmaları daha yoğun yapılabilir. Yurtdışından hasta bulmak konusunda farklı alternatif seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Peki, Yurtdışından hasta bulmak neden önemlidir? İşte detaylar!

Yurtdışından Hasta Bulmak Neden Önemli?

yurtdisindan hasta bulmak 1

Sağlık turizmi her ülke için oldukça önem arz eden bir konudur. Devlet tarafından da oldukça destek gören sağlık turizmi için hastaneler yurtdışından hasta getirip burada en iyi şekilde tedavi ederek hastanelerinin ve ülkemizin adını duyurmaktadırlar. Böylelikle hastanenin prestiji ve tercih edilebilirliği artacaktır. Türkiye son zamanlarda yurtdışından hasta bulmak konusunda ayrıcalıklı fırsatların bulunduğu bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemize döviz girişinin sağlanması da bir diğer önemli etkendir.

Yurtdışından Hasta Bulmak İçin Yapılacaklar

Öncelikle hastanın ülkemizde rahatsızlık duyduğu konuda alacağı tedavinin en iyi şekilde gerçekleşeceğini bilmesi gerekir. Bunun için de yapılası gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

Fuar, Kongre gibi sosyal alanlarda yer almak; genellikle tıp kongrelerinde kendini tanıtan doktorların uluslararası sahada tanınabilirliği artmakta ve hastanın daha çok ilgisinin çekmektedir.

Uluslararası bir platformda sponsorluk çalışmaları, Ülkemizin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın enformasyon ofisleri aracılığıyla da tanıtımlar yapılabilir.

Medya, sosyal medya kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle estetik cerrahisine ilgi duyan,bu alanda tedavi görmek isteye hastalar sosyal medya üzerinden araştırmalar yapmaktadır.

Sosyal medyada bu tarz tanıtım bilgileri paylaşılırken yabancı dilde çoklu yayınlar yapmak, hastanın daha rahat anlamasına ve araştırma yapmasına olanak tanıyacaktır.

Arama motorlarına ve sosyal medya kanallarına reklamlar vermek de oldukça etkilidir. Hastane veya doktorun bu alanda tanıtım çalışmalarının profesyonel olması hastanın tercih etmesi noktasında başarı sağlayacaktır. Bütün bunlar için ilgili sağlık kuruluşu bütçe ayırmalıdır. Bu bütçe ile kendisinin uluslararası olarak çok daha kolay tanıtabilecektir.

Hastalar genellikle ailesi ve yakınlarına yakın bir yerde güven duydukları alanda tedavi olmayı tercih ederler bu yüzden farklı bir ülkede tedavi olma arayışına giren hasta güven duygusunun oluşmasını bekler. Bu yüzden daha önce o sağlık kuruluşunda bulunmuş, tedavi görmüş hastalar aracılığıyla da referans talep edebilir. Sağlık kuruluşunun kendisini bu noktada çok iyi yansıtmış olması gerekmektedir. IntClinics sizlere bu konuda yardımcı olmak için sizleri site ziyaretine beklemekte ve profesyonel yurtdışından hasta bulmak nasıl olur hizmetlerinde yardımcı olmaktan memnun olur.

Yurtdışından Hasta Bulmak Nasıl Olur?

Hasta, araştırma sırasında kendisini iyi tanıtan bir hastaneyle yazışmak, telefonla arayarak görüşmek, detayları öğrenmek isteyebilir. Bu aşamada yabancı dil sorunuyla karşılaşmaması için ilgili sağlık kuruluşunun personel noktasında bu hususa dikkat etmesi gerekir. Ayrıca hastanın sormuş olduğu soruların zamanında, doğru ve özenli bir şekilde cevaplanması gerekmektedir. Hasta konuyla ilgili ne kadar aydınlatılırsa o kadar güven duygusu oluşacaktır.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de tüm bu tanıtımlar yapılırken, kesinlikle doktor veya ilgili kuruluş hakkında kesin tedavi yapıldığı gibi cümleler, süreçle ilgili abartı ifadeler bulunmamalıdır. Aynı zamanda reklam, tanıtım faaliyetlerinde bulunurken etik kurallarına ve mesleki reklam yasaklarına uygun hareket edilmelidir.

Hasta tedavi sürecini ne kadar kolay sağlarsa, çevresindekilere de önerilere bulunacak böylelikle bir nevi ilgili sağlık kuruluşunun reklamını yapmış olacaktır. Bu yüzden verilen hizmetin profesyonel olması ilgili sağlık kuruluşu için çok önemlidir.

Daha fazlası için lütfen intclinics.com adresinden iletişime geçerek bilgi alınız.

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu