Ev ve Bahçe

Protherm Arıza Kodları

instagram takipçi hilesi

Protherm arıza kodları Protherm markasının tüm kombilerinin arıza yapan parçalarının hata vermesi veya çalışmaması durumunda ekranda beliren hata kodlarının uyarı şeklinde ekranda gösterilmesidir.

protherm

Bu arıza kodları bazı durumlarda tüketici tarafından kombi reset işlemi yapılarak giderilebilir ve kombi çalışmaya devam edebilir. Örneğin kombinizin içindeki su seviyesi 1 bar altına indiğinde protherm kombilerde f10 şeklinde uyarı verir ve tüketici kombisine su ilave ederek kombiyi tekrar çalışabilir hale getirebilir.

Diğer bir örnek İğdaş tarafından bazı durumlarda kombiye gelen gazın kesilmesi durumunda da kombi çalışmayı durdurur ve f1 hatasına geçebilir bu durumda gaz  gelince reset yaparak kombinizi çalıştırabilirsiniz. Protherm arıza kodlarının daha detaylı anlatımı aşağıda belirtilmiştir.

Protherm lynx arıza kodları aşağıda tek tek açıklanmıştır çözüm yolları ile bu kodlardan yararlanabilirsiniz.

Protherm arıza kodları detaylı bakış

Protherm f01 hatası: Protherm kombilerde aşırı ısınma veya da gaz gelmemesi durumunda ortaya çıkmaktadır. Pompa arızası, peteklerin vanalarının kapalı unutulması, flitre tıkanması veya da gaz vanası kapalı olması durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Kombinize reset yaparak arızadan çıkarmaya çalışınız devamında servisimizi arayarak servis talep edebilirsiniz.

Protherm f02 hatası: Protherm f2 hatası sensör arızası, sensörlerde kısa devre veya sensör kablolarında kopukluk durumunda ekranda görünmektedir. Bu hata kodu şalteri kapatıp açıp veya da lynx kombide reset yaparak düzeltilebilir aksi halde servis talebi gerekir.

Protherm f03 hatası: Protherm f03 hatası ise sistemde drenç olduğu ve sirkilasyonun durduğu durumlarda ekranda belirir. Bir süre kombi şalterini kapatıp kombinizin soğumasını bekleyiniz, evde kapalı petekler var ise vanalarını açmayı ve kombiyi tekrar çalıştırmayı deneyiniz.

Protherm f04 hatasıProtherm lynx modellerde gaz yokluğu anlamında gelir. Ve kombi çalışmaz kombinizin gaz vanasının açık olup olmadığına bakınız. Lynx modellerde reset tuşuna bir kez basmanız yeterlidir.

Protherm f05 hatası: Protherm lynx modellerde en çok karşılaşılan arıza kodudur. Uzun zaman bakım yapılmadığı takdirde fan motorları kirlenebilir ve hava akışı yavaşlayabilir bu durumda hava prosestadı arıza konumuna geçebilir.

Protherm f06 hatası: Protherm leopard modellerinde hava akış arzasında ortaya çıkar, anakart arızalanması, fan motoru yanması gibi durumlarda kombi arıza koduna düşer.

Protherm f07 hatası: Protherm f07 hatası lynx modellerde gaz valfi geri besleme arızası anlamına gelir. Protherm leopard modellerinde ise anakart ve ekran kartı uyuşmazlığı durumunda oluşur, her iki durumda kombiyi resetleyerek çalıştırmayı deneyiniz.

Protherm f12 hatası: Protherm lynx f12 hatası düşük voltaj ile kombiniz karşılaşırsa size bildirir, kombinize yükseltici regulatör alarak bu arızayı giderebilirsiniz.

Protherm arıza kodları sonrası servis !

Tüm bu işlemleri yaptınız ve kombiniz arıza vermeye devam ediyorsa mutlaka resmi gaz yakıcı cihazlar yetki belgesine sahip bir firmadan güvenilir hizmet almanız gerekir. Kombi işi 1. derece tehlikeli işler sınıfına girmektedir ve çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Protherm arıza kodlarına daha detaylı olarak aşağıda verdiğimiz web sitemizden ulaşabilir iletişim bölümünden servis talebi açabilirsiniz.

-Gaz yakıcı cihazlar belgesi

-İş güvenliği sertfikası

-Aynı gün servis hizmeti

iletişim web: https://www.prothermarizakodlari.com/

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu