Alışveriş Rehberi

Yummak ile Gülen Yüzler

instagram takipçi hilesi

Sıcak, samimi ve hoş anlar yaşamanıza olanak tanıyacak onca durum ve an vardır. Ancak bazen kendi hayallerinizi süsleyeceğiniz ve gerçeğe dönüştürme fırsatını bulacağınız el sanatları ile çok daha farklı ve enerjik anlar yaşayabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette ki yummak mağazası ile tanışarak…

yummak

Yummak mağazası Türkiye’nin en çok sevdiği ve birinci sınıf kalite olarak nitelendirdiği en güzel ve ucuz fiyatları sunan sitelerden bir tanesidir. Örgü örme sanatı için ihtiyacınız olan malzemelerin tamamını bu mağazada bulabilirsiniz. Özellikle de makrome ipi modellerinden yünlü ip modellerine kadar birden çok örgü ipi tarzı yer alıyor.

Hem de en ucuz fiyat imkânlarını sunan yummaktan alışveriş yapmak sizleri çok mutlu edecek. Dilediğiniz zaman sevdikleriniz için içlerini ısıtacak battaniyeler, giysiler örebilirsiniz. Aynı şekilde dışarıdan maliyeti yüksek ürünler almak yerine kendiniz için en özel tasarımları örgüler ile örebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken şey yummak ile tanışmaktır.

Makrome İpi ile Çanta Örme Tekniği

Normal örgü tığı kullanacağınız makrome ipi ile harika çanta modelleri işleyeceksiniz. O halde mağaza üzerinden malzemeleri aldıysanız ve hazırsanız başlayalım. İpi elinize alın ve 40 ilmek atın. Bu ilmekler ile bir tane zincir oluşturun. Ve sonra adımları takip edin…

 1. Bir zincir çektikten sonra örgü tığınızı elinize alın ve ilmeğin üstünden dolayın. Üstünden alın ve örgü tığına verin. Bu şekilde 40 ilmek boyunca aynı işlemi devam ettirin.
 2. Örgü tığının içinde kalan son ilmeği de geçirin ve 40 ilmeği tamamlayın.
 3. Ardından 99 sıra haroşa olana kadar örmeye devam edin. 2 sırayı 1 sıra sayarak 99 sıra olana kadar işlemeye devam edin.
 4. Bu aşamalardan sonra kesme işlemi yapılacak. İki ilmeğin ikisini birden alın ve böylece sıra sonunda kesme işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu çanta modeli için yaklaşık 1.5 makrome ipi yeterli olmaktadır.
 5.  Eni 26 cm boyu ise 57 cm olacak bir çanta modeli işlemiş olacaksınız.
 6. 64. Sıra da çengel ile çantaya işaret koyun ve daha sonra çantayı birleştirme işlemine geçin.
 7. 64. Sırayı birleştirecek uzunlukta bir zincir işleyin(30 ilmek olacak) ve sonra bütün sırayı sık iğne yaparak tamamlayın.
 8. İşaretlediğiniz 64. Sıradan ördüğünüz zincir ipi birleştirin. Bütün sırayı işinizi birleştirerek işlemeye devam edin.
 9. Birleştirme işlemini tamamladıktan sonra çantanızın bitiş kısmını bağlayın ve yavaşça dönerek diğer kısmı da işleyin. Bu şekilde çantanın kapak kısmını da işlemiş olacaksınız.
 10. Çantanın diğer iki ucunu da birleştirmek için yine aynı şekilde işlemeye devam edin.
 11. Son aşama da ise çantanın kulpunu yapma sırası geliyor. Bunun için 2 zincir çekin. İlk batırdığınız yerden tekrar bir ilmek alarak ikisinden bir geçin ve sonra ters çevirin. Oluşan iki ilmekten yine ilmek alın ve tekrar sık iğne ile bağlayın. Bu şekilde çevire çevire zinciri tamamlayın(çantanın kulpu istediğiniz uzunluğa gelene kadar işlemeye deva edin). Bu çanta modeli için 1 metre 14 cm boyunda uzunluğunda kup yeterli olacaktır.
 12. İpi kesip sabitleme yapın ve çantanızın yan taraflarına sağlam bir şekilde kulpları dikin.
 13. Sonraki aşama ise çantanın kilidini dikme aşamasıdır. Kilidi çantanın tam ortasına sabitleyin ve iyice dikin.
 14. Çantanızı süslemek isterseniz püskül güzel bir detay olacaktır. Dilediğiniz süsleri de çantanız için işleyebilir, kendi yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

El Örgüsü Oyuncaklar Mı?

Evet, doğru okudunuz. Alacağınız amigurumi ip ile el örgüsü oyuncaklar örebileceksiniz. Amigurumi ipi, tam olarak oyuncak yapımı el sanatına denmektedir. Bu ip seçenekleri arasından dilediğinizi seçerek birbirinden sevimli oyuncaklar örebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey ise amigurumi ip, öreceğiniz oyuncağın içini doldurmak için elyaf ve amigurumi ip ile uyumlu bir tığ almaktır.

Bu malzemelerin tamamını yummak mağazasında bulma şansınız var. Üstelik en avantajlı fiyatları ile amigurumi ipi seçeneklerine ve diğer tüm malzemelere, ürünlere kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Zira eminiz ki sizlerin de favorisi yummak mağazası olacak. Kaliteyi ucuza alabileceğiniz bu mağazayı vazgeçilmezleriniz arasına eklemeye hazır olun.

Ne Örerseniz Örün Aşk ile Yummak da Örün…

Ne örersen ör aşkla öreceğin bir mağaza adresi bulduk. Az önce de bahsettiğimiz gibi yummak mağazasında arayıp da bulamadığınız kısacası bulmak isteyeceğiniz birçok çeşitte ürün var. Makrome ipi türlerinden amigurumi iplerine, yünlü ip modellerinden tüylenmez ip modellerine özellikle de en sevilen ve popüler olan örgü ipi markalarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sadece örgü ipi mi? Tabii ki hayır… Örgü şişleri ve tığları, tuhafiye ürünleri, tekstil ürünleri ve hatta aradığınız tuhafiye ürünleri de bu mağazada mevcuttur. Çok seveceğiniz ve heyecanla tasarlayacağınız tüm örgü ürünleri için doğru adresiniz yummak olacak. Şimdi en yeni ürün seçenekleri ve uygun fiyatlı ürünler için yummak mağazasıyla tanışmanızın tam zamanı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu