Alternatif TıpMental Sağlık

Yoni Yumurtaları Nedir, Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Yoni Yumurtalarının faydalarını daha önce birçok yerde görmüş olabilirsiniz. Hem cilt hem de dekoratif amaçlar için uzun zamandır faydalı olduğu düşünülmektedir. Dişi yoni yumurtası olan yeşim taşından elde edilen yeşim yumurtası, son zamanlarda gündeme gelen mücevherlerden biri. Yeşim yumurtaları veya yoni yumurtaları, yeşimin şekilli bir versiyonudur.

Yoni Yumurtaları

Yeşim yumurta şeklindedir ve dişi yin yumurtası, yeşim yumurtası olarak adlandırılır. Özellikle antik Çin tıbbında sıklıkla kullanılan yoni yumurtaları vajinaya yerleştirilir ve çeşitli iyileştirici özellikler sahip olduğuna inanılır.

Yoni Yumurtaları Nedir?

Yoni, uzay, kaynak veya rahim anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir ve yoni yumurtalarının Çin kökenli olduğu düşünülürken, araştırmalar bunu doğrulayacak hiçbir tarihsel kanıt bulunmadığını göstermektedir.

Bugün, Gwyneth Paltrow’dan The Real Housewives of Atlanta’ya kadar ünlüler yoni yumurtalarının kullanımını popüler hale getirdiler. Dişi vajina yumurtaları, yeşim, kuvars ve obsidiyen dahil olmak üzere çeşitli taşlardan yapılabilir.

yoni yumurtalari nedir faydalari nelerdir3

Yoni Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

Yoni yumurtalarının savunucuları, üreme bölgesinin iyileştirici enerjisiyle dolu olduklarını ve çeşitli sağlık yararları olduğunu söylüyorlar. yoni yumurtaları iş yerinde iyileştirici faydalar sağlar;

 • Adet döngüsünü dengeler.
 • İdrar ve sindirim sağlığını destekler.
 • Libidoyu ve orgazmı artırır.
 • Dismenoreyi rahatlatır.
 • Vajinal kasları güçlendirir.

Ne kadar güzel ve parlak olurlarsa olsunlar yoni yumurtalarının herhangi bir bilimsel tıbbi kullanımı kanıtlanmamıştır.

yoni yumurtalari nedir faydalari nelerdir2

Yoni Yumurtaları Güvenli Midir?

Çoğu tıp uzmanı, yoni yumurtalarının tıbbi bir değeri olmadığı konusunda hemfikirdir ve aslında bunları kullanmanın vajinanıza zarar verebileceği konusunda hemfikirdir. Doktora Kshettry, “Herhangi bir yabancı cisim vajinal işlevinizi bozabilir ve bu da komplikasyon riskinde artışa neden olabilir” diyor.

Yoni Yumurtaları Nasıl Kullanılır?

Vajinaya yerleştirilen yoni yumurtalarının sertifikalı, orijinal ve vücutta kullanıma yönelik olması çok önemlidir. Tampon benzeri ipliğe sahip bir yoni yumurtası vajinaya tampon gibi uygulanabilir. Çıkarma zamanı geldiğinde, kordonu tutarak vajinadan çıkarmak kolaydır. Ancak mutlaka doktor kontrolünde ve bir uzmana danışılarak alınmalıdır.

 • Ucuna küçük bir delik açtığınız için topu içeriden çıkarmak daha kolay olacaktır. Kullanıcılar, sağlam diş ipinin iş için mükemmel olduğunu söylüyor.
 • Yumurtayı vajinal kanala yerleştirmeden önce derin nefes almanız ve birkaç dakika konsantre olmanız önerilir. Vücut tamamen gevşedikten sonra, vajinal açıklığa bir yeşim yumurtası ile hafifçe masaj yapmanız ve yumurtayı yavaşça içine sokmanız gerekir. Bu noktada, daha fazla rahatlık için uzanabilir veya çömelebilirsiniz.
 • İçine yumurta koymanın da faydalı olduğu söyleniyor ancak daha etkili olmasını istiyorsanız her biri 10-15 defa tekrarlanabilen bu üç farklı egzersiz ile kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

yoni yumurtalari nedir faydalari nelerdir1

 • Yeşim yumurtayı içine koyun, sırt üstü yatın, dizlerinizi bükün ve ayaklarınızın yere değmesine izin verin. Pelvik kaslara odaklanın ve bir veya iki nefesten sonra, yumurtayı nefes almada sarmak ve nefes verme kaslarını gevşetmek için bu kasları yavaşça sıkın.
 • Sırt üstü yatın, dizlerinizi bükün, yavaşça nefes alın ve kalçalarınızı kaldırmaya başlayın. Nefes verirken, sırtınızdan başlayarak omurganızı ve kalçalarınızı yavaşça yere indirin.
 • Dizlerinizi bükün, topuklarınızın üzerine oturun, ellerinizi bacaklarınıza koyun, omurganızı düzeltin, derin bir nefes alın, nefes alırken pelvik kaslarınızı sıkın, hafifçe öne doğru eğin, nefes verirken kaslarınızı gevşetin ve başınızı geriye doğru açın.

Yoni Yumurtaları İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu