Gezi Rehberi

Yolculuk Yaparken Hava Değişimine Karşı 8 Önemli Uyarı!

instagram takipçi hilesi

Genel olarak insanlar bulundukları ortamdaki keskin değişikliklerden ötürü mikroplara maruz kalmaktadır. Bu da hastalıkları ortaya çıkarabiliyor. Sağlık insanın sahip çıkması gereken en önemli şeydir. Bu nedenle seyahat etmek istediğimiz zaman hasta olmamak adına kimi önlemler almalıyız. Bizler de siz yolculuk yaptığınız sırada veya tatiliniz sırasında hastalıklara yakalanmamanız için birtakım tavsiyede bulunacağız. İşte hava değişimine uğramamak için yapmanın gerekenler…

Gitmeden Önce Araştırma Yapın

yolculuk 8

Gideceğiniz tatil bölgesini seçimini yapmadan önce ziyaret etme niyetinde olduğunuz ülke ya da şehir hakkında bilgi edinin. CDC (Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri) sitesinden ziyaret etmek istediğiniz bölgenin uyarıları veya yasakları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz mümkün. Bu bölgelerde ortaya çıkan hastalıklar ve bu hastalıklara karşı hangi tür aşıların iyi geleceği yönünde bilgilere erişmeniz oldukça önemli.

Suyunuzu Temiz Şişelerden İçin

yolculuk 6

Dehidrasyon, pek çok sağlık probleminin başlıca nedenidir. Yorgunluk, sinir, baş ağrısı ve karışıklık. Evet yanlış okumadınız. Kafa karışıklığı! Yolculuk ederken kendinizi sakın susuz bırakmayın. Fakat suyun kirli ve garip birtakım parçalar taşıyabileceğini de unutmayın. Yolculuk ederken kapağı açılmamış şişe sularını tercih etmenizi öneririz.

Burun Spreyi Kullanın

yolculuk 2

Bedeninize giren mikropların en etkili olanlarından biri, elimize bulaşmış olan mikroplardır. Burnunuzu nazik bir şekilde burun spreyi ile temizleyerek birkaç kez burnunuzu yıkayabilirsiniz. Neosporin tarzındaki antibakteriyel ürünler direkt olarak önleme konusun çok fazla etki edememektedir. Yine de burun deliklerinin nemli kalmasına yardımcı olmaktadırlar. Bu sayede az zararlı mikroplar burnunuza girse de problem oluşturmaz.

Temizliğinize Önem Gösterin

yolculuk 3

Yolculuk ederken pek çok şeye dokunmak isteriz. Bir şeylere dokunmaktan imtina etmemiz neredeyse imkansızdır. Fakat virüsler ve bakteriler eşyaların üzerinde yaşamlarını sürdürmektedir. Geçici çözümlerden ziyade mendil tatiliniz süresince sizin arkadaşınız olacaktır. İhtiyacınız olan nesneleri kullanmadan önce mutlak suretle silin. Özellikle de uçaktaki yolcu tepsiler, otel odanızdaki TV kumandaları gibi pek çok ortak kullanım alanı ürünü mikropların genelini taşıma niyetindedir.

En Az 6 Saat Uyuyun

yolculuk 7

Yolculuğun keyfine dalınca uykuyu unutabiliyoruz. Fakat bu durum çok ciddi problemler oluşturabilir. Beden yalnızca zihinsel ve bedensel olarak strese girmez. Aynı zamanda bedeninizin bağışıklık sistemi de önemli oranda darbe alabilir. Bundan ötürü ne denli keyifli bir seyahat geçiriyor olsanız da günde an az süre ile 6 saat uyumaya özen göstermelisiniz.

Ne Yediğinize Dikkat Edin

yolculuk 1

Yolculuk ederken en zevkli durumların başında yeni ve farklı restoranlar gelmektedirler. Yerel mutfakları tutmak ve yeni yiyecek türlerini denemek için seyahat edenlerin sayısı oldukça fazla. Ancak bu durum gerçekleşirken birtakım önlem de almak mümkün. Her şeyden önce dikkat edilmesi gereken temizlik. Seyyar lezzetleri denemek istiyorsanız ne denli temiz olduğunu sorgulayın. Size tavsiyemiz bilinen restoranları tercih etmeniz.

Yolculuk Yaparken Hava Değişimine Karşı 8 Önemli Uyarı! ile ilgili videolar

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu