Gezi Rehberi

New York’u Gezdim Demek İçin Gidilmesi Gereken 7 Yer

instagram takipçi hilesi

new york 5

Dünya genelinde uyumayan şehir olarak adlandırılan New York City, gidenlere, gezenlere unutulmaz hatıralar yaşattığı aşikar. Dünya çapındaki gece hayatı, alışveriş merkezleri, tarihi sembolleri müzeleri, restoranları ile New York, uzunca bir süre seyahate çıkmak isteyenlerin  ilk tercihlerinden biri olacak. Siz de “Macera dolu Amerika”yı görmek istiyorsanız hayalinizde bir gün New York’ta bulunmak varsa bu yazımızda New York hakkında bilmeniz gerekebilecek önemli noktaları sizler için listeledik.

1) Özgürlük Heykeli

new york 2

Dünya üzerinde bilinirliği en fazla olan anıtların başında gelen Özgürlük Heykeli, Liberty Island’da bulunuyor. 1886 yılında inşa edilmiş olan anıt, Amerika’nın önemli bir sembolü olarak varlığını sürdürmektedir.

2) Times Meydanı

new york 1

Dünyanın en eğlenceli ve renkli meydanlarından biri olarak gsterilen Times Meydanı Midtown Manhattan’da yer almaktadır. Bünyesinde barındırdığı yüzlere dükkan ile başınızı döndürecek olan meydan, özel günlerde gerekleştirilen kutlamalarla deyim yerindeyse şenlik alanına dönüşüyor. New York’un kalbi olarak bilinen Times Meydanında Noel gecesi gerçekleşen muhteşem kutlamalara katılmanızı tavsiye ederiz.

3) Grand Central Terminal

new york 9

Dünyanın en büyük tren istasyonları arasında gösterilen Grand Central Terminal, birçok yöne olan aktarma sistemi ile metro ağının en önemli istasyonu olarak varlığını devam ettirmekte. Özellikle ziyaret etmenize gerek kalmadan yapacağınız yolculuklar için kullanabileceğinizi düşündüğümüz istasyonda, New York’un en önemli zamanlarına dair izleri de gözlemleyeceksiniz.

4) Central Park

new york 6

New York’un göbeğinde yer alan Central Park, 803 dönüm ile oldukça büyük bir arazi üzerinde bulunmaktadır. Dünyanın en büyük yapay parkı olan Central Park, New York’ta bulunduğunuz süre boyunca sabah sporu ve piknik yapabilirsiniz. Harlem’den başladığınız yürüyüşünüzü Midtown Manhattan’da sonlandırabilirsiniz.

5) Empire State Binası

new york 7

Dünyanın en yüksek gökdelenleri arasındaki yeri ile büyük ilgi gören Empire State Binası, Manhattan’daki Fifth Avenue’de yer almaktadır. 34 dolar karşılığında en tepeye çıkıp New York’u başka bir açıdan görmenin deneyimini yaşayabilirsiniz.

6) American Museum of Natural History

new york 3

Dünyanın en ünlü ve en büyük müzeleri arasında yer alan American Museum of Natural History, toplam olarak 25 bina bloğundan oluşmaktadır. İçerisinde, araştırma laboratuvarları, sergi salonları ve kütüphane yer alan müzede geçmiş dönemlere ait farklı eserler ve izler ile karşılaşabilirsiniz. Giriş ücretinin 23 dolar olduğu müzede, tarih çağlarına yönelik hoş bir yolculuğa çıkacaksınız.

7) Argosy Books

new york 4

Kitapları özellikle de eski kitapları seviyorsanız Argosy Books sizin için biçilmiş kaftan bir adres olacaktır. New York’un en eski kitapçılarından olan bu mağaza, birçok  ünlü yazarın kitabının ilk basımlarını bulabileceğiniz bir adres. Kitabın dışında haritalar, fotoğraflar ve arşivler de bulabileceğiniz mağaza, klasik sevenler için fazlasıyla ilgi çekici bir seçim olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu