Cilt Sağlığı

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

instagram takipçi hilesi

Yirmilik diş çıktığında veya çıkacağı zaman genelde şiddetli bir ağrı ile baş gösterir. Yirmilik diş tedavilerinde genelde diş çekilir. Diş çekildiğinde yaşanılacak sıkıntılar da vardır. Diş etlerinin altında bulunan sinirler, Yirmilik diş çekilirken zedelenme yaşayabilir. Aynı zamanda ağızda kalıcı veya 6 ay süreyle birlikte geçici olmak üzere ağız uyuşukluğu yaşanabilir. Yirmilik diş ağrıları genelde dayanılmaz bir ağrı olmakla birlikte kulak, çene ve baş kısımlara da vurur. Bu yazımda Yirmilik diş ağrısına ne iyi gelir hakkında detaylı bilgilere yer vereceğim. Aynı zamanda da en aşağıda bulunan, sizler için derlediğim ilgili videoları da bulacaksınız.

yirmilik dis agrisina ne iyi gelir1

Genelde gece ve sabaha karşı olan saatlerde vuran sızı ve ağrı hastayı uykusundan da eder. Diş ağrılarının genelde başa vurduğu bilinse de yirmilik diş ağrısı çok başkadır diyebiliriz. Diş ağrılarında tedavi yöntemleri oldukça fazladır. Fakat bu yöntemlerin uygulanması genelde zaman alır.

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yirmilik diş ağrısına iyi gelen bir çok yardımcı ürün vardır diyebiliriz. Öncelikle doktor gözetiminden sonra kullanılan antibiyotik ve ağrı kesici ile birlikte gün içinde çekilen ağrıyı engelleyebilecek yardımcı ürünlerde bulunuyor. Bunların sırasıyla;

Tane Karanfil: Marketlerde veya aktarlarda satılan tane karanfiller ağzı ve ağız içini genelde uyuşturur. Bu durum sayesinde ağrıda az da olsa azalmalar meydana gelir. Tane karanfili sürekli olarak çiğnemek, ağız uyuşukluğunu azaltır. Bu yüzden ağrı arttığında kullanılması daha doğru olacaktır.

Karanfil Yağı: Tane karanfilin yanı sıra bununla birlikte karanfil yağı da kullanılabilir. Bunu içtiğiniz sıcak bir şeye katarak kullanabilirsiniz.

yirmilik dis agrisina ne iyi gelir2

Buz uygulama: Ağrıyan yerin hizasına buz uygulayabilirsiniz.

Sıcak su uygulama: Sıcak su kompresi veya sıcak suyun ağızda çalkalanması ağrıyı mutlaka hafifletecektir.

Sarımsak: Sarımsak da ağızı uyuşturucu yapıya sahiptir. Bütün diş olan sarımsağı dişin üstüne sürmek mutlak çözüm olacaktır.

Salatalık: Buzdolabından çıkarılmış olan salatalığı tuz ile ovup, ağrıyan dişinizin üstüne koyabilirsiniz.

Gargara: Gargara diş ve diş eti rahatsızlıklarda mutlaka çözüm olarak kullanılır. Tuzlu su veya sadece sıcak su ile gargara yapabilirsiniz.

Yirmilik Diş Belirtileri Nelerdir?

yirmilik dis agrisina ne iyi gelir3

Bazı bireyler yirmilik dişi ağrısız çıkarırken bazıları da büyük bir ağrı ve beraberinde iltihap ile birlikte çıkarabilir. Bu durumlarda genelde büyük ağrılar da beraberinde gelir. Yirmilik diş belirtileri arasında;

  • Diş ve diş etlerinde ağrı ve sızı
  • Diş etlerinde hassasiyet
  • Çeneye ve özellikle kulağa vuran ağrılar
  • Lenf bezlerinde hissedilen şişlikler
  • Baş ağrısı
  • Ağızda geçmeyen kötü koku
  • Çiğneme sırasında ağrı hissetme
  • Yutkunmada zorluk

Yirmilik diş belirtileri arasında yukarıda yazan maddeler bulunuyor. Boğaz veya bademcik iltihabından ayırabilecek belirtilerdir.

Yirmilik Diş İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu