Yılbaşında Yeni Bir Sayfa İçin Almanız Gereken Kararlar Nelerdir?

Yeni bir senenin yepyeni başlangıçları beraberinde getirmesi için gereken başlıca kararları sizler için derledik...

instagram takipçi hilesi

Yeni bir sene yeni başlangıçları da beraberinde getirir. Herkesin kötü alışkanlıklarını bırakarak yepyeni bir sayfa açması için bir umut olan yılbaşında almanız gereken kararlar nelerdir? 

1. Birinci Karar: Bu Sene Daha Çok Okuyun

yılbaşı

Yılbaşında almanız gereken kararlar nelerdir? Yeni bir sene sizin için büyük bir fırsattır. Bu seneyi daha verimli hale getirmek için kitap okuma alışkanlığınızı daha da üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Önünüze geçen her şeyi okuyun. Senenin başında kendiniz için “Okunacaklar Listesi” hazırlayın. Yıl sonuna kadar hedefinizi gerçekleştirmek için vakit ayırın.

2. İkinci Karar: Bu Sene Daha Çok Gezin

yılbaşında almanız gereken kararlar nelerdir?

Senede birkaç kez seyahatler düzenleyin. Türkiye’de ya da dünyada daha önce görmediğiniz yerlere gidin. Farklı lezzetleri tadın, farklı insanlarla tanışın. Yıl boyunca daha iyi bir araba almak için çalışmak yerine daha çok gezmek için kazanın.

3. Üçüncü Karar: Size Zarar Veren İnsanları Hayatınızdan Çıkartın

yılbaşında almanız gereken kararlar nelerdir?

Yılbaşında almanız gereken kararlar nelerdir? Bazı insanlar zehirli sarmaşık gibidir. Her geçen gün zehrini size biraz daha akıtır. Bir süre sonra işin içinden çıkamayacak hale gelirsiniz. Bu nedenle bu yeni sene sizin için bir fırsat olsun. Sizi mutsuz eden, kafanızı yoran kim varsa onu hayatınızdan çıkartın. Kimsenin sizi mutsuz etmeye ve başınızı ağrıtmaya hakkı olmadığını asla unutmayın.

4. Dördüncü Karar: Kötü Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

yılbaşı

Sigara ya da aşırı alkol gibi alışkanlıkların yanı sıra; şeker, hamur işi gibi çeşitli sağlıksız gıdalardan da uzaklaşabilirsiniz. Unutmayın, zararlı alışkanlığınız her ne ise sağlığınızı negatif yönde etkileyerek yaşam kalitenizi azaltıyor. Hiçbir şey sizin sağlığınızdan daha önemli değildir.

5. Beşinci Karar: Hep Hayalini Kurduğunuz Bir Şeyi Gerçekleştirin

yeniyıl

Yılbaşında almanız gereken kararlar arasında hayaller de yer alır. Kimi zaman maddi yetersizlikler kimi zaman da erteleme nedeni ile hayallerinizi gerçekleştirememiş olabilirsiniz. Aslında bu durum herkesin yaptığı bir şeydir. Bu nedenle mezarlıklar yarım kalmış işlerle doludur. Siz siz olun ertelediğiniz, içinizde kalan hayallerinizin gerçek olması için çaba sarf edin. İçinizde şarkı söylemek kaldıysa şarkı söyleyin, resim kaldıysa resim yapın. Asla geç kaldım diye düşünmeyin.

BONUS

yılbaşında almanız gereken kararlar nelerdir?

Yılbaşında almanız gereken kararlar bir kenara bırakıldığında sıra geldi en önemli konuya. Bu güne kadar başkaları için yaptığınız her şeyi bir kenara bırakın. Bu sene, sizin kendiniz için bir şeyler yapmanız gereken bir yıl. Artık kendiniz için çaba sarf edin. Mutluluğunuz için elinizden geleni yapın.

Mutlu yıllar…

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu