Yaşam

Yılbaşında Hangi Oyunlar Oynanır? – Eğlenceli Yılbaşı Oyunları

instagram takipçi hilesi

Hem yetenekleri geliştiren hem de eğlendiren kutu oyunları ile yılbaşı akşamında sevdikleriniz ile birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sizin için en iyi yılbaşı oyunları hakkında liste hazırladık.

yilbasinda oynanacak oyunlar 4

Yılbaşı yemeğinizi yedikten sonra masada uzun uzun muhabbet etmek güzel olabilir fakat eğlenceye da zaman ayırmanız gerekmekte. Yılbaşı akşamında geç saatlere kalmadan aileniz ve dostlarınız ile birlikte geceyi kutu oyunları oynayarak renkli bir hale getirebilirsiniz.

Yılbaşında Hangi Oyunlar Oynanır?

Kutu oyunları seçimi, yaşa ve mekana göre yapılmalı, evde bulunan herkesin ilgisini çekebilmesi gerekmektedir.

Tombala

yilbasinda oynanacak oyunlar

Herkesin keyif alarak oynadığı Tombala, yılbaşı için özdeşleşmiş bir oyun. Tombala’da amaç; kartta bulunan üç sıra halinde yazılı rakamları, rastgele bir şekilde çekilen numaralar ile kapatmaktır. Her sıra bittiği zaman çinko ve tüm sıralar bittiğinde bingo yapılır. Bingo yapan kişi kazanır ve oyun tekrardan başlar.

Aile üyelerini ve çocuklarını bir araya getiren tombala ile ilk çinko yapanları ve bingo yapanları küçük birer hediye ile sevindirebilirsiniz.

Monoply

yilbasinda oynanacak oyunlar 2

Monopoly; satın alma, inşa etme ve kiralama gibi çeşitli ekonomik işlevlerin yer almış olduğu bir zar oyunur.

En fazla oynanan kutu oyunlarından birisi olan Monopoly, kentler arasında dolaşarak emlak kralı olmak ve en fazla kar getiren bölgelerde emlak sahibi olmak gibi öğretici ve eğlenceli bir özelliğe sahiptir.

Tabu

yilbasinda oynanacak oyunlar 3

Kalabalık bir arkadaş grubu ile birlikte evde yeni bir seneyi karşılayacaksanız eğer Tabu tam size göre. Eğlenceli ve oynanması oldukça keyifli bir takım oyunu olan Tabu, yasak kelimeleri kullanmadan en fazla kelimeyi takım arkadışınıza atma üzerine kuruludur.

Oyunda belli bir süre içerisinde en fazla kelimeyi anlatan takım oyunu kazanır. Ayrıca mobil mağazalardan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Bu oyunlara ek olarak Scrabble ve Jenga oyunlarını da deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu