Yaşam

Yılbaşı Sofrası Nasıl Olmalı?

instagram takipçi hilesi

Yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır? Yılbaşı sofrasında nelere dikkat edilmeli? Yılbaşı sofrası nasıl olmalı? Hepsi yazımızın devamında.

yilbasi sofrasi nasil olmalidir

Yılbaşı Sofrası Nasıl Olmalı?

Konu yılbaşı olduğundan dolayı renginiz kırmızı, peçeteleriniz yılbaşını yansıtan desenlerde ve renklerde olmalı. Yeni yılı karşılayacak bir yılbaşı sofrasının hazırlığını erken saatlerde yapmaya başlarsanız, konuklarınızın masanızı incelemesi için doğru bir fırsat yaratmış olursunuz.

Düz beyaz masa örtüsünün üzerine kırmızı bir şerit masa örtüsü de kullanarak temanızı daha iyi yansıtmak ilk tercihiniz olmalıdır. Masanızın üzerinde parlayan sarı, gümüş, yeşil renkli yaldızlar serpiştirebilirsiniz. Yemekleriniz bol olacağından dolayı aşırı süsleme göz yorucu olmasına neden olabilir.

Evinizi de süslediyseniz, kaliteli ve şık aksesuara sahip bir seçim ile zengin yılbaşı sofrası görüntüsü yaratmak için yeterli olacaktır. Sonuçta hazırlayacağınız yemekler ve mezelerde rengarenk aksesuarlarınız kadar göze hitap edecek unsurlardır.

yilbasi sofrasi nasil olmalidir

Masanızda noel baba ve çam ağacı figürleri bulundurmayın. Bunlar genellikle evinizin sepha ve vitrin gibi bölümlerinde yer alabilecek detaylardır.

Yılbaşı sofrasının olmazsa olmazlar arasında bulunan hindinize servis için yeterli alanı ayırdıktan sonra mezelerinizi masada bulunan kişilerin erişebileceği mesafelerde, gerekirse birkaç tabağa bölerek masanızda düzenli olarak serpiştirmelisiniz. İki yemek tabağı arasındaki mesafenin çatal ve bıçaklarınız için yeterli olduğundan emin olmalısınız.

Yemek odanızda yeterli alana sahipseniz, gerekirse küçük bir masa daha kullanabilirsiniz. Gece uzun ve eğlenceli olacağından dolayı herkesin çarpışmadan rahat yemek yiyebilmesi önemli bir rol oynar. Büyük bir masada çok büyük olmayan bir çiçek kullanabilirsiniz.

yilbasi sofrasi nasil olmalidir 2

Eğlence, muhabbet ve yemek yeme belirli bir süre sonra azalma noktasına gelecektir. Bu yüzden eğlenceye daha fazla zaman ayırmanız gerekmekte. Yılbaşı gecesinde fazla geç saatler olmadan aileniz ve dostlarınız ile beraber geceyi kutu oyunları oynayarak daha renkli ve daha eğlenceli bir hale sokabilirsiniz.

Yılbaşı için kutu oyunları önerisi yaptığımız “Yılbaşında Hangi Oyunlar Oynanır?” isimli yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu