Kişisel Bakım

Yıkılması Gereken Güzellik Kuralları!

instagram takipçi hilesi

Her geçen gün önümüze yeni makyaj kuralları çıkıyor ve bizler de bunlara ayak uydurmaya çalışıyoruz. Fakat bunu yaparken belki de kendimize kötülük ediyoruz. Çünkü bu kurallar herkeste aynı şekilde etki edemeyebiliyor.

İşte tam da bu nedenle yıkılması gereken makyaj kurallarını araştırdık. Kim bilir belki de bu kurallara uymaktan vazgeçtiğinizde kendinizi çok da iyi hissedebilirsiniz.

  • Makyajın tek bir odağı olmalı.

makyajda tek bir odak olmalı

Yıllardır en sık duyduğumuz kuraldır bu. Hangi bölgenizi ön plana çıkarmak istiyorsanız oraya yoğunlaşmanızı ve diğer kısımlardan fedakarlık etmeniz gerektiğini söyler. Bu kural makyajda bir denge yaratsa da makyaj yapmanın tüm zevkini kaçırıyor.

Eğer hem gözlerinizi hem de dudaklarınızı aynı miktarda öne çıkarmak istiyorsanız bunu yapmanız için hiçbir engel yok.

  • Günlük makyajda ışıltının yeri yok.

ışıltılı makyaj

Yıllarca ışıltılı parlak makyajları hep özel gecelere sakladık. Halbuki mat makyajlar sizi olduğunuzdan daha solgun gösterebilirler. Bu yüzden günlük makyajınızda da ışıltılardan kaçmanız için hiçbir sebep yok.

  • Ten rengine göre makyaj yapılmalı.

ten rengine göre makyaj

Fondöten ya da kapatıcı alırken ten renginize uygun tonlar seçmek faydalı olabilir. Ama göz farı ya da ruj seçerken bu kurallara dikkat etmenize hiç gerek yok. Bu yüzden sevdiğiniz renkleri yasaklamak yerine farklı renkler tercih edebilirsiniz.

  • Kaş şeklini sezon trendleri belirlemeli.

kaş şekilleri trende uygun olmalı 1

İnce, kalın, kavisli ya da düz kaşlar… Oysa ki en güzeli doğal kaşlardır. Bu nedenle kaşlarınızı modaya uydurmak yerine kendi haline bırakabilirsiniz.

  • Pembe, kırmızı ve mor göz farları hasta gösterir.

pembe göz makyajı

Hasta gösterme riski olduğu için yıllarca bu farları kullanmaktan kaçtık. Fakat doğru kullanımda aslında çok da harika bir görüntü oluşabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey kahve ve bronz tonlarıyla karıştırmak.

  • Sağlıklı görünüm için allık sürülmeli.

pembe allık canlı gösterir

Pembe tonlarındaki allıklar herkesi canlı gösterecek mucizevi ürünlerden biri. Ama sıradan bir allık tek başına bunu yapamayabilir. Biraz kapatıcı ve maskarayla yardımcı olabilirsiniz.

  • Hiçbir makyaj adımı atlanmamalı.

hiçbir makyaj adımı atlanmamalı 1

Kusursuz bir makyaj için birçok adım var. Fakat güzel bir makyaj için bütün bunları aklınızda tutup bütün ürünleri satın almak zorunda değilsiniz. Öne çıkarmak istediğiniz bölgeye odaklanmanız yeterli.

  • Makyajda renk uyumu esas alınmalı.

renk uyumlu makyaj

Allıkla ruj, rujla oje ya da makyajla kıyafet… Bunların hepsinin uyumlu olması kuralı çok eskide kaldı. Farklı tonları deneyerek istediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz.

  • Saçları sık kestirmek çabuk uzamasını sağlar.

saçları sık kestirmek uzamasına fayda etmez

Saçları sık kestirmenin uzamasıyla ilgili hiçbir alakası yok. Kırıkları aldırmak da saçlarınızı sağlıklı gösterir ancak saç çıkışını hızlandırmaz.

 

Kaynak
pudra.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu