HastalıklarYaşam

Yetişkinlerde Gece Altını Islatma Problemine Ne Neden Olur?

instagram takipçi hilesi

Günümüzde nadir de olsa yetişkin insanlarda görülen sağlık problemlerinden birisi de gece altını ıslatma hastalığıdır. Özellikle 40 ile 60 yaş arasındaki yetişkin insanlarda görülmekte olan gece altını ıslatma rahatsızlığı önemli bir hastalık olması ile beraber insanların sosyal ve iş yaşamlarında özgüven eksikliği yaşamasına neden olabilecektir.

yetiskin 6

Birtakım nedenlerden dolayı yetişkin insanlarda görülen gece altını ıslatma problemi hakkında uzmanlar uyarılarda bulunmanın yanı sıra hastalığın tıbbi yönden tedavisinin bulunduğunu belirtmektedirler. Uzmanlar genelde çocuklarda görülmekte olan altını ıslatma problemi yetişkin insanlarda da görülmesi yetişkinler için problemli bir durum olmakla beraber bu rahatsızlığı yaşayan kişilerin tedavi konusunda çekinceli kaldığı ve bu durum da uzun yıllar devam etmektedir.

yetiskin 2

Uzmanlar durumun yetişkinler için utanılacak bir durumun olmadığı ve aksi olarak tıbbi bir sorun olduğu ve bundan dolayı da mutlak suretle tedavi edilmesi gerekmektedir.

Tedavisinin kısa süreli ve basit olduğu sağlık problemlerinin başında gelen gece altını ıslatma rahatsızlığı yetişkin insanlarda fiziksel olarak olmasa da ruhsal yönden olumsuzluklar meydana gelebilir.

yetiskin 3

Yetişkin İnsanlarda Altını Islatma Probleminin Nedenleri Nelerdir?

Kaygı ve stres

Uyku ilaçları

Hormonal dengesizlik

İdrar söktürücü ilaçlar

Gün içerisinde aşırı yorgunluk

yetiskin 10

Alkol ve kahve tüketimi

İdrar yolu enfeksiyonu

Genetik yapı

Şeker hastalığı

Yetişkinlerde Gece Altını Islatma Problemi Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Yetişkin insanlarda gece altını ıslatma probleminin tedavisinde ilk önce problemin nedenlerini tespit etmek önemlidir. Kafeinli içecekler veya alkole bağlı olarak görülmekte olan gece altını ıslatma probleminin tedavisinde ilaç tedavisi de uygulanabilmektedir.

yetiskin 4

Kişinin geçmişinde yaşanmış olan herhangi psikolojik tramvadan ötürü meydana gelebilecek olan altını ıslatma probleminin tedavisinde hastalar ilk önce psikiyatri servisine sevk edilmektedirler.

Yetişkinlerin Gece Altını Islatma Sorununda Yapabileceği Uygulamalar Nelerdir?

yetiskin 7

Uzmanlar gece altını ıslatma probleminin psikolojik etkilerinin olmaması halinde sorunun çok daha rahat aşılacağı yönünde kanaat getirmişlerdir. Rahatsızlığı yaşayan kişiler yatma saatlerine yakın zamanlarda çok fazla sıvı tüketiminden uzak durmak her anlamda fayda sağlayacaktır. Bireylerin kahve ve alkol gibi zararlı içeceklerden uzak durmaları ve sıvı tüketiminin kontrol altında tutulması ile söz konusu problemden çok rahat bir şekilde kurtulabileceklerdir.

yetiskin 1

Alkolün birçok rahatsızlıkta başrolde olması bu hastalıkta da kendisini ön plana çıkarmıştır. Yalnızca gece altını ıslatmamak için değil hiçbir nedene bağlı kalmaksızın alkol tüketimini sonlandırmak çok önemlidir.

Eğer ki sizin de gece altını ıslatan yetişkin bir tanıdığınız varsa yaklaşımınızı kontrol etmeniz karşı tarafın psikolojisi için oldukça önemlidir.

Yetişkinlerde Alt Islatma Problemi Nedenleri ve Tedavisi

Kaynak
bilgiustam.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu