Alışveriş RehberiOyunlar

Yeniden Piyasaya Çıkan PlayStation Classic’i Almak İçin 10 Neden!

instagram takipçi hilesi

Sony’nin bugüne dek üretmiş olduğu en efsane oyun konsolu olarak gösterilen PlayStation, piyasaya sürmüş olduğu ilk modelinin üzerinden yaklaşık çeyrek geçmesinin ardından yeniden piyasaya sürüleceği bilgisi verildi. PlayStation Classic, teknolojik yönden hiçbir yenilik barındırmayacak olsa da oyun tutkunları için ayrı bir öneme sahip. Özellikle çocukluk dönemini ilk PlayStation ile birlikte yaşayan oyuncular için oldukça önemli bir nostalji objesi olan PlayStation Classic’i neden satın almamız gerektiğini listemizde sizlerle paylaşacağız.

1) Gündelik Yaşamın Stresinden Arınıp Eski Günleri Anımsamak İçin…

playstation 10

Bundan 21 yıl önce Sony, PlayStation adındaki oyun konsolunu ürettiğinde oyun tutkunlarının bütün dünyası değişmişti. O dönemde ulaşılabilir fiyatlardaki bilgisayarlar ile karşılaştırıldığında oldukça güçlü grafiklere ve performansa sahip olan PlayStation milyonlarca oyuncunun zamanını ele geçirmişti. Eski güzel günleri yeniden yaşamak isteyenler için adeta fırsat niteliğindeki PlayStation Classic, yalnızca nostalji yaşamak için bile alınabilir.

2) Emülatör Yazılımlarıyla Uğraşırken Kafayı Yememek İçin…

playstation 4

Birçoklarının emülatör yazılımlar aracılığı ile PlayStation One oyunları oynadığını biliyorsunuz. Hepimizin cebinde bulunan akıllı telefonlar bile eski PlayStation oyunlarını oynatabilecek yeterli yazılım çeşitliliğine ve güce sahipler. Fakat şöyle bir gerçek var ki emülatör yazılımları oldukça karmaşık yapıdadırlar ve genellikle de küçük kitlelere hitap ederler. Tadı damağınızda kalan eski oyunları ilk göz ağrınız aracılığı ile yeniden oynama fikri bile oldukça eğlenceli.

3) Küçücük Tasarımı Ve HDMI Bağlantısıyla Her Yerde PlayStation Classic Keyfi Yaşayabilmek İçin…

playstation 1

İlk çıkan PlyStation modeline kıyasla oldukça küçük bir tasarıma sahip olan PlayStation Classic, hemen hemen cebinizde taşıyabileceğiniz ölçülerde. Ofisinizde ya da evinizde dostlarınız ile nostalji yaşamak için en ideal seçeneklerden biri olan PlayStation Classic, HDMI bağlantısı ile birlikte projeksiyon cihazları, monitörler e yeni nesil smart televizyonlar için uygun yapıda.

4) Geçmişten Geleceğe Oyun Dünyasında Nelerin Değiştiğini Görebilmek İçin…

playstation 12

Eskiden köşeleri ve kenarları açıkç belli olan karakterlerle oldukça düşük çözünürlükte oynamış olduğumuz oyunlar, o dönemde bizlere oldukça gerçekçi görünüyordu. Teknolojik çağın geldiği noktada hangi seviyede buralara geldiği açıkça görülüyor. Eğer ki PlayStation 4 veya PlayStation 4 Pro sahibiyseniz mutlak suretle Metal Gear Solid gibi efsane oyunların eski ve yeni sürümlerini iki cihazda aynı anda açıp aradaki farka gözlerinizi inandırma yoluna gidebilirsiniz.

5) Efsane PlayStation Gamepad’lerine Yeniden Dokunabilmek İçin…

playstation 2

Sony, PlayStation Classic’i iki klasik PlayStation gamepad olarak piyasaya süreceğini bildirdi. Bu gamepad’ler elbette ki kutudan yeni çıkmış “yeni kokusu” üzerinde konsollar olacaklar. Dönemin en çok sükse yapan elektronik cihazını çeyrek asır sonra dokunacak olmak için bile satın almaya değecektir.

6) Metal Gear Solid Aşkı İçin…

playstation 11

Hideo Kojima’nın öncülüğünde Konami eli ile 1998 yılında oyun severlerin beğenisine sunulmuş olan Metal Gear Solid, bir oyunun insana ne denli farklı duygular yaşatabileceğini göstermişti. Bu oyunda saklanmaya dair aksiyon oynanışının en güçlü örneğini taddık. Oyunun kimi sahnelerinde yüzlerimiz gülümsedi, kimi sahnelerinde ise gözlerimizden damla damla düşen yaşlara hakim olamadık. Yalnızca ilk heyecanı yakalayabilmek için bile PlayStation Classic…

7) Tekken 3’te Paul İle Bol Bol Ko Yapabilmek İçin…

playstation 9

Üç boyutlu dövüş oyunlarının atalarından sayılan elbette ki Tekken 3’tü. PlayStation 1’de atari salonlarındaki grafikler kadar hiç takılmadan sorunsuz bir şekilde çalışan Tekken 3, PlayStation Classic’te ön yüklü olarak size deyim yerindeyse ikinci bir armağan sunmakta. Paul ile tek yumrukta KO yaparken, Eddy ile bütün tuşlara basarak oyunu kazanmanın tadına varacaksınız.

8) R4: Ridge Racer Type 4’te Doyasıya Yanlamak İçin…

playstation 6

Japonların drift hayranı insanlar olduğunu artık iyi biliyoruz. Bu konuyu filmlere ve oyunlara çokça taşımışlardır. PlayStation 1 zamanında drift konulu oyunların en bilinir örneklerinden olan R4: Ridge Raer Type 4 o dönem bizleri ekran başına zincirlemişti. Klasik PS1 gamepad’yle hiç durmadan yanlamak, asfaltı ağlatmak için PlayStation Classic alınır.

9) Resident Evil Director’s Cut İle Evde Yalnız Gibi Gerilebilmek İçin…

playstation 5

Zombilerle 20 yıl önce Resident Evil oyunu ile tanışmış olan güruh burada mı? Oyunda yaşanan korku, gerilim ve bölümleri geçmek için çıldıracak seviyeye gelen herkes için ilk Resident Evil’in yeri ayrıdır. Resident Evil, Director’s Cut sürümü ile PlayStation Classic’in içinde ön yüklü şekilde gelecektir

10) Syphon Filter’da Gabe Logan’ın Kafasını Yakalamak İçin…

playstation 7

Gizliliğe yönelik aksiyon oyunlarının babası olarak nitelendirilebilecek olan Syphon Filter oyundaki baş kahraman Gabe Logan da PlayStation Classic’te sizleri bekliyor. Listemizde bulunan oyunların dışında türünün öncülerinden sayılacak 15 oyun PlayStation Classic’in içinde ön yüklü olarak gelecek.

Introducing PlayStation Classic

https://www.youtube.com/watch?v=nl2h8LDq_oI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu