İlişki Konuları

Yeni İlişkide Yapılan 10 Hata

Yeniyken yapılan 10 ilişki hatası

instagram takipçi hilesi

İlk kez bir ilişkiye başlangıç yapanlar veya uzun süredir ilişki yaşamamış kişilerin yeniyken, yaptığı hataları sizler için derledim. Bu hatalar ilişki uzmanı Mehmet Coşkundeniz tarafından belirlenen hatalar olduğunu söylemek isterim. İşte yeni ilişkiye başlayanlar için yapmaması gereken o 10 hata! “Yeni ilişkide yapılan 10 hata” adlı bu yazımı okuduktan sonra, eğer sizin de eklemek istedikleriniz varsa, en altta bulunan yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Uzun soluklu bir ilişki için yeni biriyle tanışıp, aşağıdaki hataları yapmazsanız, tuzaklara takılmadan ilişkinizin temellerini sağlamlaştırabilirsiniz.

Yeni İlişkide Yapılan 10 Hata

Aşağıdakiler tamamen ilişkinizin başlarında olan veya olabilecek olan hatalardır. Uzun ilişkiler, çok yol kat etmiş ilişkiler için değildir.

1. Acele Etmek

yeni iliskide yapilan 10 hata acele etmek

Flört dönemlerinizin hızlı geçmesi için acele etmeyin. Yeni ilişkinizde, ilk başlardaki flörtünüzü uzun tutmanız her iki taraf için de kötü bir şey değildir. Aksine daha iyidir. İlişkinizin sağlam temellere oturması için flört döneminizi uzatabilirsiniz. Bu dönemi geçeceğiniz zaman bir gün gelecek. Ama ilk flört döneminin uzun olması, birbirinizi tanımanın en iyi dönemidir. Bunu hemen atlamayın!

2. Biz neyiz ?

yeni iliskide yapilan 10 hata biz neyiz

Gelecek ile ilgili planlar yapmanın zamanı değildir. Bu dönemlerde evlilik, çocuk planı, çocuk sayısı gibi uzun vadeli planlar yapmak için erken bir dönemdir. Siz şimdilik nerede buluşacağınızı planlamanız yeterli olacaktır. Zaten sürekli buluşmalar ve konuşmalar sonunda ileri ki bir seviyeye atladığınızı fark edip, bu planları yapmaya başlarsınız.

3. İlk engelde yıkılmak

Yeni ilişkinizde yaşadığınız bir engelde takılı kalmayın! Engeli hemen atlatmaya bakın ve cesaretli olun. Zorluklarla baş etmeniz sizin ve karşınızdaki partner açısından çok büyük bir sınav olacaktır. Pes etmediğinizde, cesaretiniz artacak ve ilişkinizi bir sonraki evreye taşıyacaksınız. Aynı zamanda da ikinizin de birbirinize daha güçlü ve daha yakın bağlanmanızı sağlayacaktır.

4. Sürekli uzak kalmak

Mümkün olduğunca bir arada olun. Her şeye vakit ayırıp, sevgilinize vakit ayırmamanız çok kötü bir durum. Sevgiliniz, kendini ihmal edilmiş sayacak ve devam etmek istemeyecektir. Eee siz zaten birlikte olmak ve paylaşımlarınızı arttırmak için sevgili değil misiniz? Bu yüzden sevgilinizi öncelik vermelisiniz. Daha yakın olmalısınız.

5. Her şeyi başkalarına anlatmak

yeni iliskide 10 hata anlatmak

Şunu unutmayın; iyi anlar da kötü anlar da size aittir. Bu yüzden mahremiyetinizi başkalarına anlatmayın. İlişkinizin her ayrıntısını başkasına anlatmanız, sevgilinizi huzursuz eder. Arkadaşlarınız veya yakın çevreniz sorduğunda, küçük ve mutlu anlarınızı anlatın yeterli.

6. Faz fedakar olmak

yeni iliskide yapilan 10 hata fazla fedar olmak

Sevgiliniz için ailenizi, arkadaşlarınızı, işinizi, gücünüzü, hobilerinizden vaz geçip, hayatınızın merkezi halinize getirirseniz ileride bu durum onu sıkar. Bu sefer de siz sitemde bulunup, ” senin için nelerden vazgeçtim” diyebilirsiniz. Bu da ilişkinizde çıkmaza itebilir.

7. Her an birlikte olmak

yeni iliskide yapilan 10 hata surekli yakin olmak

Yukarıda uzak kalmanın kötü olduğundan bahsetmiştim. Şimdi de çok yakın durmanın, her an birlikte olmanın zararlı olduğundan bahsetmek istiyorum. Bunun ortasını yakalamalısınız. Birbirinize nefes alacak zamanlar yaratmalısınız. Birlikte olmadığınız zamanlarda yapacağınız şeyler olmalı. Şimdiden sevgi limitinizi doldurmanın zamanı değil.

8. Eskilerden söz etmek

yeni iliskide yapilan 10 hata eski sevgiliden bahsetmek

İşte taze bir ilişkinin en büyük tuzağı “eskilerden söz etmek”. Üstelik bunu iki tarafta farkında olmadan düşebiliyor. Bundan kaçınmaya bakın. Eskileri anlatmayın. İlle de anlatacaksanız da yüzeysel anlatın. Çünkü anlattığınızda, sevgiliniz, eski sevgilinizle kendini kıyaslar. Belki de kendini yetersiz hissedebilir.

9. İnanç ve politika

Bazıları inançlarına göre ilişkilerini yön verirler. Bazıları da politikaya göre. Ancak farklılıklara saygı göstermek ve bununla yaşamak da büyük erdem işidir. Bırakın politika ve inançlarınız aynı kalsın. Değiştirmeye veya etkilemeye çalışmayın. Birbirinizin aynısı olmanız gerekmiyor değil mi?

10. Haklı çıkmaya çalışmak

yeni iliskide yapilan 10 hata hakli cikmak

Tartışmalarınız elbette olacak. Buradaki temel düzey ise iletişiminizdir. Sağlam iletişime sahipseniz bunları atlatırsınız. Belki tartışmalarınızda sevgiliniz hatalı ve siz haklısınız. Bunu üstelemenin ve “haklıyım” deyip de üstüne üstüne gitmeniz, sizin adınıza hatalı bir davranıştır. Haklı olsanız ne olur, olmasanız ne olur.  Sevgilinizin özgüveni gider. Bir bakmışsınız ilişkiniz de gitmiştir.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu