Yerli Erkek Ünlüler

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Yavuz Ağıralioğlu
Tam adı: 
Yavuz Ağıralioğlu
Doğum tarihi: 1 Şubat 1972
Doğum yeri: Eğridere, Çaykara, Trabzon, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Kova
Ailesi: Mustafa Ağıralioğlu (Babası)
Eşi: Bilge Bilgin Ağıralioğlu (1999)
Çocuk (ları): Ağahan Giray, Fatma Ahsen ve Elif Rüveyda
Mesleği: Siyasetçi
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir? Yavuz Ağıralioğlu, siyasetçidir.

Yavuz Ağıralioğlu, 1 Şubat 1972 günü Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı olan Eğridere köyünde dünyaya gözlerini açtı. Babasının adı Mustafa Ağıralioğlu‘dur.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bitirdi. Üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü‘nde tamamladı.

1995 ve 1997 seneleri arasında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu döneminde Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı yaptı. 2011 senesinde Büyük Birlik Partisi genel başkan adayı oldu. 2011 senesinde Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanlığı yapmaya başladı.

2018 senesinin Mayıs ayında İYİ Parti’ye katıldı. 2018 senesinde yapılan Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti milletvekili oldu. Aynı zamanda 2018 yılının Temmuz ayından 2019 yılının Temmuz ayına kadar İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekilliği yaptı. 2019 ve 2020 senelerinde İYİ Parti Sözcülüğü, 2020 ve 2022 seneleri arasında ise Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı görevlerini icra etti.

Siyasi kariyerinin yanı sıra iş insanı olarak da görev yapıyor. Yozgat’ın sordun ilçesinde kaplıca tesisleri, Ankara’da yer alan peyzaj ve inşaat firması ile ticaret hayatına devam ediyor.

Yavuz Ağıralioğlu, 1999 senesinde Bilge Ağıralioğlu ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Ağahan Giray, Fatma Ahsen ve Elif Rüveyda adlarında üç çocuğu dünyaya geldi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu