Yaşam

Yaşam Alanlarınızı Negatif Enerjilerden Temizlemek İçin Öneriler

instagram takipçi hilesi

Bazen eve girdiğinizde ya da iş yerinize adım atar atmaz içinizi bir sıkıntı kaplar, daralır, nefes alamayacak gibi hissedersiniz. Ya da herhangi bir yeri ziyaret ettiğinizde de böyle hissedebilirsiniz. Bu tamamen mekanın enerjisi ile ilgilidir. Nasıl bizim sahip olduğumuz bir enerji var ve bazen negatif bazen pozitifte tutabiliyoruz bu enerjileri mekanların da enerjileri var. Ve maalesef bazen mekanın enerjisi negatifte olduğu zaman biz bunu bu şekilde hissediyoruz. Yani sıkılıyoruz, orada durmak istemiyoruz.

Peki böyle hissettiğimiz zaman ne yapabiliriz? O mekanın enerjisini nasıl değiştirebiliriz?

Öncelikle kendi enerjimizi değiştirmeliyiz.

Evet, işte aslında en önemli etken bu. Enerjiyi dönüştürmeye kendimizden başlamalıyız. Eğer kendimizi negatiften pozitife taşıyabiliyorsak, olaylara bakışımızı ya da odağımızı değiştirebiliyorsak bulunduğumuz mekanların enerjilerini kolaylıkla dönüştürebiliriz. Peki kendi enerjimizi nasıl değiştirebiliriz? Bunu da başka bir yazımda uzun uzun anlatacağım ama şimdilik kısa tüyolar verebilirim size. Bunun için şunları deneyebilirsiniz.

enerji

-Odağınızı değiştirin,

-Olaylara bakış açınızı değiştirin,

-Başka bir şeye konsantre olun,

-Varsayımda bulunmayın,

-Hiçbir şeyi kişisel algılamayın,

-Güzel bir müzik dinleyin, kitap okuyun ya da film izleyin,

-Ve en önemlisi şükür egzersizi yapın. Yani sahip olduklarınız için şükredin. Bunu sesli olarak yapabilir ya da yazabilirsiniz.

Adaçayı

adacayi

Mikroplardan korunmak ve evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız işte size muhteşem bir yöntem: adaçayı yakmak. Yapılan araştırmalara göre adaçayı yakmak ortamdaki zararlı bakterileri yüzde 94 oranında temizliyor. Ayrıca evcil hayvanlarınız ya da çocuklarınız için hiçbir zararı bulunmamaktadır. Enfes kokusu da yanınıza kar kalıyor. Adaçayı yakarak kendi doğal tütsünüzü elde etmiş oluyorsunuz. Yaktığınız adaçayının ateşini hafifçe üfleyerek söndürün ve dumanını evin ya da odanızın dört bir yanında gezdirebilirsiniz. Daha sonra pencerenizi çok az açın ve değişen negatif havayı dışarıya alın.

Havalandırınhavalandirma

 

Bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırın ve içerideki kullanılmış havanın değişmesine yardımcı olun. Ayrıca kullanılmış havadaki nefes kokularını da siz içerideyken fark etmeseniz bile dışarıya almış olursunuz.

Ortamdaki fazla eşyalardan kurtulun

minimalizm

Her eşyanın da bir enerjisi vardır. Ve kullanmadığınız, odanıza ya da evinize istiflediğiniz eşyalar negatif enerjisinin oluşmasına neden olur. Bu nedenle işinize yaramayan, yaramayacak fazla eşyalarınızı ya dönüştürmenizi ya da ihtiyacı olan kişilerle paylaşmanızı tavsiye ederim.

Sirke

IMG 3581

Evinizi ya da kullandığınız mekanları temizlerken kullandığınız suyun içerisine sirke eklemenizi tavsiye ederim. Hem kimyasal olmayan bir temizlik ürünü elde etmiş hem de negatif enerjilerden mekanınızı arındırmış olursunuz.

Himalaya Tuzu

himalaya tuzu

Yaşam alanlarınızın enerjisini dönüştürecek çeşitli doğal taşlar alabilir ya da himalaya tuzu bulundurabilirsiniz. Tabii bu taşların temizliği de önem taşıyor. Alıp tozlar içinde yıllanmasını beklemeyin. Bunların hiçbirine ulaşamıyorsanız bir tutam tuzu odanızın köşelerinde bulundurmanız tuzun negatif enerjileri toplamasına neden olur. Sık sık değişimini yaptığınız sürece tuz da size yardımcı bir enerji temizleyicisi olacaktır.

Yeşil

saksi cicekleri

Bulunduğunuz ortamlarda yeşil bitkilerin bulunması hem sizin hem de mekanın enerjisini dönüşmesine çok katkı sağlayacaktır. Rengarenk çiçekler ya da yeşil saksı çiçekleri hem görsel hem de ruhsal enerjinizi pozitif anlamda etkileyecektir.  Pencere önlerini tercih edebilirsiniz.

Doğal aydınlatma

aydinlatma

Güneşten daha iyi bir doğal aydınlatma benim aklıma gelmiyor. Mekanlarınızı gün ışığından maksimum yararlanacak şekilde tasarlamanız negatif enerjilerin dönüşmesinde çok yardımcı olacaktır.

Müzik

Rahatlamak ve hem kendi enerjinizi hem de mekanlarınızın enerjisini dönüştürmek için müziği kullanabilirsiniz. Açtığınız bir klasik müzik hem sizin hem de evinizin havasını bir anda değiştirecektir. Tabi klasik müzik benim tercihim siz ne seviyorsanız onu açabilirsiniz.

Lavanta Yağı

lavanta

Kapılarınız gıcırdıyorsa menteşelerine lavanta yağı sürerek hem kokusundan faydalanabilir hem de enerji dönüşümü sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu