Yapı Kredi Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır

instagram takipçi hilesi

Yapı Kredi Bloke Oluşumu Yapı Kredi Bankası, işlemlerini uygulamalar yolu ile akıllı cep telefonlara indirmiştir. Cep telefonları da böylelikle yapı kredi bankası hesap numarasına tanımlanmıştır. Herhangi bir telefon, simkart ya da hat operatörü değişikliği yaşandığı zaman akıllı telefon uygulamaları otomatikman kilitlenmekte ve Yapı Kredi Bankası cep girişine bloke konulmaktadır. Bu blokeler, tek kullanımlık telefonlara güvenlik kodu gelen smslerin gelmemesi anlamına gelmektedir. Tek kullanımlık şifre gelmeyince de sisteme otomatikman giriş yapılamaz. Yapı kredi bloke kaldırma işlemi de tam da burada devreye girmektedir.

GZYBE7

Bunun dışında cihaz değişimi olmadan internet şubesinden giriş yaparken şifrenizi unutmanız durumunda ve üst üste şifreyi üç kez yanlış girmeniz durumunda da Yapı Kredi internet şubesi şifreniz blokelenmektedir. Yeniden şifre alarak bu blokeyi ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Bloke Kaldırma

Güvenlik amaçlı olarak sizlere yansıtılan tek kullanım şifrelerinin bloke edilmesi nedeni ile hesabınıza giriş yapamama durumunuzu çok kolay bir şekilde anında çözebilirsiniz. Sim kart tarafından blokelenmiş olan Yapı Kredi hesabınızın blokesini kaldırmak amacı ile internet şubesinden giriş yaparak uygulama dışında sistemi kullanabilirsiniz.

Hesap numaranız ve şifreniz geçerliğini korumaktadır. Sadece size gelecek olan tek kullanımlık şifre gelemez. İnternet şubesinden giriş yaptığınızda da tek kullanımlık şifre alıyorsanız, sim blokelerinizde bu şifre de size ulaşmayacaktır. O zaman da gerek atmler aracılığı ile gerek müşteri hizmetlerini arayarak cihazınızı Yapı Kredi Bankasına tanıtmalı ve tek kullanımlık şifreyi bu şekilde almalısınız.

İnternet şubesi şifresini yanlış girmeniz ve şifreyi blokelemeniz halinde ise, internet şubesinden şifremi unuttum bölümünden hesap numarası ve kimlik bilgileri ile ilgili doğru girerek ardından telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık şifreyi girerek, yeni şifre oluşturmanıza izin verilir.

Bu şekilde hesap blokeleri de ortadan kalkmış olur. Burada dikkat edilmesi gereken durum, yeni şifre oluştururken son 3 ay içerisindeki şifreniz ya da aynı rakamlardan oluşan şifre kabul edilmemektedir. 6 haneli yeni bir şifre girmeniz ve hesabınızı bu şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Yapı kredi müşteri hizmetleri numarası 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı telefonlardır. Müşteri hizmetlerine bloke işlemleri ile ilgili bir sorun olduğu zaman anında bağlanarak sorunun kısa süre içerisinde çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede oldukça kolay ve pratik şekilde hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Ardından güven içerisinde belirlemiş olduğunuz şifre ile bloke işlemlerini kaldırarak, Yapı Kredi uygulaması ya da internet şubesini kullanmanın ayrıcalığını yaşarsınız.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu