Gezi Rehberi

Yalnız Seyahat Etmenin Size Kazandıracağı 7 Mükemmel Özellik

instagram takipçi hilesi

Seyahat etmek, bireylerin yaşamlarında önemli değişimler ve gelişimler kaydetmesine olanak tanır. Fakat yalnız başınıza seyahat etmek bu değişimleri iki kat olanaklı hale getirir. Yalnız başınıza çıktığınız bir seyahat sonrası karşılaştığınız kişinin eski sizle alakası yoktur. Çünkü artık daha korkusuz, daha öz güvenli ve belki de daha keyifli bir hale dönüşmüşsünüzdür.

Bakalım bakalım yalnız başınıza seyahat etmenin getirdiği değişimler sizi nasıl geliştirir?

Korkularınızla daha kolay yüzleşirsiniz

Tek başınıza çıktığınız yolculukta elbette ki her şey güllük gülistanlık gitmiyor. Bazen sizi korkutan ve denemeye çekindiğiniz şeyleri yapmak zorunda kalabilir ve sonrasında korkularınızı aşabilirsiniz. En azından bazı korkularınızın yenilebilir olduğunu göreceksiniz.

Yeni arkadaşlar edinirsiniz

Tek başınıza seyahat etmenin en keyifli getirisi sanırım bu madde. Grup halinde turlarla ya da arkadaşlarınızla, ailenizle çıktığınız seyahatlerde birlikte zaman geçirmeye ve eğlenmeye özen gösterirken tek başınıza seyahat etmek size sınırsız arkadaşlık ilişkilerinin kapısını açar. Yalnız seyahat eden diğer insanlarla, yerlilerle ya da diğer seyahat eden insanlarla tanışıp iletişim kurarsınız. Ve asla “bir daha nerede göreceğim?” yanılgısına düşmeyin. Eee dünya küçük yer.

arkadaslarla-vakit-gecirin

Sorumluluk almayı öğrenirsiniz

Grup halindeyken yapmanız gereken sorumlulukları paylaşma fırsatınız varken, yalnız başınıza bu mümkün değildir. Yapmanız gereken her şeyi artık tek başınıza yapmanız gerekir. Ve bu da seyahat sonrası farkında olmadan cebinize giren olumlu alışkanlık arasına girer.

seyahat 4

Kendiniz olmanın tadını almışsınızdır artık

Başkalarıyla birlikteyken çekindiğiniz ya da “aman ne derler” derdinden yapamadığını her şeyi tek başınızayken rahatlıkla yapabilirsiniz. Kendinizi tanımanın en güzel yollarından biri olmakla birlikte size başkalarına göre davranmamayı da öğretir tek başınıza yol almak. Aynı zamanda keyiflidir de. Kimsenin keyfine göre hareket etmek zorunda kalmazsanız. E artık canınız ne istiyorsa onu yapın.

seyahat 3

Kendi planlarınızı yapmayı öğrenirsiniz

Ertesi gününüzü ya da bir şeyleri planlarken sürekli başkalarından akıl alma derdinden kurtulursunuz. Ve sizi yolunuzdan döndürecek boş zırvalara da kapılarınızı kapatırsınız. Oh mis. Artık başkasına sorma, kafanızı karıştırma gibi dertleriniz yok. Rahatça planlarınızı yapın ve keyfini çıkarın.

seyahat

Kendinize olan güveniniz artar

Korkularınızla yüzleşip, kendi planlarınızı kendiniz yapmaya başlayıp, insan ilişkilerinizi de düzenlemeyi ve birçok şeyi tek başına seyahat etme sayesinde öğrendikten sonra artık kendinize olan güveniniz artacaktır. İlk yalnız seyahatinize çıkarken sahip olduğunuz korkuların hiçbirini artık taşımayacaksınız ve yeni ufuklara yelken açmak için heyecanlanacaksınız.

seyahat 2

Artık sınırlarınızı biliyorsunuzdur

E her şeyi yapacaksınız diye de bir şey yok. Bazı şeyleri de yapamayacaksınız belki de. Ama en azından bu seyahat size neyi yapıp neyi yapamayacağınızı öğretir. Sınırlarınızı öğrenirsiniz. Sabrınızın ne zaman taşacağınızdan da artık eminsinizdir.

E artık “yol açık yola çık” demekten başka da bir şeyimiz kalmadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu