Yerli Erkek Ünlüler

Yağız Can Konyalı

instagram takipçi hilesi

yağız can 11
Tam adı: Yağız Can Konyalı
Doğum tarihi: 20 Eylül 1991
Doğum yeri: Konya / Türkiye
Boyu: 1.77 m
Mesleği: Tiyatro ve Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Yağız Can Konyalı Kimdir? Yağız Can Konyalı, 20 Eylül 1991 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Trabzonludur. Yeni nesil genç yetenekler arasında yer alan türk tiyatro ve dizi/film oyuncusudur. Tiyatro ve televizyonda oyunculuğu ile tanıdığımız Yağız Can Konyalı aynı zamandan seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır.

Liseyi Özel Evrim Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nden Tiyatro bölümünden mezun olan Yağız Can Konyalı, ilk olarak oyunculuk kariyerine 2006 yılında yer aldığı İlk Aşk isimli filmle başlamıştır. Bu filmde Çetin Tekindor, Vahide Perçin, Halit Ergenç, Erol Günaydın, Okan Yalabık gibi muhteşem bir kadroyla çalışan Yağız Can’ın profesyonel kariyeri başarıyla başlamıştır.

2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman isimli dizinin kadrosunda yer almıştır. Yayınlandığı dönemin en popüler ve başarılı yapımlarından olan Öyle Bir Geçer Zaman dizisinde büyük başarı ve beğeni yakalayan Konyalı, bir sonraki dizi projesine kadar kısa filmlerde oynamaya devam etmiştir.

2013 yılında Tiyatro Yan Etki’nin oyunu olan Tavşan Deliği’nde oynamıştır.

2015 yılında oynadığı Takım: Mahalle Aşkına isimli filmle Altın Portakal Film Festivali Jüri Özel Ödülü kazanmıştır. Aynı sene Adı Mutluluk isimli dizide Zeki karakterini canlandırmıştır. Fox TV’de yayınlanan dizide  Ezgi Eyüboğlu ile Kaan Yıldırım’la beraber çalışmıştır.

2016 yılında Ateş isimli sinema filminde yer almıştır. Haluk Piyes’in yazıp yönettiği bu filmde Ayaz Yılmaz karakterini canlandırmıştır.

Daha sonra asıl başarısını katlayacak olan dizi projesi Bizim Hikaye ile anlaşmıştır. Amerikan yapımı Shameless isimli diziden uyarlanan Bizim Hikaye dizisi 2017 yılında başlamıştır. 2 sezon süren dizide Rahmet karakterini canlandırmıştır. Bu diziyle daha çok tanınan ve büyük bir kitle oluşturan Konyalı oyunculuk kariyerindeki en parlak dönemleri yaşamaya başlamıştır.

2019 yılında Show Tv’de yayınlanan Aşk Ağlatır isimli dizide yer almaktadır.

Koyu Beşiktaşlı olan Yağız Can Konyalı, 90’lar neslinin oyuncuları arasında yıldızı yeni parlayan isimlerden biridir.

Dizi ve Filmleri

  1. 2006 – İlk Aşk
  2. 2012 – Öyle Bir Geçer Zaman ki
  3. 2015 – Adı Mutluluk
  4. 2015 — Takım Mahalle Aşkına
  5. 2017 – Bizim Hikaye
  6. 2019 – Aşk Ağlatır

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu