AileDramFilm & Dizi ÖnerisiKomedi

Yaban Çiçeği/ Boys Over Flowers Dizi Konusu Ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Yaban Çiçeği, bir Güney Kore dizisidir. Dizi, orijinalinde Japon manga olan ve yine Japonya’da dizi olarak yayınlanan Hana Yori Dango dizisinin Kore versiyonudur. Yaban Çiçeği’nde fakir bir lise öğrencisi olan Geum Jandi’nin, seçkin öğrencilerin bulunduğu Shinhwa Lise’sinde intihar eden bir öğrenciye yardım etmesi sonucu hayatının nasıl değiştiği anlatılıyor.

yaban cicegi 1
Orijinal İsim: Boys Over Flowers
Türkçe İsim: Yaban Çiçeği
IMBD Puanı: 7.8/ 10
Tür: Dram, Melodram, Komedi
Yapım Yılı: 2009
Yapım Ülkesi: Güney Kore
İlk Vizyon Tarihi: 5 Ocak 2009 – 31 Mar 2009
Yaş Sınırı:
Yönetmen: Jun Ki- Sang
Senarist: Yoon Ji-ryeon
Yapımcı:
Yapım Şirketi: KBS2
Başrol Oyuncuları: Ku Hye-Sun, Lee Min-ho
Müzik: T-max- Paradise, Because I’m Stupid, Making a Lover
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 25
Dil: Korece

Yaban Çiçeği Film Konusu

boys over flowers dizi konusu

Geum Jandi, Güney Kore Seoul’de yaşayan kuru temizlemeci bir ailenin tek kızıdır. Geun Jandi bir gün ailesi için Shinhwa Lisesi’ne kuru temizleme teslimatı yapmak için gider. Orada kıyafetin sahibi olan öğrencinin çatıda intihar etmek üzere olduğunu görür ve tam atlamak üzereyken öğrenciyi tutarak hayatını kurtarır.

Seçkin ailelerin öğrencilerinin eğitim gördüğü Shinhwa Lise’sinde yaşanan bu olay ülkede büyük bir yankı uyandırır. Bunun üzerine Shinhwa Lisesi’nin asıl sahibi olan Shinhwa Group, Geum Jandi’ye Shinhwa Lisesi’nde okuması için burs verir. Böylece Geum Jandi’nin Shinhwa Lisesi’ndeki macerası başlamış olur.

Geum Jandi, Shinhwa Lise’sinde “Shinhwa’nın Çiçek Dörtlüsü” olarak bilinen 4 erkekten oluşan F4 grubu ile tanışır. F4 grubu, Güney Kore’nin en seçkin 4 ailesinin çocuklarından oluşmaktadır. F4 grubunun lideri de Shinhwa Grubu’nun varisi Goo Jun-Pyo’dur.

Shinhwa Lisesi’ndeki öğrencilerin hiçbiri F4 grubuna ters düşmek istemez. Çünkü F4 grubuna ters düşmek demek tüm okulun tepkisini çekmek demektir. F4 grubu ile sorun yaşayan öğrenci simge olarak kırmızı kart alır. Daha sonra da tüm okul o öğrenciyi yıldırmak için onunla uğraşır.

Goo Jun-Pyo, şımarık ve kendini beğenmiş bir insandır. Bu yüzden insanlara üstten bakar. Bir gün  Jandi ve arkadaşı okul bahçesinde dolaşırken Jandi’nin arkadaşı, elindeki dondurmayı Jun-Pyo’nun özel tasarım ayakkabısına düşürür. Jun-Pyo, bu duruma çok sinirlenerek kızdan ayakkabısını yalayarak temizlemesini ister.

Jandi arkadaşının durumuna çok üzülür ve kendisi temizleyeceğini söyler. Daha sonra Jun-Pyo’nun tavrına sinirlenerek elindeki dondurmayı Jun-Pyo’nun yüzüne bulaştırır. Montu da kirlenen Jun-Pyo’ya ailesinin kuru temizleme karını vererek montu temizlemede indirim yapabileceklerini söyler. Tüm okula rezil olan Jun-Pyo bunu gururuna yediremez ve Jandi’nin dolabına kırmızı kart bırakır. Böylece tüm okul ve F4 Jandi ile uğraşmaya başlar.

Peki, Geum Jandi ve Goo Jun-Pyo’nun nefretten doğan ilişkisi aşka dönüşebilecek mi?

Yaban Çiçeği, ilk bakışta klasik bir zengin kız fakir oğlan klişesi gibi görünebilir. Ama oyuncu kadrosu, oyunculuklar, mekan seçimleri ve senaryoya bakıldığında bulunduğu zamana göre çok iyi bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Böyle tatlı ve çekişmeli aşk hikayesi izlemek istiyorsanız bu dizinin tam size göre olduğunu söyleyebilirim. Şahsen benim sıkıldıkça açıp izlediğim dizilerden biri. Aynı zamanda ilk izlediğim Kore dizisi. Yani bu dizi ben hem Kore dizileri hem de Kore kültürü ile ilk tanıştıran yapıt. O yüzden benim için çok ayrı bir yeri var. Umarım siz de en az benim kadar severek izlersiniz.

Yaban Çiçeği Oyuncuları

boys over flowers oyunculari

Ku Hye-Sun: Geum Jandi

Lee Min-Ho: Goo Jun-Pyo

Kim Hyun-Joong: Yoon Ji-Hoo, Goo Jun-Pyo’nun en yakın arkadaşı ve F4 gurubu üyelerinden biri

Kim Joon: Song Woo-Bin, F4 grubu üyesi

Kim So-Eun: Chu Ga-Eul, Geum Jandi’nin en yakın arkadaşı

Kim Sang Beom: So Yi- Jung , Benim bu diziyi izlediğim dönemde hayran olduğum bir oyuncuydu. Hatta dolabıma dergiden koparttığım bir röportajını asmıştım. Ergenlik işte, Orta Okul dönemlerimdi.

Yaban Çiçeği/ Boys Over Flowers Dizi Konusu Ve Oyuncuları Hakkında Videolar

üzerinden
Youtube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu