Yerli Kadın Ünlüler

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

vuslat dogan sabanci kimdir 2
Tam adı
: Vuslat Doğan Sabancı
Doğum tarihi: 16 Ocak 1971
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Burcu: Oğlak
Boy: 1,7 m
Ailesi: Sema Doğan (Annesi), Aydın Doğan (Babası), Arzuhan Doğan Yalçındağ Hanzade Doğan Boyner Begümhan Doğan Faralyalı (Kız kardeşleri)
Eşi: Ali Sabancı (1996)
Çocukları: Şevket Emrecan Sabancı, Kaan Ali Sabancı
Mesleği: İş Kadını
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi 

Hakkında

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir? Vuslat Doğan Sabancı, iş kadınıdır.

Vuslat Doğan Sabancı Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Vuslat Doğan Sabancı, 16 OCak 1971 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Babası eski medya patronu Aydın Doğan, annesi ise Sema Doğan’dır. Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hanzade Doğan Boyner ve Begümhan Doğan Faralyalı isimlerinde üç kız kardeşi var. Oğlak burcu olan Sabancı yaklaşık olarak 1,7 m boyunda.

Vuslat Doğan Sabancı Eğitimi

Üniversite eğitimini Bİlkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise New York’ta yer alan Columbia Üniversitesi Uluslararası Medya ve İletişim alanında aldı.

Vuslat Doğan Sabancı Kariyeri

Vuslat Doğan Sabancı, iş dünyasının önde gelen figürlerinden biri olarak, Türkiye ve dünya çapında insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği ve ifade özgürlüğü konularında önemli girişimlerde bulundu.

Hürriyet Yayıncılık’ta CEO olarak 2004 ve 2008 yılları arasında görev yaptı. Ardından 2008 ve 2018 arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Hürriyette toplamda 22 yıl aktif rol aldı. Doğan Ailesi’nin medya faaliyetlerini sonlandırma kararıyla birlikte, 2018 yılının Mayıs ayında bu görevinden ayrıldı.

Hürriyet Emlak’ın faaliyetlerine başladığı dönemde liderlik yaparak, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul platformlarından biri haline gelmesine öncülük etti ve hala bu platformun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet’teki görevinden önce The New York Times ve Wall Street Journal gazetelerinde çalıştı. Bu gazetelerde Asian Business World News Channel ve Wall Street Journal’ın Latin Amerika baskısının kurulmasında önemli roller üstlendi.

Sabancı, Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biri olan Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Bu holding, akaryakıt ürünleri dağıtımı, elektrik üretimi ve ticareti, otomotiv ticareti ve pazarlaması, endüstri, finans ve yatırım, internet, gayrimenkul yatırımcılığı, eğlence ve medya, turizm ve dış ticaret gibi birçok alanda faaliyet gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Ali Sabancı Kimdir?

Vuslat Doğan Sabancı, dünya çapında düşünce ve medya özgürlüğünü savunan Uluslararası Basın Enstitüsü’nün (IPI) ömür boyu onursal Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Ayrıca, yüksek lisans eğitimini almış olduğu Columbia Üniversitesi’nin “Global Merkezler Danışma Kurulu” ve “Columbia Global Liderlik Konseyi” üyesi olarak görev alıyor.

İyi derecede İngilizce bilen Sabancı, Türkiye’de girişimciliği teşvik eden Endeavor Türkiye’nin kurucu üyesi ve Türkiye İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) yönetim kurulu üyesi olarak da bilinmektedir.

Ailesi İle Birlikte Ölümden Döndü

Esas Holding’in sahibi Ali Sabancı, eşi Vuslat Doğan Sabancı ve oğulları Emrecan ile Kaan Ali ile birlikte Yunanistan’a tatil için gitmişti. Lüks yatları Latiko ile 24 Ağustos’ta Leros Adası’na demirlediler ve akşam yemeği için aileleriyle Zodyak botuna bindiler. Ancak kıyıya doğru ilerlerken kayalıklara çarptılar.

Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Leros Adası’ndaki hastaneye götürülen Ali Sabancı, hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 7 saat süren operasyonun ardından Türkiye’ye getirildi. Ali Sabancı ile eşi Vuslat Doğan Sabancı, uzun bir süre İstanbul Şişli’deki özel bir hastanede tedavi gördüler.

Tedavisi tamamlanan Ali Sabancı’nın eşi Vuslat Doğan Sabancı, yüzünden aldığı yaralanma nedeniyle evinde dinlenmeye çekildiği bildirildi. Sabancı’nın, kazadan hemen sonra ilk sorduğu şeyin “Oğullarım sağ mı? Onları bana getirin” olduğu belirtildi.

Çiftin 10 yıl önce de İtalya’da yine bot kazası geçirdikleri ortaya çıktı. O kazada Ali Sabancı hafif yaralanırken, Vuslat Doğan ise 10 ay kımıldamadan yatmak zorunda kalmıştı.

İddialara Göre Ali Sabancı İle Araları Kötü

Sosyete dünyasında konuşulan iddialara göre Vuslat Doğan Sabancı, kazada eşi Ali Sabancı‘yı suçlu buluyor. Konuşulanlara göre kaza akşamı botu Ali Sabancı kullanmak istemiş, eşi ise personelin kullanmasını istemişti. Kazadan sonra ölümden dönen Vuslat Doğan’ın eşi Ali Sabancı ile konuşmadığı iddia edildi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu