Yerli Erkek Ünlüler

Veyis Ateş

instagram takipçi hilesi

veyis ateş 1

Tam adı: Abdurrahman Veyis Ateş
Doğum tarihi: ??. ??. 1973
Doğum yeri: Tarsus, Mersin / Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Eşi: Kevser Ateş (2016 yılında boşandı.)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Gazeteci, Spiker, Sunucu, Öğretmen
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana

Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Veyis Ateş Kimdir? Veyis Ateş, 1973 senesinde Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiştir. Tam ismi Abdurrahman Veyis Ateş‘dir. İstanbul Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi Bölümü‘nden mezun olmuştur. Okul dönemlerinde radyocu olarak çalışmıştır. Cem Radyo‘da tahmini 1 yıl çalışmıştır. Okulunu tamamladıktan sonra radyoculuğa bir süre ara vermiştir.

Cem Radyo‘da yaklaşık 1 yıl çalıştıktan sonra Tuna Huş, Bengül Erdamar ve Gülgün Feyman‘dan özel diksiyon dersleri almıştır. Ateş, 8 Nisan 2005 senesinde kurulmuş olan ve 2006 senesinde adını ATR olarak değiştiren ve test yayınına başlayan TV NET televizyonunda 2006 senesinde çalışmaya başlamıştır. Bu kanalda Ana Haber Bülteni‘ni sunmaya başlamıştır. Haberleri sunduğu sırada aynı zamanda yine aynı kanalda İbrahim Karagül ve Kürşat Bumin ile Kadir Mısırlıoğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara – İstanbul, Habere Bakış, Bakış Açısı ve Akşama Doğru isimli programları sunmuştur.

Veyis Ateş, Bakış Açısı isimli programında Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu vefat etmeden önce katıldığı son televizyon programını da sunmuştur. Yazıcıoğlu ile kamera karşısına geçen son kişi olmuştur. Ateş, aynı zamanda Spikerler Derneği Başkanlığı görevini de icra etmiştir.

Ateş, TV NET ekranlarında ana haber programında spikerlik yaparken aynı zamanda 2001 senesinden bu zamana kadar özel bir okulda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak çalışmıştır. Veyis Ateş, Kevser Ateş ile dünya evine girmiştir. Fakat 2016 senesinde boşanmışlardır.

Veyis Ateş, 2013 senesinin Ağustos ayında Habertürk TV‘ye geçmiştir. Habertürk TV’nin o zamanlar Genel Yayın Yönetmeni olan Erhan Çelik tarafında 25 Ekim 2014 tarihinde Ankara Temsilciliği görevine getirilmiştir. Ateş, 15 Ocak 2016 tarihinde Habertürk TV‘nin Genel Müdürü olarak terfi etmiştir.

Spikerler Derneği Başkanı görevini de icra etmiş olan Ateş, Habertürk TV’nin sevilen ekran yüzlerinden biridir.

Veyis Ateş, Habertürk TV‘de sunduğu Akılda Kalan isimli programda Koleksiyoner ve Hattat Ustası Mehmet Çelebi tarafından azarlanmıştı. Ateş, konuğuna hat sanatına neden ilgi az diye bir soru yöneltti. Mehmet Çelebi ise Ateş’e “Tam bir cehalet. Veyis bey kafamı bozma. Cehaletini ortaya çıkarma” diyerek azarladı. Çelebi, aynı zamanda diğer spikerlere de sitem etmişti.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu