Mete Yarar

Mete Yarar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mete yarar 1
Tam adı: Mete Yarar
Doğum tarihi: 10 Nisan 1967
Doğum yeri: Samsun, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Ailesi: 
Eşi: Gülnaz Kudunoğlu (2018 – Halen)
Çocuk (ları): Gurur Zafer Yarar
Mesleği: Asker, Güvenlik Uzmanı, Yazar
Aktif Yılları: 1988 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mete Yarar Kimdir? Mete Yarar, 10 Nisan 1967 tarihinde Samsun’da dünyaya gözlerini açmıştır. 1988 yılında Ankara’da yer alan Kara Harp Okulu‘ndan piyade teğmen olarak mezun olmuştur. 16 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çeşitli birimlerde görev yapmıştır. En son görev yaptığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda binbaşı rütbesinde görev yapmıştır. Daha sonra 2004 yılında emekli olmasına 1,5 yıl kala ayrılmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde görev yaptığı dönemlerde 10 yılı geçkin bir süre güneydoğu ve doğuda sınır içerisinde ve sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyonlara katılmıştır. 2004 yılından görevinden ayrılmasının ardından ticaret yapmaya başlamıştır. ilk şirketi Irak ile ilgili bir şirketti. Ardından ağırlıklı olarak Ortadoğu’da yer alan ülkelere risk analizi hizmeti vermiştir. Bölgedeki iç savaş, ayaklanma ve siyasi çalkantıların analizlerini yapmıştır.

Mete Yarar, 2004 yılından beri Irak’ta şirket kuran kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti de vermektedir. Pek çok kanalda yayınlanan tartışma programlarına güvenlik uzmanı olarak çıkmış ve analizlerini izleyiciler ile paylaşmıştır. Aynı zamanda köşe yazarlığı da yapmaktadır. Özel sektörde basın-iletişim, lojistik ve işletme gibi alanlarda da danışmanlık yapmaktadır.

İlk evlendiği kişiden boşanmıştır. Bu evliliğinden Gurur Zafer Yarar isminde bir oğlu dünyaya gelmiştir. Daha sonra 9 Temmuz 2018 günü televizyoncu Gülnaz Kudunoğlu ile dünya evine girmiştir.

Mete Yarar, 25 Kasım 2020 günü Habertürk ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Veyis Ateş‘in yaptığı “Türkiye’nin Nabzı” isimli programda, Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek‘in kendisine fare benzetmesi yapması sebebi ile tartışmıştır. Yarar, “Deniz Zeyrek bana bir daha hayvan ismi taşıyan bir lakab takar ise onunla kafa kafaya gelirim.” diyerek tepki göstermiştir. Daha sonra ise programı terk etmiştir. Programda yaşanan anları aşağıda yer alan “videoları” sekmesinde bulunan videodan izleyebilirsiniz.

Mete Yarar Kitapları

  1. 2020 – Mesih – Tanrıyı Kıyamete Zorlamak – (Ceyhun Bozkurt ile birlikte)
  2. 2020 – Başlangıç 2020 – (Türker Akıncı’nın kitabına destek vermiştir.)
  3. 2018 – Oyunun Sonu
  4. 2017 – Büyük İhanet
  5. 2016 – Darbenin Kayıp Saatleri: Ölmek İçin Güzel Bir Gün Annem! (Ceyhun Bozkurt ile birlikte)
  6. 2016 – Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz – (Ceyhun Bozkurt ile birlikte)
  7. 2015 – 60 Yıllık İttifakta Son Gün

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=wKOJHjPUud0

https://www.youtube.com/watch?v=c4bwkJhnlYM

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu