Verimli Bir Hayat Sürmenin Teknikleri

instagram takipçi hilesi

Yaşam kalitenizden memnun değil ve daha iyi bir hayat mı istiyorsunuz? İşte doğru yazıdasınız. Bu yazımda sizlere hayatınızı daha verimli bir şekilde yaşayabileceğiniz anektodlar vereceğim.

İnsanların hayatlarında zaman zaman dert ve sıkıntılı dönemler oluyor ve bu gayet normal bir durumdur. Ancak insanlar bu olumsuz durumlar karşısında hayata karşı umutsuzluğa kapılıyorlar ve zevksiz, mutsuz bir şekilde yaşıyor. Oysaki aşağıda listelemiş olduklarımı yaptığınızda, hayatınızın o kadar da kötü olmadığını göreceksiniz.

Planlı Olun

planli olun

 

Herkes bu başlıktan korkuyor. Peki neden? Öncelikle plan yaptığın zaman dakika dakika uyacaksın algısından vazgeçmeniz gerek. Plandan kastımız bu değildir. Buradaki kasıt ne zaman, nerede, ne yapacaksınızdır. Örneğin, bu hafta sonu ailemle pikniğe gideceğim gibi. Hayatınızda bir plan olsun. Günü kurtarmaya çalışan, batma noktasındaki şirketler gibi yaşamayın.

Sorumluluklarınızı Yerine Getirin

sorumluluklar

 

Hayatınızı verimli bir şekilde yaşamak istiyorsanız bu maddeyi yapmaktan başka hiç bir çareniz yok. Bir şirkette çalışıyorsanız, o şirketin size verdiği mertebedeki görevlerinizi yerine getirmeli, öğrenciyseniz derslerinize çalışmalısınız. Şimdi diyeceksiniz ki biz bunları zaten biliyoruz. Evet biliyoruz ancak yerine getirmiyoruz ve yerine getirmediğimiz sürece bu durum bizi içten içe rahatsız edecektir.

Not Alın

not alın

 

Gün içerisinde uğraştığınız işe göre zihniniz o kadar çok yoruluyor ki bazen adınız bile aklınıza gelmeyebiliyor. Bu yüzden not almayı alışkanlık haline getirmeniz de fayda var. Yapacaklarınızı, hedeflerinizi, gezeceğiniz yerleri, okuyacağınız kitapları, dinleyeceğiniz müzikleri, izleyeceğiniz filmleri not alarak hem unutmamış hem de onları yaparak kendinizi daha da mutlu edebilirsiniz. Teknoloji gelişte ve not tutma alışkanlığı kağıt kalemden ziyade şimdilerde akıllı saatlere geçti. İsterseniz kendi yazmış olduğum “Akıllı Saat Kullanmak İçin Nedenler” başlıklı yazımı da inceleyebilirsiniz.

Spor Yapın

spor yapin

 

Ülke olarak da sporu sadece izlemeyi seviyor ve yapmaya geldiğimizde bir adım geri geliyoruz. Spor yapmanın sağlık üzerindeki faydaları herkes tarafından biliniyor ancak yapılmıyor. Yazılanlara göre spor yapan insanlar, yapmayanlara göre daha düzenli bir hayat sürüyor. Ayrıca spor yapmak vücudu daha dinç tutacağından yaptığınız diğer etkinliklerden daha fazla verim ve zevk alacaksınızdır.

Her Şeyden Önce Mutlu Olun

mutlu olun

 

Bu madde diğer maddelerden daha da önemli. Her şeyden önce mutlu olun. Evet, mutlu olun. Psikolojik olarak kendinizi üzüntüye, negatifliğe sürüklemeyin ve her zaman pozitif ve mutlu olmaya çalışın.

Bu maddeleri uyguladıkça hayatınızda bazı şeylerin değiştiğini ve daha verimli bir hayat yaşadığınızı göreceksinizdir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu