Yaşam

Valorant Nedir? Nasıl İndirilir?

instagram takipçi hilesi

League of Legends ile bilinen Riot Games tarafından geliştirilen Valorant oyunu, geçen aylarda beta olarak oyun severler için sunulmuştu. Sınırlı sayıda oyuncu ile buluşan 5v5 olarak oynan taktiksel nişancı oyunu Valorant’ın 7 Nisan 2020 tarihinde kapalı beta olarak yayınlanan versiyonu büyük beğeni toplamıştır.

Çıkış tarihini ve saatleri önceden duyurulan ve nihayet 2 Haziran Salı günü oyunun ücretsiz olarak genel kullanıma açılmasıyla gündem olmuştur. Gelin çok sayıda hayranı olan multiplayer FPS oyunu Valorant’ın ne olduğuna yakından bakalım.

valorant

Valorant Nedir?

Valorant, Ekim 2019 tarihinde Riot Games tarafından geliştirip, duyurulan ücretsiz çok oyunculu bir video oyunudur. İlk olarak Project A kod ismiyle duyurulan oyun, Riot Games’in bu tarzda ürettiği ilk oyun olma özelliği taşımaktadır. 7 Nisan 2020 tarihinde kapalı beta olarak belirli sayıda kullanıcıya açılan oyunun ücretsiz tam sürümü 2 Haziran 2020’de yayınlanmıştır. Oyun, TSİ 08:00’da Türk oyuncuların kullanımına açılmıştır.

Oyun benzeri piyasada bulunan geçmişten günümüze milyonlarca kullanıcıya sahip Counter Strike, Overwatch gibi oyunlarla olan benzerliğinden dolayı kıyaslanmaktadır.

valorant

Nasıl Oynanır?

Oyun temelinde bomba yerleştirmeye çalışan takımın karşılarındaki bombayı imha etmek için çalışan takım arasındaki rekabeti konu almaktadır. Beş kişiden oluşan iki takım birbirlerine karşı savaşır. Takımlarda yeteneklere sahip olan ajanlar rol üstlenir. Bu yetenekleri ve silahları satın alabilmek için ekonomi sistemini kullanmaktadır.

Bir taraf savunma bir taraf saldırı rollerini üstlenirken, saldıran takımın Spike isimli alana dikmeleri gereken bir bomba bulunur. Saldıran takım bombayı korur ve bomba patlarsa puan kazanır. En iyi 25 raundu kazanan takım ise ilk takım maçı kazanır.

valorant

Oyunda şu an bilinen on ajan bulunmaktadır. Her biri satın alınan ya da kazanılan farklı yeteneklere sahip temsilcilerdir. Bu temsilcilerin listesi:

  • Büyük Britanya’da Phoenix
  • Güney Kore konumundan Jett
  • ABD’den Viper
  • Rusya’dan Sova
  • Fas’dan Cypher
  • ABD’den Brimstone
  • Çin’den Sage
  • Omen gizli
  • İsveç’ten Breach
  • Brezilya’dan Raze

Oyunun resmi olarak çıkışıyla birlikte birçok yeni oyun modu, yeni ajan ve haritaların kullanıcılarıyla buluşacağı söylenmiştir.

valorant

Valorant’ı Oynamak İçin Gerekli Bilgisayar Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri 

İşlemci: Intel i3-370M
Bellek: 4 GB
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
Ekran Kartı: Intel HD 3000
Depolama: 6.9 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Core i5-4460
Bellek: 6 GB
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti 4096 MB
Depolama: 6.9 GB

valorant

Nasıl İndirilir?

2 Haziran itibarıyla kullanıma açılan oyunu https://playvalorant.com/tr-tr/ adresinden kendi resmi sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Oyun Tanıtım Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=B9UejcB_CtM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu