Yerli Erkek Ünlüler

Valerien Ismael Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Valerien Ismael
Tam adı: Valerien Ismael
Doğum tarihi: 28 Eylül 1975
Doğum yeri: Strasbourg, Fransa
Boyu: 1,91
Burcu: Terazi
Ailesi: 
Eşi: Karolina Ismaël
Çocuk (ları):
Mesleği: Eski Futbolcu, Teknik Direktör
Aktif Yılları: 1984-Günümüz
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Valerien Ismael Kimdir? 28 Eylül 1975 Stasbourg doğumlu, Fransız teknik direktör ve defans pozisyonlu eski futbolcudur.

Valerien Ismael, 28 Eylül 1975’te kuzeydoğu Fransa’da Strasbourg’da doğdu. Küçüklüğü Fransa’nın Strasbourg bölgesinde geçmiştir. Kalabalık bir ailede dünyaya gelmiştir.

Futbol kariyerine çok küçükken başlamıştır. 1984 senesinde Strasbourg’un alt yapısında yer almıştır. 46 yaşındaki teknik direktör, futbol kariyerine ülkesinde başladı ve ilk profesyonel sözleşmesini doğduğu şehirdeki takımla imzaladı. Fransa, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde koşan Valerian Ismail, profesyonel futbol kariyerine 2009 yılında Hannover forması ile son vermiş ve daha sonra antrenör olarak başlamıştır.

Burada ilerleyen Valerien Ismael daha sonra ikinci takım için yine Wolfsburg ile anlaştı ve teknik direktörlükte yükselmeye başlayan Valerien Ismael, 2014 yılında Nürnberg ile muhteşem bir performansa imza attı. Burada beklendiği gibi performans göstermeyen teknik kadro, sadece 4 aylık bir çalışmanın ardından Wolfsburg İkinci Takımına döndü.

Burada bir süre başarılı olduktan sonra başarıyla A Takımı’na terfi eden Valerien Ismael, A Takımı’nda beklediğini bulamayınca kısa süre sonra ayrılmak zorunda kaldı. Wolfsburg’un ardından Almanya’dan ayrılan Valerien Ismael, 2018’de Yunan ekibi Smirnes Apollo ile anlaştı, ancak kulüp başkanıyla yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle takım lideriyle yaptığı maçın ardından kulüpten ayrıldı.

2019 yılında Linz Linz’de teknik direktör ve sportif direktör olarak görev yapan Valerien Ismael, bu sezon Şampiyona’da West Bromwich Albion’da görevi devraldı, ancak Şubat ayında kötü bir sicil nedeniyle ayrıldı. Üçlü savunma sistemi tercihiyle dikkatleri üzerine çeken İsmail, UEFA-Pro lisanslı bir teknik direktördür. Valerien Ismael, 2022 sezonunda ise Beşiktaş takımına teknik direktör olarak gelmiştir. Son dönemlerde sıkça adını duyduğumuz ve duyacağımız eski futbolcu ve teknik direktör Beşiktaş için geri adım saymaya başlamış olduğunu da belirtti.

Valerien Ismael, futbol kariyeri boyunca hiçbir ülkede forma giyemedi. Ülkesi aramayı alamayınca 2005’te Almanya için oynamak istediğini söyledi. Ancak bu istek, dönemin teknik direktörü Jurgen Klinsmann tarafından “Almanya ile birinci düzey bir ilişkisi olmadığı” gerekçesiyle kabul edilmedi. 2006 yılında eşinin memleketi Togo adına Dünya Kupası’nda Togo milli takımını temsil etme isteği de FIFA tarafından reddedildi.

Karolina Ismaël ile evlidir. Bu evlilikten çiftin 2 çocuğu bulunmaktadır. 2013 yılında evlenen çiftin evliliklerinden bir kız birde erkek çocukları bulunmaktadır.

Videoları

Fotoğrafları

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu