AileDramFilm & Dizi ÖnerisiMacera

Vahşetin Çağrısı Film Konusu Ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Vahşetin Çağrısı, Jack London’ın aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Film,19.yüzyılda  Buck adındaki bir köpeğin evinden çalınarak Kuzey Kanada’da bulunan Yukon’a gönderilmesini ve orada yalnız yaşayan yaşlı bir adamla tanışıktan sonra yaşadığı maceraları anlatıyor.

vahsetin cagrisi film konusu ve oyunculari
Orijinal İsim: The Call Of The Wıld
Türkçe İsim: Vahşetin Çağrısı
IMBD Puanı: 6.8/ 10
Tür: Aile, Dram, Macera
Yapım Yılı: 2020
Yapım Ülkesi: Amerika Birleşik Devletleri
İlk Vizyon Tarihi: 21 Şubat 202
Yaş Sınırı:
Yönetmen: Chris Sanders
Senarist: Michael Green
Yapımcı: Erwin Stoff, James Mangold
Yapım Şirketi: 20th Century Studios, TSG Entertainment, 3 Arts Entertainment
Başrol Oyuncuları: Cara Gee, Dan Stevens, Harrison Ford, Omar Sy
Müzik: John Powell
Süre: 100 dakika
Dil: İngilizce

Vahşetin Çağrısı Film Konusu

vahsetin cagrisi film oyunculari

Buck, Santa Clara’da Yargıç Miller ve ailesi ile yaşayan bir Bernese Dağ Köpeğidir. Buck bir gece, şömine önünde uyurken dışarıdan gelen sesler duyar ve merak ederek dışarı çıkar. Sesin geldiği yöne gider ve orada tanımadığı insanlar tarafından bir arabaya bindirilir. Daha sonra Buck, kendini bir geminin içinde bulur ve gemide kendisi gibi başka köpeklerin de olduğunu fark eder.

Buck’ın nereye gittiği ve onu kaçıranların kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Buck gemiden kurtulmak ister bu yüzden havlamaya başlar. Buck’ın havlamasını duyan hırsızlar köpeklerin tutulduğu yere giderek onu döverek sustururlar. Buck bu arbede sırasında tasmasını düşürür.

Buck’ın içerisinde bulunduğu gemi Kuzey Kanada da bulunan Yukon, Dowsan City’de demir atar. Dowsan City karlarla kaplı küçük bir kasabadır. Sıcak bir iklimden gelen Buck karı ilk defa gördüğünde çok şaşırır ve heyecanla etrafta koşuşturmaya başlar. Bu sırada yere düşen bir armonika görür ve onu sahibi John Thornton’a verir. Daha sonra Buck’ı kaçıran hırsızlar onu bularak satılmak üzere bir yere kapatırlar.

Perrault ve asistanı Francoise, Yukon’da kızak köpekleri ile posta teslimatı yapmaktadır. Kızak çekerken yeni bir köpeğe ihtiyaçları olduğu için Buck’ın tutulduğu yere gelirler ve büyük cüssesinden dolayı onu satın alırlar. Buck, lideri Spitz adındaki husky olan diğer kızak köpekleri ile tanışır. Buck ilk defa kızak çektiği için başlangıçta çok zorlanır. Ama zamanla hem sahipleri olan Perrault ve Francoise’in hem de diğer köpeklerin güvenini kazanmayı başarır. Kızak köpeklerinin lideri olan Spitz, bu durumdan hiç hoşlanmaz.

Bir gece kızak teslimatı molası sırasında Buck ve Spitz kavga ederler ve Buck Spitz’i alt ederek kızak köpeklerinin liderliğini alır. Daha sonra Spitz sürüyü bırakarak gider. Diğer köpekler liderlik görevini üstlenmeyince Perrault, Buck’ı lider yapar. Buck hızı ve gücü sayesinde kızağın postalarla zamanında yetişmesini sağlar. Perrault ve ekibi geri döndüğünde posta teslimatı yaptıkları bölgeye telgraf geldiğini ve köpekleri satmak zorunda olduğunu öğrenir.

Buck, Perrault tarafından satılmak zorunda kalınca tekrar sahipsiz kalır. Buck’ın yeni sahipleri zengin ve ağır yüklü kızağa sahip olan bir çift olur. Buck’ın yeni sahibi, köpekler kızağı çekemeyince onları dövmeye kalkar. John Thornton, Buck’ı dövülmekten kurtarır. Bundan sonra Buck, John Thornton’ın yanından ayrılmaz ve ona yoldaşlık eder.

John Thornton, tek çocuğu olan oğlu ölmüş ve eşinden ayrı yaşayan yalnız bir adamdır. Tek arkadaşı içki ve armonikadır. Buck ile tanıştıktan sonra onu kendsine yoldaş olarak kabul eder. Thornton, oğlu ile çıkmak istediği macera seyahatine Buck ile çıkmaya karar verir. Johnt Thornton, oğlu ile yapmak istediği hayalini gerçekleştirirken Buck da iç güdülerine dayanarak soyu siyah kurta dayanan atalarının izini takip eder.

Vahşetin Çağrısı filmi, aynı kitabı gibi tek solukta bitirilecek bir yapım olmuş.  Buck ve John Thornton’un macera ve gizem dolu seyahatine tanık olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden filmi izlemeye koşun.

Vahşetin Çağrısı Film Oyuncuları

vahsetin cagrisi film konusu

Harrison Ford: John Thornton, deneyimli bir sınır insanı ve Buck’ın dördüncü sahibi
Omar Sy: Perrault, posta koşucusu ve Buck’ın ikinci sahibi
Dan Stevens: Hal, Buck’ın kendisini ve diğer köpeklerini taciz eden üçüncü sahibi
Cara Gee: Françoise, posta koşucusu ve Perrault’nun asistanı
Karen Gillian: Mercedes, Charles’ın karısı
Bradley Whitford: Yargıç Miller, Buck’ın ilk sahibi
Colin Woodell: Charles, Buck’ın üçüncü sahiplerinden biri
Terry Noter: CGI arafından oluşturuldu ve Buck’ın yerine geçti

Vahşetin Çağrısı Film Konusu ve Oyuncuları Hakkında Videolar

üzerinden
Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu