Film & Dizi ÖnerisiListeler

Uzay Macerası Sevenlere Netflix’te Beğenebilecekleri Dizi Tavsiyeleri

instagram takipçi hilesi

Geçmişten bugüne kadar bilimkurgu türünün vazgeçilmez temalarından biri uzay yolculukları olmuştur. Gezegenler arası gezginler, yok olan dünyanın ardında uzayda yaşayanlar, uzaylılar… Netflix’te bu durumu iyi kullanıp orijinal içerik olarak bu temaları yapmayı seven bir platform olmuştur. Bizde uzay macerası seven herkesin Netflix’te beğenebilecekleri dizileri bir araya topladık. İyi seyirler!

Uzay Macerası Sevenlere Netflix’te Beğenebilecekleri Dizi Tavsiyeleri

1- The 100

the 100 1 685x462

Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabından uyarlanarak yaratılan The 100 dizisi Netflix’te yer alan en başarılı yapımlardan birisidir. The CW kanalında yayınlanan ardından Netflix’te de yer alan dizinin 6 sezonu bulunmaktadır. 7. Sezonu 2020 Mayıs ayında yayınlanarak final yapması beklenen dizinin konusu ve akıcılığı birçok kişiyi kendisine çeken faktör olmuştur. Dizinin başrollerinde Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Richard Harmon yer almaktadır.

The 100, dünyada nükleer savaşın çıkışıyla yeryüzünün yaşanılmaz hale gelişinin ardından özetle kıyamet sonrası yaşamı anlatmaktadır. Bilinen ve hayatta kalan son insanlar 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşamak üzere Ark ismindeki uzay istasyonlarına yerleşir. Azalmaya başlayan kaynakları üzerine bir çözüm bulunur.

Kıyametin üzerinden geçen 97 yılın ardında 18 yaşın üstünde suçlu 100 genç dünyaya gönderilerek yeryüzünün yaşanabilirliğini test etmek isterler. Erzak bulunduğunu düşündükleri Weather Dağı yakınına gönderilmek isterken yoldan çıkan uzay araçlarıyla alakasız yere iniş yapan gençler dünyada yaşayabileceklerini fark ederler.

Ve hayatta kalmak için çabalamaya başlarlar fakat savaş ve kıyametten sağ çıkan dünyalılar, biçici yamyamlar ve dağ adamlarıyla karşılaşarak daha büyük ve durmak bilmeyen savaşın ortasına düşerler. Dizinir ilk sezon fragmanı:

2- Lost in Space

lost in

İlk olarak 1968 yılında ekranlarda yer alan Lost in Space isimli uzay macerası, daha sonra beyazperdeye de uyarlandıktan sonra 2018 yılında Netflix’le yeniden yaratılarak orijinal seri olarak karşımıza gelmiştir. Johann David Wyss imzalı bir ailenin uzayda sürüklenmesi ve kaybolmasını merkeze alan hikaye aksiyonlu, eğlenceli ve bol bilimkurgu içermektedir. Geçmiş versiyonlarına kıyasla daha çok ilgi gören Lost in Space’in Netflix’ten 2. sezonu hemen alması da başarısını kanıtlamıştır.

Dizinin ana kadrosunda yer alan isimler Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Parkey Posey, Mina Sundwall.

2019 yılının sonunda ikinci sezonu da yayınlanan dizi, günümüzden 30 yıl sonrasında geçmektedir. Uzayda sömürgeleşmenin başlaması ve dünyanın giderek batmasıyla başka bir hayat kurmak için daha iyi bir dünyaya gitmeye hak kazanan ailelerden biri ve yol arkadaşlarının, yolculuklarında beklenmedik sorunlar yaşanır. Rotadan sapan Robinson Ailesi bilmedikleri bir gezegene inecek ve yaşam mücadelesi verecektir.

3- Another Life

another

2019 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayınlanmaya başlayan Amerikan uzay temalı bilimkurgu dizisidir. Bir anda dünyaya düşen kristalimsi belirsiz bir cismin ortaya çıkmasıyla hikaye başlamaktadır. Yeryüzünde işin uzmanı olarak görevlendirilerek cismi çözmeye çalışan Erik Wallace bir yanda çabalarken diğer yandan eşi Kaptan Niko Breckinridge profesyonel ekibiyle uzaydan gelen sinyalleri takip ederek uzaya gider. Dünya ve uzaydaki hayat olarak ikiye ayrılarak paralel anlatılan hikaye de olaylar çok sakin kalamaz ve birçok aksilik kaçınılmaz olur.

2. sezon onayını 2019’un sonunda alan Another Life dizisinin devamı sevenleri tarafından merakla beklenmektedir.. Dizinin kadrosunda yer alan isimler Katee Sackhoff, Selma Blair, Tyler Hoechlin, Samuel Anderson, Elizabeth Ludlow, Justin Chatwin.

4- Nightflyers

George R.R. Martin‘in Gece Kuşları romanından uyarlanan Syfy ve Netflix ortak yapımı olan Nightflyers 2019 yılında yayınlanmıştır. 2093 yılında geçen dizide, dünya yok olmanın eşiğine gelmiş, kaynaklar tükenmiş ve insanları öldüren bir virüs yayılmaya başlamıştır. Alternatif bir dünya arayan bilim insanları, uzayda tespit ettikleri insanoğlundan daha zeki canlılara sahip olduklarını düşündükleri yere gitmeyi hedefler.

O güne kadar yapılan en donanımlı uzay gemisi Nightflyers adlı gemiyle güneş sisteminin en ucuna doğru yola çıkan ekibin amacı o canlılarla iletişim kurabilmektir. Büyük bir tehlikeyi göze alsalar da asıl tehlike kendi gemileri içerisinde onları bekleyenler olacaktır.

5- Rick and Morty

rick

Netflix’te yer alan uzay bilimkurgu türündeki dizi önerileri listesinde olmazsa olmayacak bir dizi: Rick and Morty. 4 sezonu bulunan 2013 yılında yayınlanmaya başlayan yetişkin animasyon dizisidir. Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından yaratılmıştır.

Alkolik bilim insanı Rick ve onun torunu Morty’nin, aile hayatlarını ve boyutlar arası ve gezegenden gezegene yolculuk hikayelerinin ele alındığı maceralara yer verir. 20 dakikalık bölüm süresi bulunan Rick and Morty dizisinin her sezonda yaklaşık 10 bölümü bulunmaktadır.

6- Mars

mars

Netflix belgesel türünde yapımlarda orijinal içerikler konusunda son zamanların en başarılı platformlarından biri olmaktadır. Mars’ta bu yapımlardan birisidir. Tam anlamıyla dizi kategorisinde sayamayacağımız Ben Young Mason ve Justin Wilkes tarafından yaratılan National Geographic tarafından yapılmış dizi-belgesel türünde bir yapımdır. Ron Howard ve Brian Grazer yönettiği Mars’ta, Mars’a gitmek için yapılan çalışmalardan yararlanarak, eğer gitsek ne olurdu? sorusunda yola çıkılmıştır.

2033 yılında yaşanılan bir hayatı gerçekle kurgu bir arada aktarmaktadır. İçerisinde dramayı da eksik etmeyen yapım uzay macerası arayanlar için, Mars’a gidip koloni kurma hayali ve fikrine sıcak bakanlar için izlenebilmeyi kolaylaştıran ve merak uyandıran bir dizi-belgeseldir.

Mars, dizisi 2 sezon ve 6’şar bölümden oluşmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu